Randka pod jemiołą

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2018-10-31

Czy pocałunek pod jemiołą zawsze przynosi szczęście?

Joanna jest szczęśliwą mężatką. Nie przeszkadzają jej nawet staroświeckie poglądy jej męża dotyczące tego, jak powinna wyglądać i zachowywać się jego żona. Musi mieć długie włosy, zapinać guziki bluzki niemal pod samą szyję i zawsze trzymać w ręce najważniejszy atrybut domowego ogniska – ściereczkę do kurzu. Wszystko jednak się zmienia, gdy Joanna odkrywa, że mąż ją zdradza. Wraz z radykalną zmianą fryzury, bohaterka postanawia całkiem odmienić swoje życie.

Jej decyzja pociąga za sobą szereg konsekwencji – Joanna będzie musiała stawić czoła flirtującemu dyrektorowi szkoły oraz na nowo przemyśleć swój stosunek do pracy. Na szczęście, odkryje wokół siebie ludzi, którzy zawsze będą gotowi jej pomóc.

A gdy nadejdzie grudzień i pod butami zacznie skrzypieć śnieg, a wokół unosić się zapach pierników i pomarańczy, nikt nie będzie potrafił oprzeć się uczuciu.

W te święta każdy potrzebuje odrobiny bliskości.

Kup książkę Randka pod jemiołą

Agnieszka Olejnik jest blogerką i autorką licznych książek, głównie powieści obyczajowych. Randka pod jemiołą to trzecia książka w sympatycznej serii, można ją jednak czytać bez znajomości wcześniejszych powieści. I choć jest to z założenia historia świąteczna, w większym stopniu opowiada ona o relacjach damsko-męskich i często zgubnej tendencji kobiet do uchylania mężczyznom nieba... Joanna jest spełnioną mężatką. Tak bardzo utożsamia się z tą rolą, że już nawet sama nie wie, co tak naprawdę lubi, a co robi, bo tego oczekuje od niej mąż. Długie włosy, wysoko pozapinane bluzki i ściereczka w ręce – oto wizerunek, który najbardziej jej odpowiada. Joanna robi wszystko, by uszczęśliwić swojego męża, tym większe jest więc jej zaskoczenie i rozgoryczenie, gdy okazuje się, że ukochany ją zdradza. I choć wydaje się, że wszystko wali się jej na głowę, bolesny koniec może stać się początkiem nowego, lepszego życia.  Z założenia książka Agnieszki Olejnik miała być utrzymana w atmosferze Bożego Narodzenia. Że tak właśnie będzie sugeruje również klimatyczna okładka. Niestety, w fabule świątecznej magii jest naprawdę bardzo mało. Pewne elementy pojawiają się chyba tylko po to, by czytelnik faktycznie sięgnął po nią w zimowy wieczór. Historia Joanny jest też bardzo schematyczna i przewidywalna. Kobieta jest tak zaaferowana dbaniem o swoje domowe królestwo, że w ogóle nie przeczuwa nadciągającej ...

Opinie o książce - Randka pod jemiołą

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2020-01-27, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Randka pod jemiołą” to powieść o Joannie która po stracie rygorystycznego męża, stara się ułożyć sobie życie na nowo.

„Nie daj sobie wmówić, że aby odzyskać mężczyznę, powinnaś chodzić na szczudłach, powiększyć usta i piersi albo zacząć domalowywać sobie drugą twarz. Wszystko to są bzdury. Nie kocha się piersi ani ust. Kocha się człowieka. A jeśli rzeczywiście chcesz coś zmienić, zmień to, z czym naprawdę czujesz się źle.”

Powieść ukazała się w 2018r. a jej autorką jest Agnieszka Olejnik. Pisarka, matka, nauczycielka i ogrodniczka. Kieruje się zasadą iż dobrem trzeba się dzielić dlatego stara się zarażać swych czytelników optymizmem. Napisała wiele powieści obyczajowych takich jak: „Cuda i cudeńka” czy „Listy i szepty”. Z jej twórczością możemy spotkać się również sięgając po „Randka pod jemiołą”. Joanna jest szczęśliwa mężatka. Nie widzi nic dziwnego w tym że mąż zabrania jej ścinać włosy czy zakładać odzież z większym dekoltem. Sama uważa że to romantyczne że aż tak jest o nią zazdrosny. Kobieta nigdy nie narzeka na życie jakie prowadzi. Mimo że całymi dniami zajmuje się domem, chodzi do własnej pracy i pichci mężowi zdrowe posiłki jest szczęśliwa w jaki sposób to wygląda. Tak więc idzie do szkoły w której pracuje a potem do końca dnia prasuje, gotuje, pierze, wyciera kurze i zmywa naczynia aby tylko mężczyzna być szczęśliwy. Pewnie żyła by tak błogo i w nieświadomości gdyby nie jeden feralny dzień, dzień który zmienił jej życie. Historia ta mogła by opisywać cudowne życie spokojnej kobiety. Która mimo że robi wszystko praktycznie za mężczyznę, ale i dla niego, czuje się szczęśliwa. Joanna mimo że co dzień gotuje i prasuje, wie to z miłości i to daje jej radość. Czy aby jest tak na pewno? Nasza bohaterka szybko się o tym przekonuje. Gdy pewnego dnia wraca wcześniej z kursu, zastaje męża w objęciach innej kobiety. Ta zdrada zmienia ją i jej życie. Wstrząśnięta sytuacją udaje się do fryzjera gdzie radykalnie zmienia swój wizerunek, a jej decyzja pociąga za sobą szereg konsekwencji. Od teraz kobieta będzie musiała się zmagać nie tylko z samotnością ale również z flirtującym z nią dyrektorem i faktem że na nowo musi przemyśleć swój stosunek do pracy. Mimo jej założenia, nie zostanie jednak sama wśród tych problemów. Pozna ludzi którzy zawsze będą gotowi jej pomóc. Czy to wystarczy? Czy przyjaciele będą w stanie jej pomóc? Czy Joanna zapomni o byłym mężu i nauczy się żyć sama? Na te i wiele innych pytań odpowie wam powieść „Randka pod jemiołą” Książka ta jest idealną historią świąteczną. Czytałam ją z wielką przyjemnością i ciągłym uśmiecham na twarzy. Jest to wspaniała i ciepła historia która pokazuje że niektóre problemy mogą być początkiem czegoś nowego, trzeba tylko dać sobie czas a wszystko będzie dobrze.

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-06-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Szybko się czyta. Niestety przewidywalna.

Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2019-03-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Czytaliście "Ławeczkę pod bzem" lub "Cała w fiołkach"?. Jesli tak, to ta powieść zapewne też wam się spodoba i spotkacie postacie, które wtedy przypadły (przynajmniej mi) do gustu. Oczywiście pierwsze skrzypce będzie grać Joanna - żona całkowicie podporządkowana mężowi. Jednak wszystko się zmienia z chwilą zdrady owegoż osobnika. Może gdyby kobieta była otoczona innymi ludźmi sprawy potoczyłyby się inaczej (przecież po fakcie była zagubiona, chciała aby jej partner wrócił mimo wszystkiego co zrobił), Jednak rodzina i przyjaciele uzmysławiają jej, że życie trwa dalej i można spędzić je o wiele przyjemniej, mając u boku kogoś kto zrozumie, pomoże, po prostu będzie.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2019-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 2019,

Świetna książka, która niestety jest chyba trzecią z cyklu, o czym dowiedziałam się po fakcie.... Nie szkodzi jej to bynajmniej w żaden sposób. Joanna ma liczną rodzinę i jednego męża - tyrana, który jak się okazuje ją zdradza. Od miłości po nienawiść, od płaczu do śmiechu, Joanna stara się z pomocą rodziny i przyjaciół podjąć nowe życiowe decyzje. Zmienia męża, pracę, dom. Jej perypetie budzą śmiech i łzę wzruszenia. Bohaterowie są nieprzerysowani, prawdziwi, fabuła oryginalna, dobry język. Bardzo polecam tę pozycję. Myślę, że pani Olejnik coraz bardzie wybija się na firmamencie polskich pisarek literatury kobiecej. Polecam!

Mów szeptem
Agnieszka Olejnik; 0
Okładka ksiązki - Mów szeptem

Młodzi. Samotni. Rozdarci. Witek to miłośnik Szekspira i geniusz matematyczny, który rozumie liczby lepiej niż ludzi. Chłopak ma też rzadki dar...

Awantura w bajkach
Agnieszka Olejnik; 0
Okładka ksiązki - Awantura w bajkach

Ten dzień zaczął się inaczej. Czerwonemu Kapturkowi zapodział się gdzieś kapturek, a Rybak wrócił z połowu bez Złotej Rybki. Jednak nie to było...

Dzieci, których nie ma
Renata Piątkowska;