Relikwiarz

Tom 2 cyklu Pendergast

Policyjni nurkowie znajdują dwa szkielety pogrzebane głęboko w mule na dnie rzeki opływającej Manhattan. Margo Green, kustosz Muzeum Historii Naturalnej, zostaje poproszona o pomoc w śledztwie. Wkrótce przekonuje się, że potrzebna jest nie tylko do rutynowej ekspertyzy antropologicznej.

Przyczyną wezwania Margo jest coś, o czym ona sama usiłuje zapomnieć: jej zeszłoroczne doświadczenia, kiedy to polowała na przerażającą bestię zagubioną w piwnicznych korytarzach muzeum. A wszystko dlatego, że szkielety zdradzają nie tylko ślady wynaturzonych czynów, ale i zniekształcenia, wskazujące jednoznacznie, iż przebudził się drzemiący od dawna potwór.

Informacje dodatkowe o Relikwiarz:

Kup książkę Relikwiarz

Relikwiarz - opinie o książce

Avatar użytkownika - SteveS
SteveS
Przeczytane:2014-06-22, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2014, Preston - Child,
Świetna druga część serii o tajemniczym relikcie przywiezionym z wyprawy antropologicznej. Książka świetna, ale przyznam, że główna bohaterka - Margo - stała się nieco nużąca ze swoimi ciągłymi wątpliwościami. Niemniej duet pisarzy świetnie nadaje tempo akcji, a niezawodny agent FBI zachwyca i szokuje jednocześnie.
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2014-02-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku,
Druga część "Reliktu", który był znakomitą lekturą. Uwielbiam duet tych panów i to się chyba nigdy nie zmieni. Zawsze potrafią mnie zadziwić, a ich pomysły są świetne. Wykonanie również - dopracowana i szczegółowa powieść, gdzie można znaleźć nawet specjalistyczne słownictwo dotyczące badań genetycznych - a to mój konik, więc byłam po raz kolejny urzeczona. No i znowu pojawił się mój ulubiony agent specjalny, Pendergast! Ten bohater to mistrzostwo. "Relikwiarz" posiada wciągającą i porywającą fabułę, świetne zwroty akcji, sporo napięcia i takie momenty, w których wszystko zwiększa się do maksimum. Napisana została doskonałym językiem, który jest bardzo przyjemny w odbiorze - jeszcze bardziej potęguje on możliwość wyobrażenia sobie wszystkich miejsc i bohaterów. Zdecydowanie polecam lekturę tej powieści - idealna rozrywka.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2012-06-15, Ocena: 6, Przeczytałam, sensacja, thriller,
Kolejny część z detektywem. Znów pojawia się bestia, która podobnie jak rok wcześniej mordowała w muzeum. Przynajmniej tak to wygląda. Nie zdradzę tu szczegółów, ale jest tu kilka zaskakujących wątków.
Avatar użytkownika - Hypnose
Hypnose
Przeczytane:2013-01-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, przeczytane,
Dużo bardziej mi się podobała niż pierwsza część. Autorzy niewątpliwie potrafią tworzyć atmosferę grozy i stopniowo budować napięcie, czyta się szybko mimo robiącej wrażenie objętości. Niektóre momenty dość przewidywalne ale bardzo polecam. Zaskakujący finał - nie przyszło mi do głowy że przełożony Margo Green jest w tej historii "czarnym charakterem" :)
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-04-05, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023,

Drugi tom przygód agenta Pendergasta jest nieco mroczniejszy od pierwszego, ale dostajemy znów tę samą grupę bohaterów. Natomiast adwersarz jest znacznie poważniejszy.

Totalny chaos w mieście, które chowa w sobie dwa światy - nasz i ten podziemny, nikomu na dobre nie wyjdzie. Autorzy z nieco większym rozmachem wprowadzają dużo zamieszania, ale i sporo fantastyki i sensacji. Czyta się dobrze, ale bez achów i ochów. Na pewno jednak przeczytam kolejne części.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2023-03-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023,

I znów naukowcy, pragnący ulepszyć świat, sprowadzili zło poprzez swoje eksperymenty. Zmienieni na skutek zażywania nowego narkotyku Pomarszczeni zabijają ludzi. Warto przeczytać z uwagi na opisy (prawdziwe!) sieci kanałów i podziemi w amerykańskich miastach, zamieszkanych przez tysiące ludzi, którzy tam schronili się przed światem, czasem prawem

Avatar użytkownika - enka26
enka26
Przeczytane:2016-03-26, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Eirene
Eirene
Przeczytane:2013-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Moja biblioteczka: D. Preston/L. Child,
Avatar użytkownika - Serena1975
Serena1975
Przeczytane:2013-03-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013, Mam,
Utopia
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Utopia

Utopia to najbardziej niezwykły park rozrywki, gdzie ludzi obsługują roboty o wyższej inteligencjii.Jednak terroryści postanawiają zagarnąć dobra.Rozpoczyna...

Ogon skorpiona
Lincoln Child0
Okładka ksiązki - Ogon skorpiona

Głęboko pogrzebanych tajemnic lepiej nie wykopywać. W piwnicy opuszczonego domu na peryferiach Nowego Meksyku zostają odnalezione zmumifikowane zwłoki...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;