Receptura wszechmocy

Wolność to stan umysłu… Co zrobisz, aby ją ocalić?

Życie Łukasza Lijewskiego to przede wszystkim praca – prowadzona przez niego poradnia psychoterapeutyczna cieszy się popularnością, a pacjenci doceniają jego zaangażowanie i empatię. Nikt nie wie o tym, że on sam zmaga się z nerwicą, atakami paniki i przerażającymi snami. Kiedy na prośbę rodziców zgadza się zająć swoją uzależnioną od narkotyków siostrą, przeczuwa, że właśnie pakuje się w potężne tarapaty.
Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak w momencie, gdy w jego gabinecie zjawia się dawna przyjaciółka, z którą wiąże go mroczny sekret z przeszłości. On jest na skraju załamania nerwowego, ona ma ambitny plan i zamierza go zrealizować bez względu na konsekwencje… Łukasz szybko się orientuje, że wysunięta przez nią propozycja współpracy to w gruncie rzeczy ultimatum.

Informacje dodatkowe o Receptura wszechmocy:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2021-01-12
ISBN: 9788382195835

Kup książkę Receptura wszechmocy

Ale na pewne pytania lepiej nie znać odpowiedzi.

Większość ludzi rodzi się i umiera zupełnie bez celu, nic nie zmieniając na kartach historii.

Receptura wszechmocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-03-20,

Krótki, ale jakże intensywny kryminał połączony z thirllerem, obyczajem, sekretami i tajemnicami przeszłości! Książkę czytało się bardzo szybko, a całość wypada bardzo dobrze. Postacie są barwne i unikatowe.

IG: Czytomanka

👉 Główny bohater jest psychoterapeutą z problemami na tle nerwowym i miewa ataki paniki. Do tego ma ciężką przeszłość pełną tajemnic, od której ucieka przez 11 lat. Przeszłość go dopada, w jego gabinecie zjawia się dawna przyjaciółka z załamaniem nerwowym, a do tego zjawia się magicznie jego siostra narkomanka... Czy to zbieg okoliczności?

👉Książka zawiera w sobie różne elementy, ale całość wypada naprawdę bardzo dobrze i czyta się ją ekspresowo. Wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się od niej oderwać, a sama okładka jest niezwykle hipnotyzująca... szczerze polecam!

❗Ocena: 8/10

Avatar użytkownika - woman_kinga
woman_kinga
Przeczytane:2022-02-27,

Książka opowiada historię Łukasza, który jest psychoterapeutą i prowadzi własny gabinet, choć sam zmaga się z nerwicą, atakami paniki i przerażającymi snami. Wiedzie w miarę normalne życie, do chwili gdy w jego gabinecie pojawia się dawna przyjaciółka. Dodatkowo w tym czasie ma sprawować opiekę nad uzależnioną od narkotyków siostrą. Czy pojawienie jej dawnej przyjaciółki akurat w tym momencie, kiedy jest z nim jego siostra to nie przypadek ?
Wychodzi ona do niego z propozycją współpracy, która tak na prawdę jest ultimatum i nie może jej odmówić.
To moje pierwsze spotkanie z autorem. Nie wiedziałam czego się za bardzo spodziewać, ale zostałam bardzo mile zaskoczona. Akcja z każdą kolejną stroną rozpędza się coraz bardziej. Bardzo przypadł mi do gustu styl autora. Nie ma zdędnych opisów, akcja jest bardzo dynamiczna. Nie mogłam oderwać się od tej książki. Historia sama w sobie wydaje się niemożliwa, wręcz irracjonalna bardzo chciałam się dowiedzieć co będzie dalej. Nie wyobrażam sobie co by się działo, gdyby to wydarzyło się na prawdę. Ale kto wie? Czy coś takiego nie istnieje.
Przy tej lekturze miło spędziłam czas i polecam Wam ją przeczytać.

Dziwne, że mamy XXI wiek, a jeszcze nie wynaleziono sposobu na posiadanie mocy pozwalających kontrolować innych ludzi. Dlaczego? Dlatego, że nie jest to możliwe czy dlatego, że może istnieją obawy, jakie mogłoby to wywołać skutki? Jak wielce mogłoby zakłócić istniejący ład i porządek na świecie? Jak pozwoliłoby kierować ludzkim zachowaniem. Skutki? Niewyobrażalne ...

Łukasz Lijewski jest znanym i cenionym poznańskim psychoterapeutą. Przyjmuje w prywatnym gabinecie i nie może narzekać na brak pacjentów. Angażuje się całym sobą w pracę, czym zdobywa szacunek i uznanie wśród pacjentów. Stara się im pomóc zwalczać problemy, z którymi sami nie są w stanie sobie pomóc. Ale on też wymaga pomocy. Walczy z mrocznymi snami i atakami paniki. Pomaga innym, ale sobie nie potrafi pomóc. Jego codzienne życie zostaje zakłócone, gdy rodzice po raz kolejny proszą go, aby zaopiekował się siostrą, która jest narkomanką. Z początku ma obawy, jednak w końcu przyjmuje do siebie siostrę. Ma obawy, że jego chęć pomocy raczej wyrządzi więcej krzywdy niż pomocy. I się nie myli …

Nieoczekiwanie wracają do niego wspomnienia sprzed lat, gdy w drzwiach jego gabinetu staje Sara Wilk, przyjaciółka. Łączy ich sekret, o którym tylko oni wiedzą. Pojawienie się Sary sprawia, że do Łukasza powracają złe wspomnienia i koszmary. Kobieta przedstawia mężczyźnie propozycję nie do odrzucenia. A właściwie ultimatum, na które one jednak nie może się nie zgodzić. Może stracić wszystko, więc wybiera mniejsze zło … Czy aby na pewno mniejsze? Czy terapeuta poniesie konsekwencje współpracy z byłą partnerką? Czy łącząca ich tajemnica zostanie ujawniona? Jak długo kobieta będzie się nim zabawiać?

Receptura wszechmocy to taki nietypowy miks. Trochę thrillera, szczypta kryminału, zalążek romansu i dość sporo science fiction i fantasy . Można założyć, że każdy znajdzie w tej opowieści coś dla siebie. Ja byłam trochę rozerwana tą lekturą, nie potrafiłam się zbytnio skupić. Nie potrafiłam się ukierunkować, moje założenia co do tej historii nie spełniły moich oczekiwań. Liczyłam na moc emocji i dreszczyk wrażeń, jednak ta sfera nierealności i pozaziemskich mocy przeważyła. Cenię lektury bardziej rzeczywiste i prawdziwe, więc nigdy nie sięgam po fantastykę. Czy teraz zrobiłam wyjątek? Nie, opis książki mnie skusił i zwiódł.

Trzeba jednak przyznać, że pomysł autora na fabułę był ciekawy. Miał myśl i ją celnie realizował. Być może powinien wątek wynalezienia sposobu na panowanie nad umysłem drugiego człowieka bardziej rozwinąć i poświęcić mu więcej uwagi. Odnoszę wrażenie, że historia została zbyt szybko zakończona. Autor wiele miejsca poświęcił na rozwinięcie wątku, jednak sprawiał wrażenie, że nie wie, jak tę opowieść poprowadzić dalej. Tak, aby zaintrygowała czytelnika, aby nie mógł się od niej oderwać.

Jeżeli jesteś amatorem miksowania wielu gatunków, lubisz opowieści z przyszłości i masz nieposkromioną wyobraźnię, to ta książka jest właśnie dla ciebie. Wejdź w umysł bohatera, błądź po bezkresach jego umysłu i przeżyj z nim przygodę swojego życia ...

"Wolność to stan umysłu… Co zrobisz, aby ją ocalić?"

Niemal każdy człowiek czasem się zastanawia, jakby to było mieć moc zawładnięcia ludzkimi umysłami, mieć zdolność poznawania cudzych myśli lub nawet mieć wpływ na zachowanie innych osób.
Właśnie mniej więcej taki jest temat tej książki. Muszę przyznać, że mnie zafascynował sposób w jaki Łukasz Piotrowski przedstawił nam swoją historię.

"Ludzie od zawsze dążyli do doskonałości i pragnęli zrozumieć fenomen świadomości. Gdzie jest granica, która odróżnia nas od polegających na instynkcie zwierząt?"

Łukasz Lijewski jest od kilku kat psychoterapeutą w Poznaniu. Mimo, że sam ma pewne problemy z zaburzeniami osobowości, atakami paniki i różnego rodzaju lękami, i korzysta z pomocy superwizora, to doskonale radzi sobie ze swoimi pacjentami. Owszem, ma kilkoro takich, którzy przychodzą tu tylko z przyzwyczajenia, lecz zdarzają się również i dość trudne przypadki.

"Lata praktyki w zawodzie nauczyły go, że spora część ludzi wcale nie oczekiwała od niego pomocy, ale najzwyczajniej potrzebowała z kimś porozmawiać."

Jakby mało było, że Łukasz sam ma problemy ze sobą, to rodzice obarczają go opieką nad siostrą. Weronika jest uzależniona od narkotyków, jednak rodzice nie chcą jej oddać na odwyk z obawy na to, co ludzie powiedzą. Najważniejsze są przecież pozory zgodnej i szczęśliwej rodziny. Wszystko na pokaz. Już jakiś czas wcześniej Łukasz zajmował się Wiktorią i bardzo źle wspomina tamten okres. Matka obiecała mu, że to już ostatni raz zrzuca na Łukasza ten przykry obowiązek. Zgadzając się na to, terapeuta nawet nie przypuszczał co się wkrótce wydarzy z udziałem Wiktorii. Uzależnienie siostry i jego własne problemy to nic w porównaniu z tym, z czym przyjdzie mu się zmierzyć.

"Od zawsze drażniło go odgrywanie roli bohatera. Roli, do której zdążył przywyknąć od dzieciństwa, kiedy jako to zdolniejsze dziecko zdołał wszystkich przekonać o swej niezłomności w realizacji kolejnych celów."

Gdy w swoim gabinecie zobaczył swoją niby nową pacjentkę wróciły do niego dawne koszmarne wspomnienia, o których przez lata próbował zapomnieć.
Sara, to jego przyjaciółka z dawnych lat, był nią nawet wcześniej oczarowany i dlatego pomógł jej w tamtym okresie. Teraz, po latach zjawiła się i ponownie oczekuje a wręcz żąda pomocy od niego. Na nic zdaja się jego próby odmowy, kartą przetargową w tym starciu jest jego siostra a raczej jej życie. Decyzja należy do Łukasza.
Myślę, że każdy z nas chciałby mieć taką super moc dającą władzę nad ludźmi. W tej książce możemy poczuć się jak w jakiejś fantazji, bajce, śnie, lecz wszystko wygląda tak, jakby rzecz działa się tu i teraz. Czytając ma się wrażenie, że jesteśmy w jakimś filmie, gdzie jesteśmy bohaterami i próbujemy sami oszukać los i przeznaczenie.
Łukasz Piotrowski stworzył bardzo intrygujący thriller, który bardzo szybko się czyta. Zwłaszcza, że nie jest zbyt obszerny.
Polecam, to zupełnie inny rodzaj kryminału.

Książka z Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl.

Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-01-21, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„(…) na pewne pytania lepiej nie znać odpowiedzi”.

Łukasz Lijewski jest poznańskim psychoterapeutą z kilkuletnim stażem pracy. Zafascynowany ludzką psychiką, a może i sam siebie podejrzewający o zaburzenia osobowości, od zawsze pragnął dopingować ludzi i wskazywać im właściwe tory.
Na co dzień Łukasz prowadzi prywatną praktykę i jego grafik jest dość napięty. Nie narzeka na brak pacjentów, którzy przychodzą do niego to z jakimś problemem, to z nadmiaru gotówki, to po to, by ponarzekać. Zdarzają się też tzw. „trudne przypadki”.
Nikt nie wie o tym, że sam psychoterapeuta zmaga się z nerwicą, atakami paniki i bezsennością.
Kiedy na prośbę rodziców zgadza się zaopiekować swoją siostrą, która jest narkomanką, Łukasz czuje, że będzie to dla niego ciężki czas. Jednak to dopiero wierzchołek góry lodowej, która przed nim wyrasta.
Gdy w jego gabinecie zjawia się dawna przyjaciółka - Sara, z którą wiąże go mroczny sekret z przeszłości, sytuacja Łukasza zdaje się być koszmarna. Kobieta, którą dawno temu pogrzebał w swoich myślach i wspomnieniach, o której niemal zapomniał, postanowiła „zmartwychwstać” i brutalnie wciągnąć go w swój plan, który zamierza zrealizować za wszelką cenę.
Bo Sara ma coś, co każdy chciałby mieć. Jeszcze nie do końca wie jak to wykorzystać, jak tego używać, ale wie na pewno, że potrafi zaszczepić sugestie w czyimś umyśle, przejąć kontrole nad ludzkimi myślami, burzyć mury instynktów samozachowawczych, pobudzać uśpione obszary podświadomości, oddziaływać coraz intensywniej nie tylko na ludzi, ale i na materię.
Łukasz szybko się orientuje, że złożona mu przez Sarę propozycja współpracy jest z rodzaju tych nie do odrzucenia.

Czy mężczyzna przekroczy granicę zza której już nie da się wrócić?

„Receptura wszechmocy” jest jak Matrix. Książkę czyta się jakby oglądało się film akcji z elementami science fiction. Przy czym, autor pozostawia duże pole dla wyobraźni, interpretacji i własnych przemyśleń.

Łukasz Piotrowski stworzył nowoczesny thriller o ludzkich pragnieniach starych jak świat.
Polecam🔥.

Demony Dominiki
Łukasz Piotrowski0
Okładka ksiązki - Demony Dominiki

Życie Dominiki z pozoru układa się świetnie - jest piękną, młodą kobietą stojącą u progu awansu, ma kochającego męża, który bardzo pragnie powiększyć rodzinę...