Pucked up

Wydawnictwo: Szósty Zmysł
Data wydania: 2018-10-26
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-65830-53-1
Liczba stron: 450
Tłumaczenie: Magdalena Siewczyńska- Konieczny
Dodał/a opinię: Aleksandra Piasna
Tom 2 cyklu Pucked

Ocena: 4 (2 głosów)

Gdybym miała komuś opisać najnowszą powieść Heleny Hunting jednym zdaniem to powiedziałabym, że książka ta jest przezabawnym, lecz trochę dziwnym erotykiem, w którym akcja zaczęła się jakby od połowy. Wszystko przez to, że autorka całkowicie pominęła etap poznawania się głównych bohaterów. Zabieg ten zamiast sprawić, że czytelnik wciągnie się natychmiastowo w czytaną historię pozostawił po sobie, jedynie pewien niedosyt. Moim zdaniem w romansach i erotykach to właśnie ten początkowy etap jest jednym z najważniejszych, ponieważ buduje więź między czytelnikiem, a bohaterami i poznawaną historią. Przez to, że w „Pucked up” tego zabrakło to ciężko było wczuć się w relację łączącą głównych bohaterów i jeszcze ciężej pozbyć się wrażenie, że czegoś tutaj brakuje.

Jednak pomimo tego „Pucked up” okazało się naprawdę przezabawną lekturą, z którą mile i przyjemnie spędziłam czas. Pierwszoosobowa męska narracja była tym czego brakowało mi w erotykach. Cieszę się jednak, że wybór autorki padł dopiero na Millera, a nie Alexa, ponieważ jego postać, już w poprzednim tomie, wydała mi się o wiele bardziej interesująca. Buck choć otacza się hokejowymi króliczkami i słynie raczej bardziej ze swojej rozwiązłości niż dobroci, to jednak po bliższym poznaniu okazuję się być osobą otwartą i niezwykle szczerą, która posiada naprawdę ogromne serce. Gdyby nie jego postać myślę, że nie bawiłabym się tak dobrze podczas czytania tej książki. W szczególności, że Sunny swoją postawą nie zaskarbiła sobie mojej przychylności. Sunshine choć z pozoru wydawała się rozsądną, twardo stąpającą po ziemi dziewczyną to z czasem okazała się osobą całkowicie pozbawioną charakteru, pozwalającą innym rządzić swoim życiem.

Największym plusem „Pucked Up” jest jednak to, że Helena Hunting historiami swoich bohaterów pokazuje, jak media potrafią zmanipulować społeczeństwo i nagiąć rzeczywistość do własnych celów. To bardzo dobrze, że autorka ponownie poruszyła ten temat, ponieważ w pewnym stopniu uświadamia czytelnikowi, że nie warto wierzyć we wszystko co się widzi albo słyszy. W szczególności, że pozory często mogą mylić, a wyciąganie pochopnych wniosków może doprowadzić do utraty czegoś naprawdę wartościowego. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia poruszana przez Hunting. Autorka zwraca również uwagę na to, aby o swoim życiu decydować samemu, zgodnie z własnymi uczuciami, a nie słuchać tylko i wyłącznie rad innych. W końcu nie zawsze to co oni uważają dla nas za najlepsze faktycznie tym jest. 

Prawda jest taka, że „Pucked up” posiada tyle wad co i zalet, jednak postaci Bucka zawdzięcza to tajemnicze coś, co sprawia, że od tej historii nie można się oderwać. Dlatego jeśli jesteście ciekawi najnowszej książki Heleny Hunting to nie sugerujecie się opiniami innych tylko dajcie jej szansę. W przypadku serii „Pucked” trzeba się na własnej skórze przekonać jaka jest naprawdę, bo może akurat właśnie Wam przypadnie ona do gustu i miło spędzicie z nią czas. Mnie drugi tom zdecydowanie pozytywnie zaskoczył. 

Aleksandra
Więcej na :

Tagi: Romans erotyka

Kup książkę Pucked up

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Pucked up
Inne książki autora
Pucked
Helena Hunting0
Okładka ksiązki - Pucked

Mając za przyrodniego brata słynnego zawodnika NHL, Violet Hall doskonale wie, jak wiele gwiazd hokeja posiada reputację playboya. Dlatego nie...

Zobacz wszystkie książki tego autora