Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę

Ogród bez konewki i na długie lata Co oznacza dla nas ogród? Czy chcemy, rwąc włosy z głowy, ciągnąć za sobą wąż ogrodowy i nosić ciężkie konewki z wodą? Czy też raczej wolimy stworzyć oazę spokoju, w której rządzą piękne zapachy, różnorodność i życie? W tej książce znajdziesz pomysły na efektowne kompozycje z traw i bylin, okryte zielenią murki i nowoczesne aranżacje ogrodów. Będziesz mógł według sprawdzonego planu posadzić na rabatach rośliny o nieprzemijającej urodzie, które nie zwiędną podczas pierwszych letnich upałów. Sięgnij po mistrzów sztuki przetrwania wśród krzewów, drzew, traw, roślin cebulowych, jednorocznych i wieloletnich. Susza latem już nie da ci się we znaki. Za to będziesz mieć więcej czasu, by cieszyć się swoim ogrodem.

Informacje dodatkowe o Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2022-06-07
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788382025651
Tytuł oryginału: Genießen statt Gießen: Trockenheitstolerante Gärten gestalten

Kup książkę Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę

Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę - opinie o książce

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-09-11,

Co oznacza dla nas ogród? Ładnie urządzone podwórko? Zadbany balkon? Jak możemy upiększyć kawałek zieleni?

👉W tej książce znajdziesz pomysły na efektowne kompozycje z traw i bylin, okryte zielenią murki i nowoczesne aranżacje ogrodów. Będziesz mógł według sprawdzonego planu posadzić na rabatach rośliny o nieprzemijającej urodzie, które nie zwiędną podczas pierwszych letnich upałów.

👉Pięknie zilustrowana książka, która pomoże każdemu, kto chce nieco upiększyć swój kawałek zieleni... Mojej mamie przydała się książka na upiększenie działki! Świetne tipy, które z pewnością przysłużą.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Co oznacza dla nas ogród? Czy chcemy, rwąc włosy z głowy, ciągnąć za sobą po całej okolicy wąż ogrodowy i targać ciężkie konewki z wodą? Czy też raczej wolimy stworzyć sobie oazę spokoju, w której rządzą piękne zapachy, różnorodność i życie?"

Powiem wam, że sama zawsze marzyłam o wspaniałym ogrodzie przy którym nie musiałabym pracować na potęgę. Jednak nawet mi do głowy nie przyszło, że posadzenie pewnych roślin obok siebie jest dla nich zgubne. One naprawdę są jak ludzie, gdzie nie każdy lubi każdego. Zatem skoro sadziłam dwóch takich nieprzyjaciół obok siebie, to nic dziwnego, że któreś zwyczajnie usychało. Ważna jest również ziemia, gdyż na każdym rodzaju gleby urośnie coś innego. Dlatego właśnie przed zrobieniem sobie takiego ogródka warto wpierw dowiedzieć się co mi może w nim urosnąć, a nie co ja bym chciała aby rosło. Np. bazylia chroni przed mączniakiem. Żywokost pobudza wzrost innych roślin. Robinia akacjowa hamuje wydzielinami swoich korzeni rozwój sąsiednich roślin. Aksamitki wspomagają wzrost róż i hamują rozrastanie się powoju polnego i perzu. Przytulia wonna i bylica ograniczają rozrost chwastów dzięki wydzielinom korzeni, a koper ogrodowy chroni ogórki, marchew, sałatę i cebulę przed chorobami oraz wspomaga ich kiełkowanie. A teraz przyznajcie, czy nie warto wiedzieć takie rzeczy? Ja nawet nie wiedziałam, że ,,krzepkie rośliny ogrodów żwirowych lub stepowych mają skromne wymagania, zaś nadmiar substancji odżywczych dałby przeciwny efekt". Wiecie, tak naprawdę wydaje nam się, że to wszystko wiemy, ale gdy już dochodzi do tych konkretów, to jakoś zawsze nasza pamięć wtedy zanika. Książka pokazuje, że nawet w ogrodzie, który tętni suszą można sadzić rośliny, tylko trzeba wiedzieć jakie. Jest wiele kwitnących traw, które wręcz nie wymagają od nas niczego, gdyż same dostosowują się do klimatów na dworze. Są piękne i samowystarczalne. W książce mamy bardzo dużo obrazków z nazwami, więc sami możemy ocenić co nam się podoba, a co nie. Do tego styl pisarski bardzo prosty. Ta pozycja naprawdę zasługuje na uznanie!

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2022-06-15, Ocena: 5, Przeczytałem,

Ogród bez konewki i to na długie lata? Dlaczego nie!

,,Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę" to książka idealna dla osób, które chcą posiadać piękne ogrody, ale nie koniecznie chcą się przy nich dużo narobić. Autorka w swojej książce ukazuje nam efektywne pomysły na kompozycje z traw i bylin. Pokazuje jak tworzyć ogrody, aby cieszyły one oko, ale i były w pełni samowystarczalne. Jest to także świetne rozwiazanie i ukłon w stronę naszej planety. Nie ukrywajmy, ale ciągle słyszymy, że wkrótce może zabraknąć wody, owady wyginą... a takie ogrody mogą pomóc Ziemi przetrwać. Mogą pomóc przetrwać przede wszystkim nam!

Cała książka napisana jest bardzo ciekawie i klarownie. Podzielono ją na pięć tematycznych rozdziałów, dzięki którym poznamy teorię, ale i dowiemy się jakie rośliny będą odpowiednie do gleby, która u nas występuje. Autorka oddała w nasze ręce także gotowe plany nasadzeń, dzięki którym z łatwością możemy wprowadzić zmiany w swoim ogrodzie. Leksykon roślin wyłącznie pomoże nam w wyborze odpowiednich do tego roślin.

Także kochani, jeżeli chcecie ogród, który będzie odporny na suszę, a przy tym będzie cieszyć Wasze oko to koniecznie sięgnijcie po ,,Relaks zamiast roboty. Jak tworzyć ogrody odporne na suszę" Annette Lepple.