Python niezaprzeczalnie ułatwia naukę programowania. Ale kiedy zrozumiesz już podstawy, co dalej? Może potrzebujesz inspiracji do kolejnego weekendowego projektu?

Dzięki Python mniej poważnie odkryjesz najdalsze zakątki galaktyki, dusze poetów, świat finansów, oszustwa szpiegów i więcej - używając modułów takich jak tkinter, matplotlib, cProfile, Pylint, pygame, pillow i python-docx.

Śledź i rozwijaj umiejętności rozwiązywania problemów:

Pomóż Jamesowi Bondowi złamać zaawansowany technologicznie sejf za pomocą algorytmu wspinaczki na wzgórze Pisz wiersze za pomocą analizy łańcucha Markowa Wyhoduj rasę gigantycznych szczurów za pomocą algorytmów genetycznych Zaplanuj bezpieczną emeryturę dzięki symulacji Monte Carlo Modeluj Drogę Mleczną i oblicz nasze szanse na wykrycie obcych cywilizacji Mapuj Marsa i ucz się mechaniki orbitalnej za pomocą własnej, osobistej sondy kosmicznej

I wiele więcej! Niezależnie od tego, czy chcesz zdobyć nowe umiejętności w języku Python, czy po prostu potrzebujesz kreatywnych ćwiczeń programistycznych, w książce znajdziesz niekończącą się edukacyjną i naukową zabawę.

Informacje dodatkowe o Python mniej poważnie. Zabawne projekty programistyczne, które zwiększą Twoje umiejętności:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Data wydania: 2020-02-25
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 9788301209858
Tytuł oryginału: Impractical Python Projects: Playful Programming Activities to Make You Smarter

Tagi: Publikacje o komputerach i informatyce dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Python mniej poważnie. Zabawne projekty programistyczne, które zwiększą Twoje umiejętności

Python mniej poważnie. Zabawne projekty programistyczne, które zwiększą Twoje umiejętności - opinie o książce