Wydanie z serii ,,W gabinecie lekarza specjalisty" z dziedziny onkologii poświęcone rakowi wątrobowokomórkowemu. Publikacja wyjątkowa, bo też opisywany nowotwór, jak wskazuje podtytuł, jest inny niż pozostałe pod wieloma względami i wymaga odmiennych ścieżek postępowania zarówno w diagnostyce, jak i leczeniu. Poszczególne rozdziały przygotowali znani i cenieni praktycy z poszczególnych dziedzin, szczegółowo opisując etiopatogenezę, profilaktykę oraz metody terapeutyczne stosowane u pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym - terapie miejscowe (termoablacja, embolizacja), leczenie chirurgiczne i wreszcie leczenie systemowe, z uwzględnieniem leczenia uzupełniającego, pierwszej i drugiej linii leczenia oraz leczenia systemowe HCC u pacjenta zakażonego wirusem HBV i/lub HCV.

Publikacja jest o tyle cenna, że nie ma na rynku takiego całościowego i aktualnego opracowania dla specjalistów.

Informacje dodatkowe o Rak wątrobowokomórkowy. Nowotwór inny niż wszystkie. W gabinecie lekarza specjalisty:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL
Data wydania: 2023-06-19
Kategoria: Medycyna i zdrowie

Kup książkę Rak wątrobowokomórkowy. Nowotwór inny niż wszystkie. W gabinecie lekarza specjalisty

Piłka sss... kopana
Rafał Stec0
Okładka ksiązki - Piłka sss... kopana

Książka Rafała Steca to połączenie reportażu śledczego i felietonu – autor zgromadził ogromny materiał dowodowy dotyczący afer w PZPN-ie, klubach...

Piłka sss... kopana
Rafał Stec0
Okładka ksiązki - Piłka sss... kopana

Książka Rafała Steca to połączenie reportażu śledczego i felietonu - autor zgromadził ogromny materiał dowodowy dotyczący afer w PZPN-ie, klubach oraz...