Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!

W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).

Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.

Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka.

Dr n. hum. Marta Galewska-Kustra - logopeda, pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie pracuje jako adiunkt w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Autorka serii książek wspierających rozwój mowy dziecka, w tym bestsellerowych ,,Z muchą na luzie ćwiczymy buzie" i ,,Pucio uczy się mówić".

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić ,,pracę na etacie" i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.

Informacje dodatkowe o Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2020-01-29

Kup książkę Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania - opinie o książce

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania pomaga nam wzbogacić podstawowe słownictwo malucha w nowe wyrażenia. Oprócz pojedynczych słów jest tutaj nacisk na proste zdania które pomogą nam lepiej komunikować się z naszym dzieckiem. W tej części są pojedyncze wyrazy a potem z nich budowane jest całe zdanie, są wymieniane kolory, liczby pojedyncze i mnogie rzeczy oraz zachowania osób i zwierząt w naszym otoczeniu.
Moim zdaniem jest to idealna książka dla dzieci które skończyły już dwa latka ponieważ wtedy dzieci zaczynają mówić. Jak zawsze zachwyca mnie grafika, niby prosta ale świetnie zaciekawia dziecko i wszystko potrafi rozpoznać co jest na obrazku.
Każda część jest inna i uczy czegoś innego, jeżeli miałabym wybierać która jest moja ulubiona to chyba bym nie umiała.

Avatar użytkownika - Elia
Elia
Przeczytane:2022-12-28, Ocena: 5, Przeczytałam,

Pucio tym razem spędza ferie wraz ze swoją rodziną w górach. Zjeżdżają na sankach, nartach, spacerują . Do tego tata złamał nogę. Nie obyło się więc bez komplikacji. Kolejna część przygód Pucia jak zawsze uczy i bawi. Dodatkowo zawarte tam przez autorkę pytania pozwalają ćwiczyć mówienie i kształtują zdolność rozumnego słuchania tekstu.

Avatar użytkownika - asienka
asienka
Przeczytane:2020-10-07, Ocena: 6, Przeczytałam,

Nic dodać nic ująć, Pucia trzeba po prostu mieć ! Kolejna fajna część jego przygód.

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego...

Pucio u lekarza
Marta Galewska-Kustra0
Okładka ksiązki - Pucio u lekarza

Pucio bardzo źle się czuje. Ma gorączkę, katar, kaszel i boli go głowa. Zupełnie nie ma ochoty na śniadanie ani nawet na zabawę! Wygląda na to, że musi...