Pucked up

Tom 2 cyklu Pucked

Druga powieść z cyklu Pucked, z którą chętnie pójdziesz do łóżka!

Miller “Buck” Butterson przechodzi przez życie bzykając laski, odkąd hokejowy krążek rozwalił mu przednie zęby, naprawiając tym samym jego fatalny zgryz. Po pięciu latach spędzonych w NHL na odpieraniu ataków przeciwników na lodzie i zdobywaniu bramek z hokejowymi króliczkami, Miller postanowił, że jest gotowy mieć dziewczynę. Prawdziwą dziewczynę, a nie kogoś w stylu hokejowego króliczka. Taką, którą zabierze na randki, i z którą nie wskoczy po chwili do łóżka.

Miller myśli, że siostra kolegi z drużyny jest tą odpowiednią kobietą. Tylko że w odróżnieniu od Alexa Watersa, kapitana drużyny i ogólnie miłego faceta – i który tak się składa, spotyka się z jego przyrodnią siostrą - reputacja Millera w mediach jako dziwkarza jest w pełni zasłużona. Poza tym drobnym szczegółem, Miller nie ma żadnego pojęcia o związkach ani o czasie i wysiłku, jakich one wymagają.

Miller przekonuje się, ale nie tak szybko, że jeśli chce, aby Sunshine „Sunny” Waters się w nim zakochała, będzie musiał zrobić o wiele więcej, niż pokazać jej sypialniane umiejętności swojego kijka.

Helena Hunting, autorka bestsellerów z listy „New York Times’a" i „USA
Today", twórczyni serii PUCKED,  mieszka na obrzeżach Toronto wraz ze swoją niewiarygodnie tolerancyjną rodziną i dwoma umiarkowanie nietolerancyjnymi kotami. Romanse współczesne, które pisze są zarówno pełnymi dramatów i emocji powieściami z gatunku New Adult jak i romantycznymi komediami sportowymi.

Informacje dodatkowe o Pucked up:

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2018-10-26
ISBN: 978-83-65830-53-1
Tłumaczenie: Magdalena Siewczyńska- Konieczny

Tagi: erotyka

Kup książkę Pucked up

Pucked up - opinie o książce

Avatar użytkownika - paulina0944
paulina0944
Przeczytane:2022-12-25,

W poprzednim tomie mogliśmy poznać Bucka jako przyrodniego brata głównej bohaterki, który podrywa każdą nowo poznaną kobietę. Pod koniec książki zaczął kręcić z siostrą Alexa i to mogło mu przysporzyć wiele problemów. Jednak Buck ma wobec Sunny inne plany niż wszystkim się wydaje. Tylko jak zmienić swoje dawne nawyki? Jak opinia publiczna będzie patrzeć na całą tą sytuację? Czy Buck jest w stanie zerwać ze swoją przeszłością?

Nie ukrywam, trochę bałam się tego tomu. Pierwszy przy swojej premierze zbierał dużo pozytywnych opinii, a o kolejnych już dużo nie słyszałam. Dodatkowo całkiem niedawno czytałam Pucked i jakoś, moim zdaniem, on nie za dobrze się zestarzał i coś, co wcześniej mogło śmieszyć, teraz raczej odstrasza niż zachęca. Jednak ta książka miło mnie zaskoczyła. Choć bohater zapowiadał się bardziej zaangażowany w sprawy łóżkowo, to przy miłości zachowywał się niezwykle czule i dojrzale.

Historia Bucka i Sunny jest dość podobna do relacji Vi i Alexa i to chyba najbardziej rzucało się w oczy. Mają podobne relacje i podobne problemy, tylko przez swoje odmienne charaktery akcja toczy się troszkę inaczej. Z drugiej strony ta część podobała mi się bardziej ze względu na to, że nie ma tutaj tak dużo scen łóżkowych i bobra!

No i jeśli chodzi o bohaterów to są naprawdę interesujący. Buck przez wydarzenia z przeszłości i poprawie swojego wyglądu zaczął to wykorzystywać do własnych celów. Nie chodzi mu o rozgłos i nie uderza mu woda sodowa do głowy po staniu się sławnym. Nie lubi się chwalić i robi wszystko w zgodzie z własnym sumieniem. Za to Sunny to młoda dziewczyna, która od zawsze żyła w cieniu brata i słucha swoich bliskich we wszystkim. Trudno jej stać się samodzielną i słuchać swojego serca. Dopiero odkrywa, co to znaczy być dorosłą i jakie to potrafi być ciężkie. Jednak nie daje sobie wejść na głowę i stara się być dla każdego miła i pomocna.

Książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie. Spędziłam z nią kilka przyjemnych godzin. Odczuwałam mniejszych cringe przy tym tomie, w poprzedniej bóbr zaszalał i nie było to do końca przyjemne doświadczenie. Dalej jest w niej dużo dwuznacznych tekstów, ale nie są aż tak tragiczne.

Podsumowując, ten tom podobał mi się o wiele bardziej od poprzedniego. Zostało w niej poruszonych kilka ciekawych wątków odnośnie chorób i braku szansy i nie powiem, miałam momentami łzy w oczach jak o tym czytałam. Poruszyła mnie i pomysł został wykorzystany lepiej niż w poprzedniej części. Przyjemnie mi się poznawało losy bohaterów i jestem dość pozytywnie nastawiona do przeczytania kolejnego tomu.

Avatar użytkownika - tygrysica
tygrysica
Przeczytane:2019-05-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Gdybym miała komuś opisać najnowszą powieść Heleny Hunting jednym zdaniem to powiedziałabym, że książka ta jest przezabawnym, lecz trochę dziwnym erotykiem, w którym akcja zaczęła się jakby od połowy. Wszystko przez to, że autorka całkowicie pominęła etap poznawania się głównych bohaterów. Zabieg ten zamiast sprawić, że czytelnik wciągnie się natychmiastowo w czytaną historię pozostawił po sobie, jedynie pewien niedosyt. Moim zdaniem w romansach i erotykach to właśnie ten początkowy etap jest jednym z najważniejszych, ponieważ buduje więź między czytelnikiem, a bohaterami i poznawaną historią. Przez to, że w „Pucked up” tego zabrakło to ciężko było wczuć się w relację łączącą głównych bohaterów i jeszcze ciężej pozbyć się wrażenie, że czegoś tutaj brakuje.

Jednak pomimo tego „Pucked up” okazało się naprawdę przezabawną lekturą, z którą mile i przyjemnie spędziłam czas. Pierwszoosobowa męska narracja była tym czego brakowało mi w erotykach. Cieszę się jednak, że wybór autorki padł dopiero na Millera, a nie Alexa, ponieważ jego postać, już w poprzednim tomie, wydała mi się o wiele bardziej interesująca. Buck choć otacza się hokejowymi króliczkami i słynie raczej bardziej ze swojej rozwiązłości niż dobroci, to jednak po bliższym poznaniu okazuję się być osobą otwartą i niezwykle szczerą, która posiada naprawdę ogromne serce. Gdyby nie jego postać myślę, że nie bawiłabym się tak dobrze podczas czytania tej książki. W szczególności, że Sunny swoją postawą nie zaskarbiła sobie mojej przychylności. Sunshine choć z pozoru wydawała się rozsądną, twardo stąpającą po ziemi dziewczyną to z czasem okazała się osobą całkowicie pozbawioną charakteru, pozwalającą innym rządzić swoim życiem.

Największym plusem „Pucked Up” jest jednak to, że Helena Hunting historiami swoich bohaterów pokazuje, jak media potrafią zmanipulować społeczeństwo i nagiąć rzeczywistość do własnych celów. To bardzo dobrze, że autorka ponownie poruszyła ten temat, ponieważ w pewnym stopniu uświadamia czytelnikowi, że nie warto wierzyć we wszystko co się widzi albo słyszy. W szczególności, że pozory często mogą mylić, a wyciąganie pochopnych wniosków może doprowadzić do utraty czegoś naprawdę wartościowego. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia poruszana przez Hunting. Autorka zwraca również uwagę na to, aby o swoim życiu decydować samemu, zgodnie z własnymi uczuciami, a nie słuchać tylko i wyłącznie rad innych. W końcu nie zawsze to co oni uważają dla nas za najlepsze faktycznie tym jest.

Prawda jest taka, że „Pucked up” posiada tyle wad co i zalet, jednak postaci Bucka zawdzięcza to tajemnicze coś, co sprawia, że od tej historii nie można się oderwać. Dlatego jeśli jesteście ciekawi najnowszej książki Heleny Hunting to nie sugerujecie się opiniami innych tylko dajcie jej szansę. W przypadku serii „Pucked” trzeba się na własnej skórze przekonać jaka jest naprawdę, bo może akurat właśnie Wam przypadnie ona do gustu i miło spędzicie z nią czas. Mnie drugi tom zdecydowanie pozytywnie zaskoczył.

Aleksandra
Więcej na :

Ten tom był lepszy niż poprzedni, ale czasami dość mnie irytowała.

Pucked
Helena Hunting0
Okładka ksiązki - Pucked

Mając za przyrodniego brata słynnego zawodnika NHL, Violet Hall doskonale wie, jak wiele gwiazd hokeja posiada reputację playboya. Dlatego nie...

Pucked over
Helena Hunting0
Okładka ksiązki - Pucked over

Piekielnie seksowna, ekstremalnie zabawna, a do tego rozczulająco urocza – PUCKED OVER to świetna kontynuacja bestsellerów PUCKED i PUCKED UP. Lily...