Pułapki myślenia. Audiobook

Przełomowa książka o działaniu ludzkiego umysłu tym razem w wersji do słuchania. Czy ludzie są świadomymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu - intuicyjnemu i emocjonalnemu? Rozważniej jest na pewno zdać się na myślenie wolne, analityczne. A mimo to trudno uniknąć ,,pułapek myślenia". Przytrafia się to nawet ekonomistom i nie sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji... Znakomitą książkę Daniela Kahnemana przeczytał ceniony aktor teatralny i dubbingowy Maciej Więckowski.

Informacje dodatkowe o Pułapki myślenia. Audiobook:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2019-05-13
Kategoria: Psychologia
Czyta:
Tytuł oryginału: Thinking, Fast and Slow

Kup książkę Pułapki myślenia. Audiobook

Pułapki myślenia. Audiobook - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2021-04-06, Ocena: 6, Przeczytałam,

Pouczająca opowieść o tym w jakie błędy wprowadza nas umysł. Napisana bardzo przystępnym językiem.

Avatar użytkownika - Aneta2944
Aneta2944
Przeczytane:2020-09-19, Ocena: 6, Przeczytałam,

Brzytwa metodologiczna. Książka wybitna, doskonale w swojej narracji wyważona - między ścisłą nauką a przyjemnym przekazem wiedzy. Momentami przytłacza ilością informacji, ale są to informacje merytorycznie niezwykle przydatne, a także intelektualnie przyjemne. Niezwykle jak nasze myślenie jest obarczone pułapkami. Jak fatalnie podejmujemy decyzje, jak bardzo możemy się mylić o naszej racjonalności i jak z wielkim trudem przychodzi nam nawet najmniejszy myślowo wysiłek.
Wiedza z książki jest bardzo praktyczna, może się przydać w wielu dziedzinach, jak: psychologia, ekonomia czy nauki społeczne. Również w życiu codziennym, bowiem próbując zapamiętać kilka przedstawionych mechanizmów, można np. bardzo skutecznie zbijać argumenty naszych przeciwników.

Na osobną uwagę zasługuje świetne tłumaczenie i lokalizacja książki. Duży wysiłek tłumacza i wydawnictwa

Avatar użytkownika - Sunny_M
Sunny_M
Przeczytane:2019-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka bardzo mi się podoba, jakiejś jej elementy wprowadziłam do swojej pracy magisterskiej. Przy dłuższym czytaniu może drażnić że autor zakłada że należymy do większości i jesteśmy ciut wolniejszy. Ale jeśli się przymknie oko na formę w stronę czytelnika, to książka może wiele rzeczy wskazać.

Avatar użytkownika - amrr
amrr
Przeczytane:2022-04-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - karolkowalczyk
karolkowalczyk
Przeczytane:2020-02-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym
Daniel Kahneman0
Okładka ksiązki - Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym

Czy ludzie są świadomymi i autonomicznymi autorami własnych wyborów i osądów? Czy mogą ufać własnemu myśleniu, zwłaszcza temu szybkiemu - intuicyjnemu...