Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380089082
Liczba stron: 450
Tytuł oryginału: Hollowpox. The Hunt for Morrigan Crow

Tom 3 cyklu Nevermoor

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Trzecia część cyklu Nevermoor o obdarzonej niezwykłymi mocami trzynastoletniej Morrigan Crow.

Morrigan i jej przyjaciele przetrwali pierwszy rok nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym, przyczynili się do likwidacji odrażającego Upiornego Jarmarku i dowiedli, że na Jednostce 919 można polegać. Tym razem Morrigan Crow stawia czoło nowemu wyzwaniu: musi opanować tajemnicze Sztuki Niegodziwe i przejąć kontrolę nad mocą, która ją trawi.

W tym samym czasie Nevermoor nawiedza przerażająca choroba, pustka wietrzna, która zmienia zarażone wunderzęta w bezmyślne, podstępne zoorzęta. Im więcej jest ofiar tej groźnej epidemii, tym większa szerzy się panika. Pogłoski, że za tą tragedią musi stać Wundermistrz Ezra Squall, przybierają na sile.

Morrigan musi znaleźć lekarstwo na pustkę wietrzną, ale to narazi ją i wszystkich w Nevermoorze na niewyobrażalne niebezpieczeństwo.

Wspaniała oryginalna seria dla wielbicieli ,,Harry'ego Pottera" i ,,Złotego kompasu".

Tagi:

Kup książkę Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Morrigan zakończyła pierwszy rok nauki w Towarzystwie Wunderowym. Wreszcie dziewczyna może się uczyć kontrolowania swoich umiejętności. To tym, przez co przeszła Jednostka 919 można sądzić że są godni zaufania i sprawdzą się w ich szeregach. Niestety długo spokoju nie mogą zaznać, ponieważ wunderzęta nawiedza bardzo dziwna choroba, przez nią stają się agresywna i nieokrzesane. Im więcej chorych, tym większa panika, a wszyscy obawiają się najgorszego. Bohaterowie będą musieli znaleźć lek, a Morrigan zmierzyć się z własnymi demonami i problemami. Czy uda im się ocalić wunderzęta? Skąd wzięła się ta choroba? Jakie niebezpieczeństwo czyha jeszcze na bohaterów?
 

 


Troszkę zwlekałam z przeczytaniem tego tomu, ponieważ przerażała mnie grubość i świadomość, że pewnie czeka nas jeszcze kontynuacja, a nie ma jej jeszcze w zapowiedziach. Jednak gdy tylko powróciłam do tego świata, to przepadłam od razu!

Książkę czyta się fenomenalnie! Wciąga od pierwszej strony i trudno się od niej oderwać. Od samego początku jesteśmy wrzuceni w wir wydarzeń. Im dalej jesteśmy, tym to wszystko szybciej się rozkręca, a czytelnik nie może przestać zastanawiać się “co będzie dalej?!”. Do tego pewnie się powtórzę z recenzji poprzednich tomów, ale jeżyk i neologizmy tutaj, to mistrzostwo świata! Dodaje uroku i klimatu całej historii. Nie ważne, że do większości wyrazów wystarczyło dodać przedrostek -wunder i robota z głowy, ale to dużo zmienia!

 


Także jeśli czytaliście poprzednie tomy, to nad tym się nie wahajcie! Jest to genialna kontynuacja, w której wiele się dzieje, poznajemy nowe fakty i postacie, trochę zagłębiamy się w historię Nevermooru i przeżywamy wiele przygód! Jednak jeśli ktoś jeszcze nie sięgnął po tą serię, to polecam to nadrobić! Nie musicie obawiać się, że jest to podróba Harry’ego Pottera, bo choć kilka wątków jest podobnych, to jest to kompletnie inny świat, zasady i przygody. Podejrzewam, że się nie zawiedziecie!

 


Bohaterowie przechodzą pewną przemianę. Wiedzą, że ich działania mają wpływ na inne osoby. Morrigan dalej ma obawy, by używać swojej mocy, wie że nie ma pełnej kontroli nad umiejętnościami i że wiele nie potrafi. Jednak co mnie troszkę denerwowało, to jej nadpobudliwość i impulsywność. Jak w poprzednich tomach była ta, która raczej przemyśla zanim coś zrobi, tak tutaj rzucała się na głęboką wodę wręcz bezmyślnie. Szkoda także, że było tutaj mniej Jupitera, chociaż biorąc pod uwagę, co musiał robić, jest to zrozumiałe.

Link do opinii

Morrigan Crow powraca! Seria o magicznej krainie Nevermoor, niezwykłej dziewczynce i magii, która sprawiła, że młodzież na nowo rozkochała się w czytaniu. Prawa do jej wydania kupiło już prawie 40 krajów, a w wytwórni 20th Century Fox powstaje ponoć filmowa adaptacja. Wiemy już, że Morrigan jest Wundermistrzem. Jak radzi sobie z tym ciężarem i jakie przygody na nią czekają?

 

Pustka wietrzna

Morrigan i jej przyjaciele przetrwali pierwszy rok nauki w elitarnym Towarzystwie Wunderowym. Zdali swoje testy śpiewająco i zżyli się ze sobą. Stali się prawdziwą drużyną, której nic nie jest w stanie rozbić. Gdy wyszła na jaw prawdziwa natura Morrigan, stanęli za nią, jak na druhów i przyjaciół przystało. Jednostka 999 spisała się na medal, a młodzi adepci Sztuk Tajemnych zasłużyli na odrobinę spokoju, jednak Nevermoor nie lubi nudy. Morrigan czeka nowe wyzwanie – musi opanować tajemnicze Sztuki Niegodziwe i przejąć kontrolę nad swoją mocą, nim ona zawładnie nią. To nie koniec nieszczęść – Nevermoor nawiedziła straszliwa choroba, zwana pustką wietrzną. Za sprawą tej choroby wszystkie zwierzęta zmieniają się w bezmyślne, podstępne zoozwierzęta. Panika paraliżuje miasto. Podsycają ją informacje, jakoby sprawcą tej okropnej epidemii był sam Wundermistrz Ezra Squall. Morrigan musi znaleźć lekarstwo na pustkę wietrzną i uratować zwierzęta oraz mieszkańców Nevermooru. Czy jednak jest gotowa, by stawić czoła wielkiemu i niegodziwemu Wundermistrzowi? 

 

Seria Nevermoor wciąż zachwyca

Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow to trzeci, i na szczęście, nie ostatni, tom o przygodach trzynastoletniej Morrigan i jej przyjaciół. Seria ta jest jedyna w swoim rodzaju i naprawdę unikatowa. Zachwycająca szczegółami konstrukcja osobliwego świata, dowcipne dialogi i barwne postaci składają się na pełną magii opowieść, która stanowi pochwałę odwagi, pewności siebie i nadziei. Jessica Townsed nieustannie wymyśla coś nowego i zaskakuje czytelników przygodami, które za jej sprawą przeżywają nastoletni bohaterowie. Powieść ta przypadnie do gustu nie tylko młodzieży, do której głównie jest skierowana. Dorosły czytelnik również rozsmakuje się w świecie Nevermooru. Będziecie oczarowani!

W Nevermoor prym wiedzie wyobraźnia, smaku dodaje czarny humor, a Morrigan Crow to rywalka godna samego Harry’ego Pottera! Ich spotkanie to dopiero byłoby starcie gigantów. 

lady-in-red.pl

Link do opinii
Inne książki autora
Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow
Jessica Townsend0
Okładka ksiązki - Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow

Morrigan Crow udało się umknąć przepowiedni i dzięki pomocy Jupitera Northa trafiła do magicznej krainy Nevermoor. Tam przeszła kilka trudnych egzaminów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Reklamy