Pudełko z marzeniami

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2017-11-08

Najzabawniejsza świąteczna komedia romantyczna!

Zdradzony przez narzeczoną i oszukany przez wspólnika trzydziestoletni Michał marzy o tym, aby zacząć nowe życie. Kiedy dowiaduje się, że podczas II wojny światowej jego rodzina ukryła w małym miasteczku na północy Polski skarb, wyrusza na jego poszukiwanie. Sęk w tym, że teraz w tym miejscu stoi restauracja. Prowadzi ją rówieśniczka Michała, Malwina. Ma ona problem ze swoim ukochanym, który "odszedł w siną dal", i babcią, która po powrocie z wieloletniego pobytu we Francji koniecznie chciałaby serwować w jej restauracji żabie udka i ślimaki.
Michał postanawia zaprzyjaźnić się z Malwiną, zdobyć jej zaufanie, a potem w tajemnicy przed nią odzyskać swój spadek. Niestety gdy w sprawę wmieszają się dwie wścibskie staruszki, dwójka dzieci i tajemniczy święty Eskpedyt, nic nie pójdzie zgodnie z jego planem.

„Pudełko z marzeniami” to przewrotna i zaskakująca komedia romantyczna o tym, że czasem warto zrezygnować z marzeń po to, by… wreszcie zaczęły się one spełniać.

Kup książkę Pudełko z marzeniami

Opinie o książce - Pudełko z marzeniami

Avatar użytkownika - KasiaKatarzyna
KasiaKatarzyna

Malwina to młoda pracownica korporacji. Dzięki namowom swojego (jak jej się wtedy zdawało) chłopaka - Radosława otwiera restaurację w mieście o nazwie Miasteczko. Tymczasem trzydziestodwuletni Michał zostaje zdradzony przez swoją ukochaną, z jego firmy wspólnik wyprowadza ćwierć miliona złotych, a on teraz właściwie nie ma nic. Gdy od swojej ciotki przed jej śmiercią dowiaduje się, że jego przodkowie w malutkiej mieścinie ukryli skarb, stawia wszystko na jedną kartę. Licząc na przejęcie skarbu wyrusza do Miasteczka. Jednak skarb o którym powiedziała mu ciotka znajduje się pod kapliczką. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że znajduje się on dokładnie pod kapliczką, czyli pod jej posadzką, a na dodatek owa kapliczka należy do Malwiny. Plan Michała jest więc prosty : zaprzyjaźni się i zdobędzie zaufanie Malwiny, a wtedy nie będzie miał przeszkód w realizacji swego celu. Plan może i jest prosty, ale czy jego wykonanie również ? Co ma w sobie stare pudełko znalezione w piwniczce ? I czy warto rezygnować z marzeń ?

Bardzo w książce spodobało mi się połączenie wątku tej troszkę niecodziennej zagadki z romansem. Zresztą sielankowości tej książce dodają wyżej wymienione starsze panie. Ich rozmowy nieraz doprowadziły mnie do śmiechu. Tak samo było też przy tych młodszych bohaterach książki, np. pierwsza rozmowa Michała z Kalinką po prostu wygrała. Ile razy sobie ją przypominałam, tyle razy się śmiałam.

W książce pojawiają się bohaterowie ,,Pracowni dobrych myśli" Magdaleny Witkiewicz. Autorzy naprawdę bardzo dobrze wpasowali ich w całą akcję ,,Pudełka z marzeniami". Czuć (właściwie widać), że tak naprawdę dodają oni uroku tej książce. Co do głównych bohaterów to jak dla mnie może Malwina i Michał są niekiedy naiwni, ale nadrabiają to pracowitością, uczciwością i przede wszystkim urokiem. Bardzo miło, a przede wszystkim szybko czyta się książkę z takimi bohaterami. Jeden wieczorek i jesteś już po lekturze tej uroczej opowieści.

,,Pudełko z marzeniami" to piękna opowieść o marzeniach i miłości z nutką intrygi i tajemniczości. Jeśli kochacie romantyczne historie lub przeczytaliście ,,Pracownię dobrych myśli" i chcecie dowiedzieć się co nowego u jej bohaterów, to książka specjalistki od szczęśliwych zakończeń i specjalisty w mordowaniu z uśmiechem z pewnością się Wam spodoba.

Cała recenzja na blogu: https://mojswiatliteratury.blogspot.com/2018/03/magdalena-witkiewicz-alek-rogozinski.html

Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2017-12-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 100 książek 2017,
Od pewnego czasu modne są pisarskie duety, dlatego coraz to nowe pary pojawiają się wspólnie na okładkach księgarskich półek. Można oddawać się marzeniom i rozmyślać kto z kim mógłby napisać powieść… Na szczęście w przypadku Magdaleny Witkiewicz i Alka Rogozińskiego nie trzeba ‘gdybać’ - ten duet stał się faktem a owoc ich pracy można czytać pod magicznie brzmiącym tytułem „Pudełko z marzeniami”.   Malwina Kościkiewicz uwielbia gotować. Swojego chłopaka – Radosława – poznała na warsztatach kulinarnych w Warszawie. Dziewczyna została wcześnie osierocona a kiedy osiągnęły wraz z bliźniaczką osiemnaście lat sprzedały dom po rodzicach i zaczęły żyć po swojemu. Rozalia została prokuratorem a Malwina… też chciałaby spełniać swoje marzenia. Dlatego kiedy zobaczyła ogłoszenie o sprzedaży lokalu w Miasteczku, gdzie w dzieciństwie spędzała u babci każde wakacje, pojechała go obejrzeć i…. Zakochała się! Czy to magia ulicy Czarownej 23? Malwina czuła ducha tego miejsca i oczami wyobraźni czuła wirujące w powietrzu zapachy potraw jej przyszłej restauracji, zwłaszcza po usłyszeniu od poprzedniego właściciela domu historii z okolic II wojny światowej. Szczególnym elementem wyposażenia piwnicy okazał się Święty Ekspedyt, o którego powierzchowną czystość dba przychodząca w snach matka poprzedniego właściciela. Czy spełni się marzenie Malwiny? Czy poradzi sobie z własną restauracją niemal sama? Do czego wykorzysta pudełko skarg i zażaleń? Czy odnajdzie się wśród społeczności Miasteczka?   Michał Szustek został wielokrotnie doświadczony przez okrutny los. Najpierw odebrał mu rodziców a później całą resztę poukładanego i pozornie szczęśliwego życia – opiekującą się nim ciotkę, pracę i dziewczynę… Zresztą wraz z odejściem ciotki Kornelii, która uparcie powtarzała, że na łożu śmierci wyzna mu coś ważnego, otrzymał szansę na nowe życie… Choć wtedy jeszcze tego nie wiedział… Kiedy nadeszła pora, wsiadł na motocykl i udał się do Miasteczka, gdyż tam jego dziadkowie zostawili mu coś ważnego, skrytego przed oczami świata. Czy uda mu się odnaleźć skarb przodków? Jak przyjmie go lokalna społeczność? Jakie niespodzianki czekają na Michała w na ulicy Przytulnej?   Powieść okazała się być cudowną niespodzianką! Każdy kto czytał „Pracownię dobrych myśli” Magdaleny Witkiewicz, będzie szczęśliwy, mogąc pojawić się w życiu lubianych bohaterów raz jeszcze i to dwa lata później. Co wydarzyło się na Przytulnej w tym czasie? Pozazdrościłam Malwinie, że ma Pracownię Floriana tuż za rogiem a częstymi gośćmi restauracji są nie tylko Florian i Tomasz, ale również Pani Wiesia – specjalistka od unikania kłopotów oraz nalewek dla zdrowotności, która ma ‘fifi w internatach’ i dzięki temu wiele wie :) Akcja z listem z klubu czytelniczego skierowanego do starszej pani rozłożyła mnie ze śmiechu na łopatki.     Duet Witkiewicz&Rogoziński spisał się wyśmienicie. Specjalistka od szczęśliwych zakończeń i pisarz mający niejedną powieściową ‘krew na rękach’ połączyli swe siły i stworzyli nietypową pozycję na czas świąteczny. „Pudełko z marzeniami” to czarująca historia z humorem, przytupem, ale i ‘czarnymi charakterami’. Nie brakuje w niej różnorodnych spraw do rozwiązania, problemów, z którymi mieszkańcy próbują poradzić sobie sami, ale też uczą się o potrzebną pomoc prosić. Wiesława bawi, Cezary bulwersuje, Kalinka z Kamilem swatają a los… nie daje czasami wyboru i działa według własnej logiki. Podobnie jak święty… Książka jest nieco przewrotna, gdyż w przeciwieństwie do innych tego typu dzieł, nie znajdziecie tutaj morza miłości, ogromu czułości i wielu chwil z powieściowymi duetami kryjącymi się w sypialniach, parkach czy innych intymnych zakątkach. Choć rzecz jasna nie twierdzę, że autorzy zapomnieli o uczuciach...   A tytułowe pudełko? Nie zdradzę Wam jaka magia w nim tkwi, sami musicie ją odkryć :) Musicie przekonać się o wyjątkowości ludzi, którzy wymyślili ten sposób spełniania marzeń innych oraz jakie pragnienia spełnia się ‘od ręki’ a na których finał trzeba poczekać dłużej.   Szeroki wiekowo wachlarz bohaterów, dodaje niezwykłego uroku tej małomiasteczkowej historii, która została napisana z lekkością i bardzo przyjemnym w odbiorze języku. Postacie kryją swe tajemnice przed innymi, niosąc jednocześnie pokaźne bagaże doświadczeń i nadstawiając się lub uchylając strzałom Amora. Dobro ponownie chce zapanować nad złem a niektórzy bohaterowie będą potrzebowali nieco więcej niż pozostali czasu na to, by zrozumieć, że konieczne jest obranie innej ścieżki życiowej.   Podsumowując - „Pudełko z marzeniami” to najzabawniejsza komedia bożonarodzeniowa z jaką przyszło mi się zmierzyć. Jest romantycznie, wesoło, nostalgicznie, ale i nie brak namacalnych problemów. To opowieść o tym, jak sztuka sakralna uskrzydla, kim jest typ perfidno-zakamuflowany, jakie znaczenie mają burdelowe iluminacje oraz jak wyścigi żab czy winniczków mogą odmienić czyjeś losy. A na deser poznacie aspekt medycyny mówiący o leczeniu zranionych dusz ciastem. Idealna pozycja na wieczorne odprężenie, nie tylko w okresie Bożego Narodzenia czy Nowego Roku.
Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2017-12-21, Ocena: 4, Przeczytałam,

Zabawna historia, której akcja rozgrywa się w małym Miasteczku. Malwina przeprowadza się tam, porzucając pracę w korporacji, żeby prowadzić restaurację wraz z ukochanym mężczyzną. Niestety Radosław, który miał dzielić z nią życie i obowiązki opuszcza ją i dziewczyna musi radzić sobie sama. Chociaż niezupełnie sama: ma do pomocy babcię Janinkę - dziarską staruszkę, która po śmierci męża - Francuza zdecydowała się wrócić do Polski, sąsiadkę - panią Wiesię, która wie wszystko o wszystkich, ma internet na "fifi" i robi piorunujące nalewki "dla zdrowotności" oraz - tajemniczego Świętego Ekspedyta - którego figura stoi w piwnicy.

Malwina zakłada w restauracji pudełko z marzeniami i mieszkańcy Miasteczka wrzucają tam prośby do Ekspedyta. Wiele z nich bardzo szybko się spełnia - zwłaszcza te materialne, gdyż do pudełka raz po raz trafiają także koperty z pieniędzmi, podrzucane przez tajemniczego dobroczyńcę.

Do Miasteczka przybywa także Michał, który - po tym jak jego firma zbankrutowała po oszustwach wspólnika - postanawia odnaleźć rodzinny skarb, o którym wspomniała na łożu smierci jego ciotka. Nie jest pewien, czy staruszka nie majaczyła, ale nie ma nic do stracenia i decyduje się podjąć ryzyko.

Powieść "Pudełko z marzeniami" to komedia romantyczna, pełna ciepłego humoru. Bardzo przyjemna lektura, zwłaszcza w okresie przedświątecznym - pomaga w wyzwalaniu bożonarodzeniowego optymizmu :)

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-05-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Książka w sam raz na jeden wieczór.

Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński odsłona druga. Zabawna historia zostawionej przez chłopaka Malwiny oraz zdradzonego Michała. Obydwoje pojawiają się w Miasteczku (a tam niespodzianka dla czytelników - znana z Pudełka dobrych myśli pani Wiesia i jej nalewki dla zdrowotności).

"Pudełko z marzeniami" to ciepła , pełna humoru i trochę przewrotna komedia romantyczna marzeniach do spełnienia... dobrze się bawiłam. Mamy postaci od dzieci poprzez dorosłych w wieku średnim i do krzepkich staruszków. Miasteczko ludzi, których od razu polubimy, ich pomysły i dialogi powodowały, że uśmiech często gościł na mojej twarzy. Dla mnie najlepsze były teksty Kalinki i Kamilka:
"-Masz bardzo mądrą mamę - powiedział Michał.
-No nie wiem-zastanowiła się Kalinka.-Jak rano się budzi, nie wygląda jakoś mądrze.(...)"
"(...) -Proteza-odpowiedziała Kalinka, przyczepiając coś, co miało przypominać dłoń do przedramienia świętego Ekspedyta. - Jak komuś amputują nogę, to potem jest proteza.
-A głowę? -zapytał Kamil.
-Głowę chyba nie. Bo tam jest mózg, a protezy mózgu nie da się zrobić.
-Szkoda, bo pewnie niektórym by się przydała- zasmucił się Kamil (...)"
"_Jak się zestarzeję, tez się chyba będę malował, żeby się odmłodzić - zadymiał się Kamil. -Bycie starym musi być straszne."

Wielkie brawa dla autorów... wspólne pióro całkiem fajną książkę stworzyło, były to przyjemne książkowe chwile dla mnie.

- Nigdy nie należy mówić nigdy - pouczyła ją pani Wiesia. - Każde rozczarowanie z czasem staje się tylko kolejną życiową lekcją, a ból wyblakłym wspomnieniem...

Marzenia jednak się spełniają. Czasem trzeba im pomóc, a czasem wystarczy chwilę poczekać.

Tylko dla dorosłych
Nina Majewska-Brown