Rise in Wojkowice hell

Książka wydana w systemie Ridero, w niewielkim nakładzie. Jest cynicznym postapo, którego akcja toczy się na Zagłębiu - miejscu opanowanym przez wirus Gorolus.

Opis z tyłu okładki:

"U zarania dziejów, kiedy powstawało wszystko, co powstać miało, istniał jeden Bóg. Nie miał imienia, ani nawet ciała. Ponieważ jednak bliżej było mu do ssaka niż gada, poczuł się samotny, a potrzeba towarzystwa zawładnęła całym jego jestestwem. Stworzył więc kobietę. Czy to wstrząsnęło posadami wszechświata, zapytacie? Otóż nie!

Kobieta może i jest największą siłą sprawczą każdego uniwersum, jednak nawet ona nie była wstanie jeszcze bardziej namieszać w dziele stworzenia, który przecież z chaosu powstał. Do pewnego momentu oczywiście, bo dała Jedynemu dwóch synów.

Oj, nie przepadały za sobą dwa boskie Karakany. Po wiekach walk, podstępów, podkładania metafizycznych świń, ich ojciec powiedział dość. Rozdzielił ich rzeką, którą nazwał Brynicą.

Konflikt jednak nie został zażegnany. Obrzucali się bowiem bracia błotem z przeciwległych brzegów, a przekleństwom ich nie było końca. Jednak zmęczyli się w pewnym momencie, a że siła tworzenia siedziała w nich od narodzin, powołali do życia istoty myślące, które miały toczyć za nich walki po kres świata i okolic.

Jeden stworzył dla nowych mieszkańców Ziemi kontynenty, morza i oceany, podczas gdy drugi trochę popił i zanim oprzytomniał, zostało miejsca tylko na niewielką, prymitywna krainkę, którą nazwał od pogłębiającego się bólu głowy po prostu Zagłębiem."

Informacje dodatkowe o Rise in Wojkowice hell:

Wydawnictwo: Ridero
Data wydania: 2020-10-25
Tytuł oryginału: Rise in Wojkowice hell
Język oryginału: Polski

Kup książkę Rise in Wojkowice hell

Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą
Marcin Halski0
Okładka ksiązki - Dlaczego szczęśliwy człowiek nie żeni się z kobietą

W buddyzmie tybetańskim istnieje przekonanie, że człowiek może osiągnąć stan idealnej harmonii w trzech przypadkach: w chwili śmierci, podczas orgazmu...

SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK JAKO TATOZAURUS SAPIENS
Marcin Halski0
Okładka ksiązki - SZCZĘŚLIWY CZŁOWIEK JAKO TATOZAURUS SAPIENS

W ogóle zadawanie jakichkolwiek pytań młodym rodzicom i liczenie na jakąś sensowną odpowiedź jest błędem logicznym. Równie dobrze można zacząć zadawać...