Relikwiarz

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788366229839
Liczba stron: 634

Ocena: 0 (0 głosów)

Zośka Sokolnicka, niespełna trzydziestoletnia ambitna idealistka, pracuje w wydziale kryminalnym policji w Krakowie. Całą swoją energię skupia na życiu zawodowym. Kiedy przełożeni Zośki lekceważą odnaleziony przy denacie ślad w sprawie kradzieży zabytkowych dzieł sztuki, kobieta sama podejmuje trop. Dociekliwość prowadzi ją na drugi koniec Polski, gdzie rozpoczyna się przygoda jej życia. Dodatkowo na horyzoncie pojawia się cyniczny Maks Wojnicki… Wśród zabytkowych murów i starych kamienic Gdańska, Krakowa i włoskiego Bardolino toczy się historia pełna tajemnic i brawurowych zwrotów akcji.

Czy Zośka rozwiąże zagadkę relikwiarza? Czy uda jej się pogodzić zawodowe ambicje z uczuciem? Przekonaj się, jak kryminalno-miłosna epopeja odmieni życie bohaterki!

Tagi:

Kup książkę Relikwiarz

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Obrazy, rzeźby czy sakralne precjoza, będące często bezcennymi artefaktami, stanowią obiekty pożądania wielu kolekcjonerów, którzy niekiedy chcą wejść w ich posiadanie, nie zważając nawet na to, że łamią czy naginają obowiązujące prawo. Punktem wyjścia w debiutanckiej powieści Relikwiarz Elżbiety Bielawskiej są właśnie kradzieże precjozów z kilku krakowskich kościołów. Co łączy te wydarzenia i dlaczego śledztwo w tej sprawie nabierze nieoczekiwanego, szalonego tempa? Tego czytelnik dowie się z książki, która liczy... ponad 600 stron! Zofia Sokolnicka to samotna, wygadana, bezkompromisowa, dwudziestodziewięcioletnia policjantka, podchodząca do swojej pracy bardzo poważnie. Nie dość, że musi mierzyć się z niewybrednymi komentarzami czy dwuznacznymi „komplementami” ze strony kolegów, to w dodatku nie ma szans na prowadzenie własnej sprawy. Nieważne, jak bardzo Zosia angażowałaby się w swoje obowiązki, wnioski i spostrzeżenia, jakie podsuwa swoim przełożonym, zwykle nie są przez nikogo brane pod uwagę. Do czasu, gdy postanawia zająć się sprawą skradzionych z kilku krakowskich kościołów relikwiarzy i wiąże tę sprawę ze śmiercią naukowca na dworcu kolejowym. Zbiegiem okoliczności, policjantka właśnie wybiera się na zaległy urlop, postanawia więc wykorzystać go na przeprowadzenie własnego „prywatnego” śledztwa. To, jak rozwinie się akcja i to, dokąd poprowadzą ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Relikwiarz