Okładka książki - Puzzle małżeńskie

Puzzle małżeńskie

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2009-06-04
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-240-1157-5
Liczba stron: 168
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Jaki jest patent na udany związek? Czy Kościół naprawdę jest przeciwny namiętności i uważa seks za rzecz grzeszną? Czy kłótnie szkodzą małżeństwu? A może kryzys potrafi być zbawienny?

Na te i wiele innych pytań odpowiada ojciec Ksawery Knotz, kontrowersyjny duszpasterz małżeństw, specjalista od "aktu małżeńskiego” i "teologii orgazmu”. Ojciec Ksawery przekonuje, że można być przykładnym katolikiem i czerpać radość z seksu.

Głos ojca Ksawerego przeplata się z osobistymi refleksjami Moniki Waluś, doktora teologii, żony, matki, rekolekcjonistki pracującej z małżeństwami i wykładowczyni w męskim seminarium duchownym. Puzzle małżeńskie to obowiązkowa lektura dla narzeczonych, małżonków oraz tych, którzy dopiero poszukają swojej drogi.

Kup książkę Puzzle małżeńskie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - madak
madak
Przeczytane:,
„Małżeństwo nie jest karą” – tak brzmi jedno ze zdań w książce księdza Ksawerego Knotza i Moniki Waluś. Trudno wobec tak postawionej sprawy wątpić, że publikacja „Puzzle małżeńskie” jest książką potrzebną szerszemu gronu odbiorców. Publikacja, utrzymana w duchu katolicyzmu, tak naprawdę jest zbiorem oczywistych, miejscami wręcz banalnych rad kierowanych do małżeństw, skłania także czytelnika do zastanowienia nad istotą związku małżeńskiego – decyzjami, jakie skłaniają pary do przystąpienia do ślubu, trudnościami, jakie małżonkowie napotykają, a także obowiązkami jakie na nich będą spoczywać.„Puzzle małżeńskie” to zbiór zagadnień, tematów, niejako części układanki, z których powinien składać się udany, szczęśliwy związek małżeński. Autorzy rozpoczynają swoją książkę od opisu, czym tak naprawdę jest małżeństwo. W tym celu posługują się zarówno Pismem Świętym, jak i publikacjami zawierającymi życiorysy znanych, często uświęconych małżeństw. „Małżeństwo może prowadzić do świętości” – pisze ksiądz Ksawery Knotz. Nie tylko stan zakonny czy dobrowolne dziewictwo predysponują do wyniesienia na ołtarze. Małżeństwo, tak jak kapłaństwo, jest powołaniem, drogą, często bardzo trudną, której uczestnicy, wybrani przez Boga, starają się dojść do świętości. Dalej autorzy zajmują się opisem problemów z codziennego życia małżonków ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Puzzle małżeńskie

Reklamy