Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Tom 13 cyklu Pucio

Wybierzcie się na wieś z Puciem i Misią. Odwiedźcie gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy oraz pracownię ceramiczną pani Moniki. Zobaczcie, jak się robi konfitury, i upieczcie wspaniały sękacz na festyn. Na pewno nie będziecie się nudzić!

Siódma część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom. Jej celem jest sprawdzanie i rozwijanie umiejętności rozumienia mowy, wzbogacenie słownika dziecka o nazwy nowych obiektów i czynności oraz rozwinięcie umiejętności opowiadania.

Informacje dodatkowe o Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2022-04-13

Tagi: pucio logopedia ćwiczenia dla dzieci książeczki przygody

Kup książkę Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci

Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci - opinie o książce

Sięgając po tą książkę nie spodziewałam się jakiegoś szału bo tyle już części , wszystkie super to już chyba nie można zrobić czegoś równie dobrego. A jednak kolejny HIT! Zarówno dla małych jak i dużych. Bardzo wiele wnosi w rozwój nawet 5 latka, dużo wiedzy o wsi.

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2022-04-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2022,

Pucio i Misia wybierają się na wieś, gdzie czeka na nich mnóstwo atrakcji. Odwiedzą gospodarstwo pana Henryka, stadninę pani Ewy, a także pracownię ceramiczną pani Moniki. Dowiedzą się między innymi, jak się robi chleb, jak powstaje miód, skąd się bierze mąka oraz w jaki sposób piecze się sękacza. Nie mogło oczywiście zabraknąć wspaniałych zwierząt czy pomocnych osób, a wisienką na torcie będzie udział w zachwycającym festynie, do którego tak starannie wszyscy się przygotowywali. Tak, to będzie emocjonująca i wartościowa przygoda!

Kolejna część przygód Pucia i jego rodziny to przepiękna, solidnie wykonana publikacja, która nie tylko zachwyca szatą graficzną, ale przede wszystkim umożliwia sprawdzenie i rozwijanie u dziecka umiejętności rozumienia mowy oraz opowiadania. Każda rozkładówka to urocza, szczegółowa, duża ilustracja, dopełniona odpowiednim tekstem. Na dole znajdują się pytania i różnorodne zadania dla dzieci, podzielone na dwa poziomy, dla młodszych oraz starszych pociech, a także cenne wskazówki dla rodzica.

Znajdziemy tu między innymi ćwiczenia polegające na wskazywaniu konkretnych przedmiotów, osób, naśladowaniu dźwięków, wydawanych przez zwierzątka, czy opowiadaniu, co ukazuje ilustracja bądź o czym był przeczytany tekst. Każde z tych poleceń silnie angażuje, ale w niebywale przyjemny, niewymuszony sposób, dzięki czemu dziecko wspaniale się bawi, a my mamy cudowną możliwość wspierania jego wszechstronnego rozwoju, jak i sprawdzenia jego umiejętności. Wspaniałe jest także to, że książeczka może służyć zarówno dzieciom młodszym, jak i starszym przedszkolakom.

Najnowsza część przygód Pucia w uroczy sposób prezentuje młodemu czytelnikowi, jak wygląda życie na wsi, jakże odmienne od tego, które toczy się w mieście. Książeczka nie tylko poszerza zasób słownictwa o charakterystyczne słówka dla tego obszaru, ale również dzięki przepięknym, szczegółowym, dopełnionym klimatycznymi barwami ilustracjom, rozwija poczucie estetyki oraz spostrzegawczość. Przede wszystkim jednak jest to genialna pomoc, naszpikowana nietuzinkowymi, przyjemnymi ćwiczeniami, rozwijającymi rozumienie mowy, koncentrację, pamięć słuchową, a także samodzielne opowiadanie. Polecamy gorąco!