Ring

Obejrzałeś przeklętą kasetę? Pozostało Ci tylko siedem dni życia. Asakawa jest dziennikarzem dużego tokijskiego dziennika. Pewnego dnia trafia na sprawę zagadkowej śmierci czwórki nastolatków. Umarli o tej samej porze, w różnych częściach miasta. Przyczyny zgonu pozostają nieznane. Asakawa rozpoczyna prywatne śledztwo. Wkrótce trafia na trop tajemniczej kasety wideo, która okazuje się nośnikiem zabójczej klątwy. Osoba, która obejrzy film, ginie dokładnie siedem dni później. Wśród przypadkowych widzów śmiercionośnego nagrania znalazły się już żona i córeczka Asakawy. Czy uda się pokonać fatum? Czy młody dziennikarz zdoła zatrzymać łańcuch tragicznych wypadków? Krąg wciągniętych w śmiertelną zagadkę wciąż się powiększa.

Informacje dodatkowe o Ring:

Ring - opinie o książce

Avatar użytkownika - Pharea
Pharea
Przeczytane:2015-10-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 ksiażek 2015,
Świetna książka, zupełnie inna niż film. Jakże wciągająca, ale niekoniecznie straszna.
Świetna książka, wyjaśnia więcej wątków niż w filmie i trochę inaczej jest poprowadzona fabuła. Trzyma w napięciu od początku do końca. Czyta się łatwol lekko i szybko. Szkoda, że tak ciężko ją dostać.
Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2019-07-21, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2019,

''Wszyscy ludzie są pod tym względem do siebie podobni: mogą latami gromadzić naukową wiedzę, a w głębi duszy i tak zawsze będą wierzyć w istnienie czegoś, czego nauka nie potrafi wytłumaczyć ''

Nie wiem czy wy też macie takie książkowe skrzywienie, że gdzie nie pójdziecie tam pierwsze za czym się rozglądacie, to półki z książkami ? Ja tak mam, zawsze kiedy jestem u kogoś po raz pierwszy, lub u kogoś u kogo dawno nie byłam, zaraz przeglądam tytuły stojących na półkach książek . Mimo tego że coraz częściej książki papierowe wypierane są przez audio czy e - booki , to jednak całkiem spora część czytelników posiada jeszcze wciąż półki uginające się od tradycyjnych egzemplarzy papierowych . Tak więc, będąc ostatnio u znajomej z którą dawno się nie widziałam, wylądowałam przy jej biblioteczce (kiedy ona poszła robić dla nas kawę) i wypatrzyłam '' Ring '' . Łapki mnie zaświerzbiły i wrzasnęłam w stronę kuchni ''Zyta , to jest TEN ! Ring ? '' Taaak odwrzasnęła Zyta, a ja już wiedziałam że łapki swędzą mnie nie na darmo i książkę tę koniecznie muszę pożyczyć i przeczytać . Wszyscy którzy mieli okazję obejrzeć '' Ring '' nakręcony przez Hideo Nakatę w roku 1998, doskonale będą wiedzieli o czym mówię . Stojąc z książką w dłoni przed biblioteczką momentalnie przypomniał mi się ten świetny horror . Jak na dłoni i bardzo wyraźnie zobaczyłam postać młodej kobiety z kruczoczarnymi długimi włosami zasłaniającymi niemal całą twarz, wyłaniającą się ze studni i przełażącą przez uwaga, wyłączony telewizor do pokoju oglądającego kasetę . Tak, ja wiem dziś niektóre momenty mogą śmieszyć , a niektórzy i pewnie kasety wideo na żywo na oczy nie widzieli, ale wtedy 20 lat temu i przed milionem innych obejrzanych przeze mnie horrorów, zrobił na mnie wielkie wrażenie i autentycznie czułam strach . Kobieta patrzyła na mnie jednym okiem w którym zawierało się wszelkie zło świata. Było to bardzo sugestywne oko . No więc, pożyczyłam, przeczytałam i już wiem że literacki oryginał nieco odbiega od filmowej wersji, a raczej to film odbiega z lekka od swojego książkowego pierwowzoru, filmowcy musieli trochę '' podkręcić '' akcję :). Jednak to nie zmienia faktu niezaprzeczalnego, że książka jest bardzo dobra . Nie ma w niej wyłażącej ze studni kobiety, ale jest napięcie wywołane czasowym ograniczeniem . Jest poszukiwanie antidotum na nieuchronną śmierć . Jest zapytanie o to jak wiele i kogo jesteś w stanie poświęcić aby ratować swoich najbliższych. Książka jest pełna japońskich ukłonów i stonowania w każdym działaniu, dylematów moralnych i etycznych . Wiary w to co zupełnie niemożliwe bo nieracjonalne . Mnie bardzo się podobała .

Avatar użytkownika - glaadys
glaadys
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Wprawdzie film ,,Ring" jest niezły, to jednak nie oddaje on w pełni tego klimatu i grozy znanej z książki Kojiego Suzukiego. Choć okładka niezbyt przyciągała mnie do przeczytania książki, to jednak postanowiłem dać jej szansę w końcu ,,nie można oceniać książki po okładce" i nie żałuję tego wyboru. Szkoda, że w Polsce nie ma zbyt wielu książek japońskich autorów.
Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon