Punisher MAX: Tom 10

Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Punisher Max. Vol.10
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Marek Starosta
Ilustracje: Matteo Buffagni, Laurence Campbell, Goran Parlov, Dalibor Talajić i inni

Tom 10 cyklu Punisher Max

Punisher. Żołnierz, który nigdy nie powrócił do domu, i samozwańczy stróż toczący wojnę z przestępcami. Tak Franka Castle'a widzi świat, ale kim jest ten samotny mściciel w oczach ludzi, których spotyka na swojej drodze? Oto zbiór historii rozgrywających się w cieniu wojny Punishera. Historii o płatnej zabójczyni, która chce zostać pisarką, o szukającym zemsty synu księgowego mafii, o handlarzu pamiątkami z miejsc zbrodni i o wielu innych osobach, których drogi przecięły się z mroczną ścieżką jednego z najbardziej niepokojących i niejednoznacznych bohaterów Marvela.

Autorami opowieści zebranych w tym tomie są m.in.: Nathan Edmondson (,,Black Widow"), Jason Latour (,,Spider-Gwen"), Peter Milligan (,,Hellblazer") i Duane Swierczynski (,,Deadpool: Wojna Wade'a Wilsona"). Za rysunki odpowiadają: Matteo Buffagni (,,Amazing Spider-Man"), Laurence Campbell (,,Mroczna wieża"), Goran Parlov (,,Czarna Wdowa: Powrót do domu"), Dalibor Talajić (,,Deadpool Kills the Marvel Universe") i inni twórcy. Komiks tylko dla dorosłych.

Album zawiera zeszyty serii ,,Punisher Max": ,,Naked Kill", ,,Get Castle", ,,Butterfly", ,,Happy Ending", ,,Hot Rods of Death" i ,,Tiny Ugly World", a także zeszyty #1-5 serii ,,Untold Tales of Punisher Max", zeszyt #75 serii ,,Punisher: Frank Castle Max" oraz zeszyt ,,Punisher Max Annual" #1.

Kup książkę Punisher MAX: Tom 10

Opinie o książce - Punisher MAX: Tom 10

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-05-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

NIEZNANE HISTORIE Z ŻYCIA PUNISHERA

Seria „Punisher Max” kończyła się już kilka razy. Najpierw po tomie piątym, kiedy końca dobiegł run Gartha Ennisa, potem po tomie szóstym, gdy sam tytuł dobiegł końca. Po siódmym też zdawało się, że to już finał, bo zebrane zostały w niej różne miniserie i one-shoty pisane przez Ennisa. A potem były jeszcze dwa tomy napisane przez Jasona Aarona, które ostatecznie doprowadziły wszystko do finału, uśmiercając głównego bohatera raz (choć nie pierwszy) a dobrze. A teraz dostajemy dziesiąty tom i… Tak, seria w końcu ostatecznie się kończy. Tym razem zbiorem pojedynczych historii pisanych i rysowanych przez różnych autorów. I chociaż poziom nie jest jednakowy, to bardzo dobry, mocny komiks dla dorosłych, który warto poznać nawet, jeśli nie czytaliście poprzednich części.

Co tym razem los przygotował dla Punishera? Płatana zabójczyni chce zostać pisarką, ale czy ma szansę? Syn księgowej mafii szuka zemsty. Ktoś inny handluje pamiątkami z miejsc zbrodni. Zafascynowany ludzkim ciałem zbrodniarz bawi się w chore eksperymenty. A na koniec nadchodzi czas cofnięcia się do wydarzeń, które ukształtowały Franka Castle i przekonania się, czy mogą kryć coś jeszcze.

Rozłam
autor zbiorowy0
Okładka ksiązki - Rozłam

Choć liczba mutantów została ostatnio drastycznie zredukowana, ludzie wciąż im nie ufają. Gdy za ich sprawą dochodzi do kolejnego międzynarodowego incydentu...

Nova
autor zbiorowy0