Pustelnik

Bohaterowie bestsellerów Dziewczyna bez skóry i Zimny strach powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze!

Mroczna strona skutego lodem i otulonego mgłą grenlandzkiego miasteczka.

Mroźna wyspa, która nie zna litości...

Na Grenlandii, w pobliżu wikińskich ruin, położonych w odizolowanej osadzie Sandnaes, na dnie studni zostaje znalezione ciało mężczyzny.

Gdy policja dochodzi do wniosku, że zabiła go kobieta, która zmarła półtora roku wcześniej, na niewielką arktyczną społeczność pada blady strach. Jak to możliwe? A jeśli to qivittoq - tajemniczy grenlandzki pustelnik, którego jedynym celem jest zemsta?

Śledczy skupiają uwagę na młodej Inuitce Tupaarnaq, która wcześniej odsiadywała wyrok za zabójstwo ojca, a teraz zniknęła. Na poszukiwania wyrusza jej jedyny przyjaciel, dziennikarz Matthew Cave. I wkrótce odkrywa, że Tupaarnaq nie jest osobą, za którą ją uważał...

Tymczasem policja znajduje kolejne zwłoki, a Matthew nagle staje się nie tylko podejrzanym, ale także zwierzyną łowną dla przestępcy.

Informacje dodatkowe o Pustelnik:

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2019-11-27
Tytuł oryginału: The Woman with the Death Mask

Kup książkę Pustelnik

Pustelnik - opinie o książce

"Dania - mały kraj, duża literatura"

"Pustelnik" to trzecia część serii. On - dziennikarz, ona - cała w tatuażach i do tego łysa. Przypominają mi oni trochę pewnych bohaterów. A mianowicie Lisbeth i Mikaela. Wiedziecie z jakiej oni są serii?? Tak zgadliście. Oczywiście, że z Millennium. A tak serio.

Czy "Pustelnik" mi się podobał? Tak. Nie było innej opcji. Lubię tę serię. Mimo, że było trochę chaotycznie, fabuła mi się podobała. Były morderstwa, był mroźny klimat Grenlandii. Bohaterów lubię, więc jak najbardziej wszystko jest ok. Mam cichą nadzieję, że będzie kolejna część. Chętnie poznam dalsze losy bohaterów.

Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2020-01-18, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Pustelnik” to trzecia część nordyckiej serii kryminalnej pełnej mrocznych, owianych mroźnym wiatrem i tchnących grozą morderstw. Żeby zrozumieć zawiłości tej grenlandzkiej intrygi trzeba zacząć od wcześniejszych części trylogii, czyli „Dziewczyny bez skóry” i „Zimnego strachu”. Czy w ostatniej części odnajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytania?

Czy morderstwa wiążą się z tajną amerykańską jednostką zabójców, utrzymaniem wpływów na Grenlandii, eksperymentami przeprowadzanymi na ludziach związanymi z odpornością na zimno, molestowaniem dzieci, czy może chodzi o okrutną ludzką zemstę?

Na dnie studni zostają odnalezione zwłoki mężczyzny, ale morderca nie poprzestaje na tej jednej zbrodni. Ślad prowadzi do kobiety zmarłej przed ponad rokiem, i grenlandzkiej legendy związanej z qivittoq - pustelnikiem, stanem głębokiej, niszczącej samotności i składaniem ofiar z ludzi.

Czy ktoś celowo nawiązuje do historii z qivittoq by wystraszyć lokalną społeczność, lub może zmylić trop? Kto jednak tworzy iluzję, że morderczynią jest martwa kobieta?

Matthew i Ottesen, dziennikarz i śledczy zajmujący się sprawą wspólnie analizują wszelkie hipotezy. Ich wnioski jednak bardzo się rozmijają. Czy Matthew zadurzony w Tupaarnaq, nie chce dostrzegać jej winy? Czy może młoda Innuitka niesłusznie jest podejrzewana o te morderstwa?

Sprawa nabiera rozpędu gdy zostają uprowadzone córki Ottesena, a Matthew staje się głównym podejrzanym.

Cała seria, moim zdaniem, zasługuje na duże uznanie. Byłam bardzo ciekawa, w którą stronę pójdzie autor z wyjaśnieniem całej historii. I muszę przyznać, że zakończenie i odpowiedzi na powtarzające się od dwóch tomów pytania, bardzo mnie usatysfakcjonowały.

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2023-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Thriller,sensacja,kryminał, 2023, E-booki,
Avatar użytkownika - Magnolia044
Magnolia044
Przeczytane:2019-12-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2019,
Dziewczyna bez skóry
Mads Peder Nordbo0
Okładka ksiązki - Dziewczyna bez skóry

Mrożący krew w żyłach kryminał z Grenlandii Bestialskie zabójstwo, samotny dziennikarz szukający prawdy, tajemnice z przeszłości Do Nuuk nie prowadziły...

Zimny strach
Mads Peder Nordbo0
Okładka ksiązki - Zimny strach

Bohaterowie bestsellera Dziewczyna bez skóry powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna Grenlandia, zagadki z przeszłości, młody...