Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam

Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans wiąże się ryzykiem - relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki.

Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel...

,,Reminders of him" to odważna i głęboka opowieść o stracie i nadziei, żalu i przebaczeniu. Dzięki tej historii przekonacie się, że miłość leczy nawet największe rany.

,,Hoover stworzyła wielowymiarową historię o smutku i odkupieniu win. To opowieść o ludziach, którzy walczą tak samo zaciekle, jak mocno kochają. Fani autorki nie będą zawiedzeni."

Publishers Weekly

Reminders of Him. Cząstka ciebie, którą znam - opinie o książce

Avatar użytkownika - klaudiahanczuk
klaudiahanczuk
Przeczytane:2022-12-13, Ocena: 5, Przeczytałem,

Przyznawać mi się tutaj szybko, kto jeszcze nie zna książek Colleen Hoover? To dopiero moja druga powieść, ale stopniowo będę je sobie nadrabiać, a Wam radzę zrobić to samo🥰
🌿 Jenna Rowan po spędzeniu pięciu lat w więzieniu, wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło, a zarazem i skończyło. Postanawia zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę, co będzie bardzo trudne, jak wręcz niemożliwe. Ciężko pracuje, aby stanąć na nogi, ale ludzie ciągle wykluczają ją z życia jej dziecka. Jedyną osobą, która jej nie skreśliła i dała szansę, jest Ledger, właściciel klubu i przyjaciel jej zmarłego chłopaka. Z czasem pomiędzy tą dwójką dochodzi do romansu i będą musieli podjąć trudne dla nich decyzję.🌿
Sam pomysł na historię był strzałem w dziesiątkę. Książka ociekająca dramatem Kenny z powodu śmierci jej chłopaka, do którego to się przyczyniła oraz jej bezskuteczna walka o dziecko. Kogo nie wstrząsnęłaby ta historia i nie ścisnęła za serducho, która porusza bardzo ważne tematy. A między innymi jest to książka o odkupieniu win i wybaczaniu, przede wszystkim sobie samej za popełnione wcześniej błędy, których nie da się już naprawić, ale zawsze można zwalczyć o to, co jeszcze pozostało.
Autorka ma bardzo lekki styl pisania, ale jej historie są ciężkie, zawierają naprawdę wiele emocji. Do tego, tak pochłaniają, że nie jesteś w stanie odłożyć książki ani na chwilę. Oprócz tego świetnie zostały wykreowane i dobrane postacie, które się dopełniały. No i najważniejsze, bo autorka zawarła w tej historii bardzo ważne przesłanie, aby wybaczać innym, którzy nas skrzywdzili. Wybaczanie jest darem, więc gdy zostaniemy nim obdarowani, to nie zmarnujmy tej szansy i z niej skorzystajmy❤️

W końcu jeśli w twoim życiu nie dzieje się nic dobrego, prawie każda piosenka staje się depresyjna, niezależnie od spraw, o których opowiada.
Colleen Hoover tak niesamowicie poprowadziła fabułę że powieść stała się emocjonalną karuzelą, tak opatrzoną w osobiste doznania, że czytając książkę zadałam sobie pytanie:
; A co byś sama zrobiła, gdyby spotkała cię podobna sytuacja?;
 Jak łatwo tę powieść zobrazować, wyobrażać sobie sceny, wchodzić w skórę postaci, czuć ich dylematy, mieć tę ostatnią nadzieję, poczuć ten ból, rozczarowanie, bez roszczenia sobie że to ja czytając książkę byłam Kenną która przeżyła piekło w swoim życiu, pozbawiona złudzeń, boryka się z przeszłością opisując wszystko w listach do nieżyjącego narzeczonego. Czy możemy być pewni jak postąpimy w danej chwili, sytuacji, my tylko opiniujemy, uważamy i wybiegamy daleko na przód jak ciocia dobra rada, że ja to bym zrobiła tak, siak, owak, co by było a gdyby, analizujemy i wychodzi nam to fachowo, idealnie, bo siedząc w fotelu zawsze wszystko wygląda super, a my jesteśmy mądrymi specjalistami od wydawania wyroków. Niestety Kenna nie miała tyle szczęścia, świat jej runął w  momencie kiedy dochodzi do wypadku samochodowego, ona będąc w szoku, wpada w panikę i ucieka z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy Scottiemu. Zostaje oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci i skazana na pięć lat pozbawienia wolności. Tam dowiaduje się że jest w ciąży, rodzi piękną córeczkę którą zaraz po porodzie jej odbierają, prawa rodzicielskie otrzymują dziadkowie, a ona mierzy się z szarą więzienną rzeczywistością, dopiero  kiedy wychodzi na wolność, bez pieniędzy, bez perspektyw Kenna wraca do miasta z nadzieją że jakoś to będzie, że zrobi wszystko by chociaż zobaczyć córkę. Jak potoczą się jej losy, czy zdobędzie chociaż jedną osobę która ją zrozumie, wesprze, która się nie odwróci? Czy ma szansę na odkupienie win? Kim jest zatem piękny Ledger i jaką rolę odegra w powieści?

Książka która posiada mocny przekaz, pokazuje jak łatwo oceniamy, wydajemy wyroki, jak nie zastanawiamy się nad uczuciami drugiej osoby, wchodząc w skórę postaci jaką odegrała Kenna czy Ledger, za pomocą narracji, wiem co czują, jak motają się pomiędzy nienawiścią a miłością, ochroną a niesieniem pomocy, od zrozumienia po decyzje które podejmują, jak ta książka jest zbudowana, jak potrafi wyprowadzić z równowagi, jak płynnie układa wątki, jak fachowo przechodzi w opowieść która zapisuje się na moich oczach. Powieść o odwadze, o zmierzeniu się z przeszłością, o nadziei, żalu i przebaczeniu. Czy miłość naprawdę może pokonać każde przeszkody, leczyć największe rany? Polecam bardzo serdecznie.

Wydawnictwo: Otwarte

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 6, Przeczytałem,

Kenna po pięciu latach pobytu więzieniu wychodzi na wolność, postanawia wrócić do miejsca, w którym jej życie uległo zmianie. Pragnie odzyskać córkę, jednak okazuje się, że bez względu jak bardzo się stara nadal są ludzie, którzy nie chcą jej w życiu Diem. Jedyną osobą, na którą w trudnych chwilach może liczyć Kenna jest Ledger, właściciel lokalnego baru. Pomiędzy Kenną a Ledgerem zaczyna się rodzić pewne uczucie, które jest dla obojga ogromnym ryzykiem i może wpłynąć na przyszłość Kenny i jej córki. Jakiej deyzcji dokona bohaterka? Czy znajdzie ona przebaczenie i szczęście?

Dawno nie czytałam książki autorki, a doskonale znam jej twórczość, więc kiedy zobaczyłam, że @wydawnictwootwarte będzie wydawało jej kolejną powieść widziałam, że nie będę mogła przejść obok niej obojętnie. Colleen ma niesamowicie lekki w odbiorze styl pisarki, co sprawia, że jej książki czyta się z przyjemnością, ja co prawda książkę czytałam na trzy razy, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że chciałam sobie dawkować emocje jakie wywoływali we mnie Kenna i Ledger i również dlatego, że nie chciałam się z Nimi rozstawać. Autorka na niesamowity dar przelewania emocji na papier, tworzenia do bólu prawdziwych bohaterów i wplatania w swoje historie ważnych tematów, tym razem oczywiście było tak samo! Historia ta napisana jest z perspektywy obojga bohaterów, co pozwala nam zdecydowanie lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz jakie uczucia nimi targają. Wszyscy bohaterowie tej powieści zostali w piękny sposób wykreowani, ale to postać Kenny zasługuje tutaj najbardziej na uznanie, nie jestem w stanie sobie nawet wyobrazić co ta młoda dziewczyna musiała przejść i jestem z niej dumna, że sobie ze wszystkim poradziła!Bardzo podobało mi się to, jak autorka nakreśliła relacje pomiędzy głównymi bohaterami, ja po prostu delektowałam się każdym słowem, każdym gestem, chłonęłam towarzyszące im wszystkie emocje. Każdy z bohaterów zupełnie inaczej radził sobie z żałoba i smutkiem, nie dopuszczając do siebie pewnych możliwości, a autorka w swojej powieści udowodniła, że przebaczenie niesamowicie oczyszcza duszę człowieka. Muszę oczywiście wspomnieć o niezwykle poruszających i pełnych bólu, ale również nadziei i miłości listach do Scottiego, które pisała Kenna, to co tam przeczytałam wywołało we mnie lawinę równych uczuć: wsparcia, troski, ale i smutku o los Kenny, chciałam z całym sił by w końcu i ona zaznała wewnętrznego spokoju i szczęścia, by w końcu mogła przytulić Diem. Na drodze bohaterów stanie naprawdę wiele przeciwności losu, które nie będą takie łatwe do pokonania, jednak przekonałam się, że lekiem na całe zło jest miłość, ta czysta, niczym nieskalana, prawdziwa miłość. To historia, która z pewnością zmusza do głębszej refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. Śmiało mogę powiedzieć, że to jedna z lepszych książkę jakie przeczytałam do tej pory! Łamie serce, by później kawałek po kawałku ponownie je posklejać. Ogromnie polecam! Moja ocena 10/10.

Avatar użytkownika - niedoczytane
niedoczytane
Przeczytane:2022-06-19,

4.5/5 Colleen Hoover po raz kolejny przychodzi i odbiera mi mowę. Każda jej książka - ta co mi się podobała bardziej lub mniej, mnie zadziwia. Pismo tej autorki jest tak niesamowicie przyjemne! Od pierwszych stron czułam się poruszona historią Kenny. Podobało mi się jej nastawienie - rozumiała swój błąd, chciałaby cofnąć czas i to naprawić, ale jednocześnie stratę poczuły też osoby trzecie o których bohaterka nie zapomniała i nie chciała naruszać ich prywatności. Kobieta była w trudnej sytuacji i podziwiam ją za wytrwałość. Co do drugiego głównego bohatera - Ledger’a. Od początku miał mój szacunek, a zyskał jeszcze większy, gdy po dowiedzeniu się prawdy nie skreślił Kenny i dał jej szanse. Całkowicie się zgadzam z opinią umieszczoną na skrzydełku dotyczącej tego, że „Reminders of him” to taka druga wersja książki „It ends with us”. Odnajdziemy tu wątek drugiej szansy, przebaczenia i miłości. Colleen - rób to dalej, bo robisz to genialnie! Polecam<3

Avatar użytkownika - ksiazka_pachnie_
ksiazka_pachnie_
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

RECENZJA

„[...] zamknęłam oczy i zapłakałam, bo życie potrafi być tak kurewsko ciężkie i okrutne, że wiele razy miałam ochotę się z nim pożegnać”.

Jak wiele bólu może znieść drugi człowiek? Jak wiele jeszcze udźwignie, nim w końcu spotka na swojej drodze to ukochane szczęście. Czy jest coś, co ukoi jego smutek? Sprawi, że jego życie stanie się znów piękniejsze, pełne barw.

„Reminders of him. Cząstka Ciebie, która znam” Colleen Hoover to bardzo smutna i bolesna historia. Opowiadająca o sile przebaczenia, zrozumienia. Opowieść o żalu, nadziei i stracie. To historia ludzi, którzy bardzo mocno walczą i równie mocno kochają.

Po pięciu latach pobytu w więzieniu Kenna Rowan wraca tam, gdzie wszystko się zaczęło. Chce zmierzyć się z przeszłością i odzyskać córkę. Niestety, okazuje się, że mostów, które spaliła, nie da się odbudować. Bez względu na to, jak ciężko pracuje, wciąż są ludzie, którzy wykluczają ją z życia jej dziecka. Jedyną osobą, która nie skreśliła Kenny, jest Ledger Ward, właściciel lokalnego baru. Między nimi rodzi się nić porozumienia, a potem fascynacja. Jednak romans wiąże się ryzykiem – relacja z Ledgerem może zadecydować o przyszłości Kenny i jej córki. Kenna będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce przeciwstawić się uczuciu i osiągnąć swój cel…

To była najsmutniejsza książka, jaką kiedykolwiek udało mi się przeczytać. Nie pamiętam już, kiedy czytając książkę, wylałam tyle łez. Płakałam, płakałam i jeszcze raz płakałam. „Reminders of him” poruszyła najgłębsze struny mojego serca. Sprawiła, że moje serce rozpadło się na milion malutkich kawałeczków. Musiałam się po niej pozbierać, żeby móc cokolwiek napisać. Już pierwsze słowa, pierwsza słowa oddają cały smutek tej historii. Dalej jest jeszcze smutniej i jeszcze boleśniej. Przy tej historii nie da się nie płakać, złamie nie jedno kamienne serce. Pomimo tego, że ta książka jest smutna, czyta się ja bardzo szybko. Autorka zabrała mnie do swojego świata i nie pozwoliła odejść. Nie będę ukrywać, że to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Colleen Hoover. Ta jej gra słów, warsztat pisarski oraz emocjonalny rollercoaster, sprawiają, że tej książki nie da się nie przezywać. Przez tę historię się płynie. Collen Hoover stworzyła piękna, a zarazem bardzo trudną historię, w której bardzo ważna jest siła przebaczenia i miłość, która uleczy wszystkie rany. Jej bohaterowie nie byli bez skazy, bez swoich wad. Takich ludzi możemy spotkać na każdym kroku w prawdziwym świecie. Pokochałam ich całym swoim serduchem. Podziwiałam bohaterkę za jej waleczność. Za to, że się nie poddawała mimo tego, że los cały czas rzucał jej kłody pod nogi. Pogodziła się z własnym losem. Ja nie jej miejscu już dawno bym się załamała. W tej przepełnionej smutkiem i samotnością historii gdzieś tam tli się iskierka nadziei, że wszystko dobrze się skończy.

„Reminders of him. Cząstka Ciebie, którą znam” to historia, która otworzyła mi oczy na wiele trudnych tematów w moim życiu. Pozwoliła zrozumieć postępowania innych i obecność niektórych osób w moim życiu. Ta jedna książka sprawiła, że zakochałam się w twórczości Colleen Hoover. Zapoznajcie się z tą książką, bo naprawdę warto. Może Wam tez pomoże zrozumieć kilka rzeczy w Waszym losie.

Dziękuję Wydawnictwu Otwarte za egzemplarz recenzencki tej historii.

Już dawno żadna książka CoHo mnie tak nie wyciągnęła. Reminders od him to poruszająca historia matki, która walczy o to by móc uczestniczyć w życiu swojej córki.

"Mam córkę, której nigdy nie przytuliłam.

Ma zapach, którego nigdy nie wdychałam.

Imię, którego nigdy nie wykrzyczałam.

I matkę, która ja zawiodła."

Kenna nie dość, że utraciła ukochaną osobę, to jeszcze odebrano jej dziecko. Córkę, której nigdy nie miała okazji poznać. Diem była wychowywana przez dziadków, a Kenna robiła wszystko, by móc być jej w życiu. Pragnęła być matką, jakiej nigdy sama nie miała. Jednak nie chciała robić tego za wszelką cenę. Niczego w życiu bardziej nie chciała niż szczęścia Diem, dla której była gotowa poświęcić swoje marzenia.

To trudna historia bohaterki, która w jednej chwili utraciła połowę swojego serca, by za chwilę odebrano jej wszystko co miała. Jednak była bardzo silna i zawzięta. W książce spodobała mi się podstawa Romana, który nie oceniał Kenny. Jako jedyny stanął po jej stronie, gdy inny byli przeciwko. Dopiero potem dołączył do niego Ledger. Poznał punkt widzenia kobiety, która nie okazała się być bezduszną osobą. Nie była egoistką, za jaką ją uważano. Cierpiała, była zdruzgotana i tęskniła za swoim dzieckiem. Znalazła się w trudnym położeniu, gdzie tak naprawdę nie było złych osób. Każdemu zależało na dobru dziecka, które jest centrum wydarzeń.

Zdecydowanie bardziej wolę książki z dorosłymi bohaterami, nie młodzieżówki. Jakoś lepiej się z nimi utożsamiam. Ta była wyjątkowo poruszająca i będzie w moim top 3. Polecam?

Avatar użytkownika - codzienna
codzienna
Przeczytane:2023-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem, ulubione, Posiadam, 52 książki 2023,

To moje drugie spotkanie z twórczością Colleen Hoover i muszę przyznać,że bardzo polubiłam jej pióro.Autorka zabiera czytelnika w świat pięknych uczuć,świat pełnych emocji gdzie docieramy do najgłębszych zakamarków serca i umysłu.
,,Reminders of him" to bardzo odważna i głęboka historia o stracie i nadziei, żalu i przebaczeniu. Dzięki tej opowieści przekonujemy się, że miłość leczy nawet największe rany.
Ta historia chwyta za serce,czyta się ja szybko ale trzeba ją po prostu na chwilę odłożyć...
Jest to powieść piękna i wzruszająca.Polecam

Avatar użytkownika - AgnieszkaKaniuk
AgnieszkaKaniuk
Przeczytane:2023-01-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Miałam ale już nie mam,

Dziś porozmawiamy sobie o konflikcie lojalności. Bywają bowiem w życiu tak trudne i złożone sytuacje, że choć rozumiemy racje i emocje stron w nie zaangażowanych, to jednocześnie mamy świadomość tego, że niezależnie od tego, po której stronie się opowiemy, ktoś będzie cierpiał. My zaś  będziemy czuli się jak zdrajcy. W takim właśnie położeniu, choć jeszcze o tym nie wie, już wkrótce znajdzie się Ledger Ward, jeden z dwójki głównych bohaterów książki ,,Reminders of him. Cząstka. Ciebie, którą znam" Colleen Hoover, o której chcę wam opowiedzieć kilka słów.

A wszystko zaczęło się od dnia, kiedy do baru, którego jest właścicielem, weszła młoda kobieta, której serce wypełniał smutek, ale także nadzieja. Niemalże od pierwszej chwili zwróciła ona jego uwagę. Ma w sobie coś takiego, co nie pozwala mu oderwać od niej wzroku. Jest zupełnie inna od kobiet, które bywają tu zazwyczaj. Bardzo szybko okazuje się, że to przyciąganie jest odwzajemnione i pomiędzy tą dwójką coś iskrzy. Czar pryska, kiedy oboje zaczynają domyślać się, że choć nigdy wcześniej się nie spotkali łączy ich osoba, która niestety już nigdy nie wróci i cząstka siebie, którą ten ktoś po sobie zostawił w postaci dziś już czteroletniej dziewczynki, którą oboje bardzo kochają.

Kenna, bo tak właśnie ma na imię ta tajemnicza kobieta, wraca po pięciu latach pobytu w więzieniu, by odzyskać swoją córkę, której nigdy nie widziała. Jedna noc i wybór, którego wówczas dokonała, pozbawiły życia jedyną osobę, która naprawdę ją kochała, a ona usłyszała wyrok pozbawienia wolności na długie lata. Diem, otoczona miłością i opieką rodziców ojca ma szczęśliwe dzieciństwo. Wnuczka jest dla dziadków jedyną cząstką wypełniającą pustkę po stracie ukochanego syna oraz łagodzącą ból i żal wypełniający ich serca. Powrót Kenny burzy ich spokój.

Również Ledger walczy ze swoimi emocjami, ponieważ to właśnie tej dziewczyny powinien nadal nienawidzić. Przez to, co zrobiła, a może czego nie zrobiła, odszedł jego najlepszy przyjaciel. A ci, którzy są mu bliscy, cierpią po dziś dzień. Tylko mała Diem jest dla nich wszystkim promyczkiem szczęścia w otchłani rozpaczy. Jednak coś nie pozwala mu przekreślić tej dziewczyny.

Ona bardzo się stara i on to widzi. Jako jedyny daje sobie i jej szansę, by móc spojrzeć na przeszłość i teraźniejszość z jej perspektywy. Żadne z nich nie wie jeszcze, co przyniesie przyszłość. Jej wizja nie wygląda jednak najlepiej. Oboje zdają sobie sprawę, że ich relacje i uczucia, które do siebie żywią, mogą zaprzepaścić wszelkie nadzieje Kenny, a Ledger posądzony o zdradę i nielojalność może na zawsze stracić zaufanie dziadków Diem, a tym samym zostać pozbawionym wszelkich kontaktów z dziewczynką, którą kocha z wzajemnością najbardziej na świecie. Jak widzicie, mężczyzna znajduje się między przysłowiowym młotem a kowadłem. Czy z tej sytuacji jest jakieś wyjście? Co zrobi Kenna? O tym już musicie przekonać się sami, sięgając po książkę.

Ta historia poruszy nawet najtwardsze serca. To opowieść przesiąknięta bólem i cierpieniem. Na jej kartach poznajemy ludzi, którzy kochają te same osoby, ale których podzieliła śmierć jednej z nich. A teraz walczą o tę drugą, choć wszyscy chcą jej dobra. A wszystko wokół spowija poczucie winy, niewypowiedzianych słów i żalu. Jedyną właściwą drogą do odzyskania utraconego spokoju jest wzajemne wybaczenie i danie sobie drugiej szansy. Tylko, czy w tym przypadku, jest to jeszcze możliwe? Na to pytanie musicie znaleźć odpowiedź sami podczas czytania książki.

Na kartach tej powieści zostaje postawione przed czytelnikiem kilka bardzo ważnych pytań, które skłaniają do szeroko zakrojonej dyskusji. Między innymi, czy komukolwiek wolno odbierać matce prawo do poznania swojego dziecka w obawie, że zostanie nam ono przez nią odebrane? Kierując się przy tym także swoimi negatywnymi emocjami w stosunku do niej?

Czym jest poczucie dobra dla dziecka? Czy lepiej, aby nigdy nie poznało swojej matki, o której istnieniu nie ma pojęcia i miało szczęśliwe, ustabilizowane dzieciństwo, niż aby ją poznało, co na pewno wiele w jego życiu zmieni? I wreszcie, czy kobieta, która swoim postępowaniem odebrała innej kobiecie jej dziecko, ma prawo walczyć o odzyskanie swojego? Czy zasługuje na drugą szansę?

Kiedy czytamy te pytania, zapewne dla wielu z nas odpowiedzi na nie wydają się oczywiste. Jednak Colleen Hoover przypomina nam, że sytuacje, w których się znajdujemy, są tak wielowymiarowe, że niczego w życiu nie można uznać za pewne i oczywiste. Nie oceniajmy ludzi zbyt pochopnie, zanim ich nie wysłuchamy i nie poznamy okoliczności, tego, co się wydarzyło z ich perspektywy. Łatwiej jest poradzić sobie ze stratą, zrzucając winę na innych, ale musimy zdawać sobie sprawę z tego, że może to odcisnąć piętno na życiu wielu osób. Czasem dopiero po latach uświadamiamy sobie, że jedna rozmowa, mogłaby zmienić naprawdę wiele.

Kochani gorąco zachęcam was do spędzenia czasu z tą książką, ale przygotujcie się na silne emocjonalne przepychanki, wzruszenie i łzy. Przyznam szczerze, że na początku było mi ciężko wczuć się w tę historię, ale bardzo szybko zawładnęła mną bez reszty. Każdy z jej bohaterów stał mi się bardzo bliski i mocno pragnęłam, aby wszyscy znaleźli drogę ku wybaczeniu samemu sobie i innym, którego tak bardzo potrzebują, aby szczęście mogło do nich powrócić.

To bardzo wartościowa, przejmująca, refleksyjna i zapadająca w sercu swoich czytelników piękna opowieść o życiu, w którym cierpienie miesza się z nadzieją, a ból z troską o dobro tych, których kochamy. Pamiętajcie moi drodzy, najlepszym lekarstwem dla najgłębszych nawet ran może być tylko miłość.

Kolejna bardzo dobra książka autorki. Prawie przez całą książkę miałam łzy w oczach.

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2022-06-17, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2022,

?Recenzja premierowa?

"Było życie przed Tobą i życie podczas Twojego istnienia. Z jakiegoś powodu nie myślałam, że mogłoby istnieć życie po Tobie."

Kenna to kobieta, której życie w jednej chwili się zmieniło. Jeden popełniony błąd, nieprzemyślana decyzja, działanie pod wpływem szoku... To wszystko sprawiło, że pięć ostatnich lat było dla niej niezwykle ciężkim okresem.

Jednak wraca do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. Do miejsca, w którym zostawiła cząstkę sobie. Do miejsca, które przepełnione jest osobami, które czują do niej gniew, lecz odwaga i chęć odzyskania dziecka sprawia, że ma w sobie tyle siły i determinacji, aby zmierzyć się z ludźmi, którym zabrała najważniejszą osobę. Bo kto jest w stanie zrobić wszystko dla swojego dziecka? Tylko mama. Kobieta, która nosiła je przez dziewięć miesięcy pod swoim sercem, po co ma żyć, kiedy nie może mieć go obok siebie?

To będzie dla niej ciężkie wyzwanie. Raz stracone zaufanie ciężko jest odbudować.

Tylko że jedna, osoba w tym mieście, tak do końca jej nie skreśliła. Ledger. To właśnie ten mężczyzna może stać się przepustką do świata, w którym jest jej córka. Czy będzie to takie proste? Jak wiele będzie musiała przejść i poświęcić, aby jej niebo na nowo się rozjaśniło?

"Reminders of him" to historia przepełniona bólem i poczuciem winy. Pokazuje, jak ciężka jest droga do odzyskania ukochanie osoby, kiedy straciliśmy sprzymierzeńców w tym trudnym świecie.

Nasza bohaterka przez te pięć lat musiała nazywać domem więzienną celę. To tam wiodła swoje życie i nie wiedziała, co dzieje się za murami tego strasznego miejsca. W dniu wydania wyroku jej życie się zatrzymało. W tym dniu straciła osoby, które dążyły ją zaufaniem. W tym dniu wszystko się zmieniło...

Jednak kiedy przyszedł czas rozwiązania ciąży, nie mogła poczuć tego, co czuły inne kobiety. Nie dane jej było przytulić jej maleństwa. Nie mogła widzieć, jak dorasta. Nie mogła usłyszeć jej pierwszego słowa. Nie mogła być obok niej, kiedy najbardziej jej potrzebowała. Wychodząc na wolność, chce to wszystko nadrobić. Czy będzie to takie proste? Czy życie kolejny raz zaśmieje jej się prosto w twarz?

Ta książka... Po prostu nie wiem, co powiedzieć. Ta historia była niezwykła, ale przy tym niejednokrotnie łamała serce. To jak zostały opisane tutaj wydarzenia, sytuację, emocje, tego po prostu nie da się wytłumaczyć. Tylko ta autorka potrafi wzbudzić niekontrolowane odczucia.

Autorka po raz kolejny wspięła się na wyżyny swojej twórczości. Ilość emocji i bólu, jakie dostarczyła nam ta książka, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Ta historia złamie nie jedną osobę. Pokaże, że walka, która na nas czeka, wcale nie jest taka prosta i łatwa, jaka może się wydawać.

Były momenty, które szczególnie zapadły mi w pamięci. Były to listy do Scotty'ego... Niejednokrotnie podczas ich czytania miałam łzy w oczach, jednak tym, który wbił mi sztylet w serce, był moment, kiedy wiedziałam, co tak naprawdę się stało, że przyszłość naszej bohaterki jest taka, a nie inna. Jedna źle podjęta decyzja może mieć fatalne skutki. Jednak jak miała zareagować? Czy będąc w stanie totalnego szoku, myślimy racjonalnie?

Morał z tej książki jest taki, że nie ważne są błędy, które popełniliśmy w przeszłości, liczy się nasza zmiana, która dokonała się w teraźniejszości. Nie można patrzeć przez pryzmat tego, co było kiedyś. Liczy się tu i teraz...

Confess
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Confess

Znajdź w sobie odwagę, by wyznać… SEKRET PRAWDĘ MIŁOŚĆ Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą...

Pułapka uczuć
Colleen Hoover0
Okładka ksiązki - Pułapka uczuć

Layken skończyła niedawno osiemnaście lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej niespodziewanie straciła ojca. Wraz z kochającą matką i młodszym bratem postanawiają...