Real. Zwycięstwo jest wszystkim

Ocena: 0 (0 głosów)

Piłkarskie uniwersum znajduje się w ciągłym ruchu: gwiazdy murawy pojawiają się i znikają, a zespoły wdrapują się na szczyt, by zaraz potem z niego spaść. W świecie futbolu jest niewiele stałych punktów odniesienia, ale jedno wydaje się pewne: Real Madryt był, jest i będzie wielkim klubem. Prawdopodobnie największym w historii piłki nożnej. Bo nawet jeśli pogrąża się w kryzysie, to wiadomo, że raczej wcześniej niż później znowu okaże się najlepszy.

Leszek Orłowski w charakterystycznym dla siebie stylu - z pasją i dbałością o szczegóły - odmalowuje ostatnie lata w wykonaniu Los Blancos, okres pełen wzlotów i upadków, kiedy to kibice Realu musieli znosić fiasko rozgrywek 2020/21, ale i przecierali oczy ze zdumienia, gdy ich zespół w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonywał kolejnych wielkich rywali w legendarnych już dwumeczach Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. To historia bajkowa - bo tak wiele w niej zwrotów akcji, wielkich rozczarowań i jeszcze większych triumfów.

Poznaj opowieść o królewskim klubie największego pasjonata hiszpańskiego futbolu w Polsce - bo nikt nie potrafi oddać w taki sposób emocji towarzyszących fanom Realu Madryt. Rozsiądź się wygodnie w fotelu i przypomnij sobie, co działo się w niedalekiej przeszłości w największym klubie świata.

***

W Polsce liga hiszpańska to Leszek Orłowski, a Leszek Orłowski to liga hiszpańska. Dusza historyka, pasja nastolatka, pamięć słonia - warto przeczytać.

Michał Kołodziejczyk, dyrektor redakcji CANAL+ Sport

W świecie opasłych, często nazbyt pompatycznych lub krzykliwych literackich wynurzeń o futbolu Leszek stworzył znów świetnego bryka o najnowszej historii Królewskich. Faktografia ujęta w dynamicznym dziele - niepozbawionym humoru oraz wartkich, rzetelnych przemyśleń autora - które dzięki reporterskiemu stylowi narracji czyta się równie przyjemnie co ekspresowo.

Piotr Laboga, komentator La Liga w CANAL+ Sport

Dla kibiców Realu to gratka, dla pozostałych - ciekawa wiwisekcja dynamicznego czasu w dziejach największego klubu świata. Lata 2017-2023 to faktycznie okres dla Królewskich pełen wzlotów i upadków. Leszek Orłowski literackich upadków nie notuje - dawno temu osiągnął wysokość przelotową i z niej nie schodzi, zwłaszcza gdy opowiada o piłce hiszpańskiej.

Zbigniew Mucha, ,,Piłka Nożna"

Słyszę Leszka - myślę ,,hiszpańska piłka". Czytam jego książki - nie mogę wyjść z podziwu, jak romantycznie całą tę wiedzę potrafi przelać na papier. Muszę przyznać, że gdy czytałam Real. Zwycięstwo jest wszystkim, nawet moje serce stawało się ,,tak białe"... Niczym u Javiera Maríasa! (Leszek wie)

Maja Strzelczyk, Foot Truck

Książka Leszka Orłowskiego to wnikliwa analiza najnowszej historii Realu Madryt, która pokazuje, że Los Galácticos pod sterami Florentino Péreza poszli z duchem czasu i nadal odnosili wielkie zwycięstwa.

Marcin Mendelski, Nieobiektywny kibic

BIOGRAM

LESZEK ORŁOWSKI

Z wykształcenia jest historykiem, z zawodu dziennikarzem i komentatorem piłkarskim. Od 1997 roku pracuje w tygodniku ,,Piłka Nożna", a od 2003 roku także w stacji Canal+ Sport. Jego specjalnością jest futbol hiszpański. Jako wysłannik ,,Piłki Nożnej" obsługiwał finały mistrzostw świata w 2006 roku oraz finały mistrzostw Europy w 2008 i 2012 roku. Wielokrotnie odwiedzał Hiszpanię, także jako komentator meczów Primera División, Ligi Mistrzów i Pucharu Króla. Autor książek Barça. Złota dekada, Real Madryt. Królewska era Galácticos, Atlético Madryt. Cholo Simeone i jego żołnierze, Sevilla FC. Dzieci Monchiego, Hiszpańskie drużyny, które zadziwiły świat i 30 lat Ligi Mistrzów.

Informacje dodatkowe o Real. Zwycięstwo jest wszystkim:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2024-02-07
Kategoria: Sport
ISBN: 9788383301792
Liczba stron: 280

więcej

Kup książkę Real. Zwycięstwo jest wszystkim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Real Madryt. Królewska era Galácticos
Leszek Orłowski0
Okładka ksiązki - Real Madryt. Królewska era Galácticos

W grudniu 2000 roku Real Madryt został uznany przez FIFA za najlepszy klub XX wieku. To, co najciekawsze, miało jednak dopiero nadejść. Florentino Pérez...

30 lat Ligi Mistrzów. Tom 2
Leszek Orłowski0
Okładka ksiązki - 30 lat Ligi Mistrzów. Tom 2

Oto druga część opowieści o najbardziej prestiżowych rozgrywkach piłkarskich na świecie. Leszek Orłowski z sentymentem wraca do przeszłości i sprawia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy