Radio Silence

Frances dobrze wie, kim jest i co chce w życiu osiągnąć. Rozpoczęcie dorosłego życia oraz nauka na wymarzonej uczelni to pierwszy krok do realizacji idealnego planu. Nic i nikt nie może tego zniweczyć - ani znajomi, ani ciężar wydarzeń z przeszłości, ani tym bardziej ona sama!

Niespodziewanie dziewczyna zostaje zauważona przez Radio Silence, autora swojego ulubionego podcastu. Frances otrzymuje propozycję współpracy - miałaby tworzyć grafiki do nowych odcinków. Dzięki zawartym znajomościom dziewczyna zaczyna odkrywać siebie na nowo i zastanawiać się, czy wybrana przez nią droga na pewno jest jej przeznaczona. Wkrótce będzie musiała zdecydować, którą wersją siebie chce być... z wszelkimi tego konsekwencjami.

A bycie sobą wymaga odwagi.

Informacje dodatkowe o Radio Silence:

Wydawnictwo: Moondrive
Data wydania: 2019-04-26

Kup książkę Radio Silence

Radio Silence - opinie o książce

Avatar użytkownika - goszaczyta
goszaczyta
Przeczytane:2020-10-15, Ocena: 4, Przeczytałam,

Radio Silence opowiada o Frances - siedemnastolatce, której wielkim marzeniem jest dostanie się do Cambridge. Dziewczyna ciągle się uczy, by osiągnąć swój cel i przez to izoluje się od ludzi, dlatego, że nie czuje się sobą w towarzystwie koleżanek, które tylko rozmawiają o chłopakach i imprezach. Frances jest również wielką fanką youtubowego podcastu Universe City i, gdy dostaje niepowtarzalną okazje, by ten podcast współtworzyć nie może uwierzyć w taki zbieg okoliczności. Od tego momentu życie Frances się zmienia, zaprzyjaźnia się z Aledem, odkrywa samą siebie i podąża za marzeniami.

Początkowo ciężko mi było wkręcić się w fabułę tej książki, bo niby poznawałam powoli Frances i jej życie, jednak wydawało mi się to dość nudne i nijakie. Nie zrażałam się tym faktem  i czytałam dalej. Po kilku rozdziałach zrozumiałam, że Radio Silence, to wielowątkowa historia o nastolatkach, która pokazuje z jakimi problemami muszą mierzyć się młodzi ludzie. Główna bohaterka tak bardzo pragnęła dostać się na wymarzoną uczelnie, że zapomniała co to zabawa i dopiero po poznaniu Aleda odkryła, że nie trzeba całymi dniami siedzieć w książkach, by dostawać piątki.

Nie będę za dużo zdradzać, odkryjcie tę historię sami. Wejdźcie w świat bohaterów i wczujcie się w ich sytuacje. Jestem pewna, że wielu z was ujrzy siebie w tej powieści, bo kto z nas nie mierzył się z takimi problemami, jak ulotne przyjaźnie, problemy rodzinne, czy wybór swojej drogi życiowej. Ja jestem urzeczona tą historią i polecam z całego serca.

Avatar użytkownika - iwonamoroz
iwonamoroz
Przeczytane:2021-03-28, Ocena: 3, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Jestem rozczarowana książką. Czytając jej opis spodziewałam się ciekawej historii. Książka skierowana jest do młodzieży- być może nie jestem właściwym odbiorcą. Autorka porusza w niej poważne tematy, mówi o współczesnych problemach młodych ludzi, ale jak dla mnie w nudny sposób.  Czytając miałam wrażenie, że nic się w tej książce nie dzieje, brakowało mi jakiejś akcji. Chciałam ją odłożyć po pierwszych kilkudziesięciu stronach. Jednak mam taką zasadę, że jak już zacznę czytać robię to do końca i każdej książce "daję szansę". Zrobiłam też tak i tym razem, ale się nie do niej nie przekonałam. Na plus zasługują krótkie rozdziały, więc czyta się szybko, jednak nie odpowiada mi styl pisania autorki. Być może młodzieży przypadnie on bardziej do gustu i uznają książkę za ciekawą i wartą przeczytania.

Długo się zbierałam do napisania tej opinii, potrzebowałam czasu na to by przemyśleć nie tylko treść, ale i moje odczucia. Prawdopodobnie nie jestem w stanie zrozumieć w pełni rozterek bohaterów, ponieważ nigdy nie studiowałam. Skończyłam technikum, zdałam maturę i nie wymyśliłam, co dalej. Czy żałuję? Nie.

Niby mamy przed sobą przyjemną, niezbyt długą młodzieżówkę, w której poznajemy bardzo ambitną Frances. Dziewczyna ma dobry plan na życie - dobre stopnie skutkują dobrymi studiami, te z kolei, to gwarancja dobrej pracy i szczęścia. Oprócz nauki jej pasją jest rysowanie i kiedy twórca jej ulubionego podcastu, zwraca się do niej z propozycją stworzenia grafik, spełnia się jej kolejne marzenie. Nie wie tylko, że ta propozycja wywoła lawinę i zmieni jej życie.

I tyle mogę powiedzieć bez spoilerów. Wiem, to tylko bardzo marny zarys fabuły, ale wiecej informacji może obedrzeć tą powieść z tego intrygującego klimatu. Bo w tej książce czuć napięcie, z każdą stroną oczekiwanie na katastrofę było silniejsze, a co gorsze - nieuniknione. Świetny, ale trudny temat, idzie w parze ze stylem autorki. Bohaterzy dobrze wykreowani, charakterystyczni, bez schematów. Jednak jest jedna rzecz, która mi się nie podobała. Ale pewno po przeczytaniu sami zwrócicie na to uwagę.

Myślę, że ta historia ma mocne drugie dno. Na tyle mocne, że chciałabym zobaczyć ją kiedyś w kanonie lektur. To co wyczytamy między wierszami, to dobry temat na głębszą dyskusję, na debatę, na refleksję. Każda młoda osoba powinna mieć wybór. Wybór podyktowany swoimi odczuciami.
Jest to świetna pozycja dla młodzieży u progu dorosłości, bo ona wyciągnie z lektury to co najważniejsze. Chociaż i starsze osoby mogą odnaleźć kawałek siebie i przyjemnie spędzić czas z Radio Silence.

Avatar użytkownika - agnieszka_rowka
Przeczytane:2019-08-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 36 książek 2019, Mam,
Solitaire
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Solitaire

,,Buszujący w zbożu" ery cyfrowej. THE TIMES Czuła i szczera opowieść o dojrzewaniu, trudnych relacjach z rówieśnikami, samotności i nieustającym...

Nick i Charlie. Heartstopper. Nowela
Alice Oseman0
Okładka ksiązki - Nick i Charlie. Heartstopper. Nowela

Marzenia i miłość nie zawsze chodzą w parze... Czy pierwsza miłość może być tą na całe życie? Opowiadanie ze świata Heartstoppera. Bohaterowie,...