Ram Dass i Król Zachodnich Smoków

Ram Dass Thatcher (Sługa Boży Thatcher) to trzydziesty ósmy baronet O...Kirk i były agent tajnych służb Jej Królewskiej Mości. Po ojcu odziedziczył zawód i awanturniczą naturę, po matce wysoki stopień zdolności paranormalnych... To mieszanka, która gwarantuje, że Ram Dass nie pozostanie długo bezczynny, choć w momencie, gdy go poznajemy, przebywa na wcześniejszej emeryturze w jakimś miejscu na Ziemi i prowadzi spokojne życie prowincjusza - z żoną, dziećmi i wujem Seanem. Jednak wkrótce znów wyruszy w drogę, na pomoc planecie Niburu, w poszukiwaniu Króla Zachodnich Smoków. Podróż zacznie się dość banalnie, od jazdy pociągiem w towarzystwie szalonego wuja i androida XC, dawniej nauczyciela chemii w miejscowej szkole.

Maszynista stał na stopniach lśniącej lokomotywy i spoglądał w dal niczym kapitan na okręcie, przysłaniając zaczerwienione od niewyspania oczy daszkiem rozpostartej dłoni. Dniało. Ulatniająca się mgła odsłaniała kształty i kolory. Ram Dass rozejrzał się, badając wzrokiem ludzkie twarze, zarośla i drewniany budynek stacji. Pod plecakiem, między łopatkami, czuł podłużny, twardy kształt miecza. Idiotyczne uzbrojenie, z którym nijak nie potrafił się oswoić.

Wykupili dla siebie cały przedział w pierwszej klasie. Na podłodze dywanowa wykładzina z prawdziwej wełny. Miękkie, rozkładane siedzenia na dole, leżanki na górze. Poduszki, świeża pościel, koce, szafka na ubrania i maleńka umywalka w rogu. - To mi się podoba! - oznajmił wuj, dokonując inspekcji otoczenia. Upchnął plecak w szafce i wyciągnął się z zadowoleniem na siedzeniach. - Android idzie na górę - burknął nieuprzejmie, po czym sięgnął do sakwy na piersiach i wyciągnął stamtąd pomiętą, złożoną we dwoje płachtę "Timesa".

Julita Grodek - pisarka, scenarzystka, dziennikarka, tłumaczka z języka angielskiego i rosyjskiego, autorka sztuk teatralnych. Jej sztuka Techniki negocjacyjne w reżyserii Magdaleny Piekorz miała premierę w Teatrze Telewizji w programie 1 TVP w 2006 roku. Jej debiut książkowy, Opowiadania ze Starego Domu, ukazał się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w 2000. W 2007 miesięcznik literacki opublikował fragment jej powieści Przesilenie. Julita Grodek mieszka i pracuje w Warszawie.

Informacje dodatkowe o Ram Dass i Król Zachodnich Smoków:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2012-11-28

Kup książkę Ram Dass i Król Zachodnich Smoków

Ram Dass i Król Zachodnich Smoków - opinie o książce

Avatar użytkownika - LukasM
LukasM
Przeczytane:2018-10-22, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,

Książka Julity Grodek pt Ram Dass i król zachodnich smoków to książka o podróży.

Rzecz dzieje się w odległych czasach, w których spotkać można jednocześnie furmanki napędzane końmi jak i unoszące się nad ziemią nowoczesne grawitacyjne ścigacze. Dawne kulty diabła i matki ziemi współgrają z pogrążonymi umysłami w Sieci eskapistami. Jednym słowem pomieszane z poplątaniem niemniej pasujące do siebie i przyjemne w odbiorze.

Zadaniem głównego bohatera opłaconego sowicie przez kosmitów z wyniszczonej wewnętrznymi konfliktami planety jest odnalezienie… smoka. Tak rozpoczyna się z pozoru bezsensowna podróż Ram Dassa, jego ojca oraz znalezionego przypadkowo i mającego iść do niszczarni szkolnego androida.

Książka napisana lekkim piórem doskonale nadaje się do oderwania od żmudnej i pełnej rutyny codzienności. Polecam fanom niecodziennej formy sci-fi oraz fantastyki.

Mania dziewczyna inna niż wszystkie
Julita Grodek0
Okładka ksiązki - Mania dziewczyna inna niż wszystkie

Książka przeznaczona dla najmłodszych czytelników (7+) - pozwala poznać życiorys słynnej noblistki i przyswoić go sobie wraz z szerszym kontekstem. Ten...