Rasizm i nietolerancja. Nie!

Ludzie są różni. Na świecie żyje kilka miliardów ludzi, którzy mają różne obyczaje, wyznają różne religie, mają inny kolor skóry, mówią różnymi językami, mają inne pomysły niż my... bo każdy z nas jest inny. Ten miniporadnik uczy dzieci akceptacji drugiego człowieka, tak aby razem żyło się lepiej.

Informacje dodatkowe o Rasizm i nietolerancja. Nie!:

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2023-08-17
ISBN: 978-83-656-5035-1

Kup książkę Rasizm i nietolerancja. Nie!

Rasizm i nietolerancja. Nie! - opinie o książce

Każdy z nas jest inny i to jest piękne, każdy jest niepowtarzalny i nikt nie ma prawa twierdzić inaczej, szanujmy się i bądźmy dla siebie mili bo dzięki temu świat będzie lepszy.
Różnimy się wyglądem, charakterem, religią, kolorem skóry, zainteresowaniami, ale to nie oznacza że w jakiś sposób nas to dzieli, każdy ma takie same prawa i obowiązki a to jak zareagujemy na danego człowieka zależy tylko od nas. Żeby nasze dzieci były tolerancyjne to my jako rodzice też powinniśmy być tolerancyjni, nasze pociechy powielają nasze zachowania, jeżeli będziemy źle wyrażać się o osobie z innym kolorem skóry to nasze dziecko niestety zrobi to samo. Zważajmy na to co nie tylko robimy ale też mówimy, słowa ranią tak samo jak czyny, to co dla nas jest żartem dla kogoś może być poważną sprawą, nie dopuśćmy nigdy do tego żeby przez nasze nieumyślnie powiedziane słowo ktoś cierpiał.
Książka którą chcę Wam pokazać to propozycja którą musi mieć w domu każdy rodzic, w prosty sposób pokazuje nam wszystkie sytuację w których możemy spotkać osobę inną niż my i reakcje jaką powinniśmy podjąć. Jeżeli w domu pokażemy dziecku obrazek z osobą na wózku i wytłumaczymy do czego ten wózek służy, to gdy spotkamy taką osobę na spacerze nasze dziecko nie będzie się patrzeć na tę osobę że zdziwieniem. Tylko od nas zależy jak ukształtujemy nasze dziecko i jak będzie wyglądać przyszłość, bo jeżeli nie będziemy tolerancyjni to doprowadzimy do tego że na świecie będą wojny i wieczne przepychanki.
Co chwila słyszy się o dzieciach dręczonych w szkole i to przez błahe powody, rude włosy, odstające uszy, twarz usiana piegami, czy to na prawdę jest powód do wyśmiewania? Nie. Zawsze liczy się to co człowiek ma w środku, charakter, poglądy a nie wygląd, uroda przeminie a mądrość zostanie na zawsze. Należy zwracać uwagę na to co robią nasze dzieci, rozmawiać z nimi, tłumaczyć, a na pewno zaprocentuje to w przyszłości. Pamiętajmy szacunek to bardzo ważna cecha którą powinien mieć każdy człowiek.