Rodzina ze 141 Ulicy i ukryty ogród

Isa spędza wakacje na obozie muzycznym, a Jessie, Oliver, Hiacynta i Laney utknęli w domu i nie mają nic do roboty. I wtedy staje się coś okropnego - ich ukochany sąsiad, pan Jeet, trafia do szpitala w ciężkim stanie. Młodzi Vanderbeekerowie postanawiają wówczas zrobić to, co wychodzi im najlepiej: opracować plan. Zamierzają stworzyć najbardziej magiczny ogród w całym Harlemie, aby po wyjściu ze szpitala pan Jeet mógł spędzać czas w pięknym otoczeniu. Nudne i senne lato w jednej chwili zmienia się w ekscytującą przygodę.

Informacje dodatkowe o Rodzina ze 141 Ulicy i ukryty ogród:

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2019-10-23
Tytuł oryginału: Vanderbeekers and the Hidden Garden

Tagi: Opowieści obyczajowe i rodzinne dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Rodzina ze 141 Ulicy i ukryty ogród

Rodzina ze 141 Ulicy i ukryty ogród - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-09-19,

Ostatnio stwierdziłam, że książki dla dzieci i młodzieży powinny trafić w ręce niektórych dorosłych, ponieważ zapominają, jakie wartości powinny być pielęgnowane we własnym sercu jak i w sercach własnych dzieci.

Przedstawiam wam serię VANDERBEEKERS, o której już pisałam, a dokładniej o pierwszym tomie, czyli Rodzina ze 141 ulicy. Powtórzę raz jeszcze, że jest to moja ulubiona seria oraz rodzinka, której musicie poznać. Tym razem rodzeństwo zaczyna wakacje, podczas których nudzą się, a jedyna Isa trafia na obóz muzyczny.

Wracając do urwisów to gdyby nie wypadek ich ukochanego sąsiada Pana Jeeta, który trafia w ciężkim stanie do szpitala to pewnie przesiedzieliby wakacje dorabiając gdzieś albo ćwicząc grę na skrzypcach, ale to rodzeństwo Vanderbeekers, więc nuda nie ma szans zagościć na stałe.

Jessie, Oliver, Hiacynta i Laney postanawiają zrobić niespodziankę sąsiadowi. Niespodzianką jest stworzyć mu z kawałka zarośniętej chaszczami okolicy ogród, w którym ich sąsiad będzie mógł spędzać czas i odpoczywać. Oczywiście okolica będzie mogła być dostępna dla każdego, kto będzie chciał odpocząć bądź porozmawiać. Tak oto przedstawiają się najbliższe plany, jakie dzieciaki muszą zrealizować jeszcze przed powrotem sąsiada ze szpitala.

Musicie wiedzieć, że zrobienie cudownego ogrodu to nie jest takie hop siup, ale wymaga ogromnego wkładu finansowego jak i pracy wielu par rąk. Jeżeli poznaliście już przygody tej cudownej rodziny to na pewno wiecie już, że mają wspaniałych sąsiadów, znajomych, przyjaciół, którzy zawsze przybędą z pomocą nawet ci, którzy nie są skorzy do jakiejkolwiek pomocy.

Książka, która przepełniona jest mnóstwem empatii wobec innych, o których w prawdziwym życiu zapominamy, a mianowicie mowa tutaj o rodzinie i sąsiadach. Bardzo chciałabym, aby ta seria była w każdym domu, jako przykład dla naszych dzieci, ale i dla nas samych do naśladowania w przyszłości. Idealny prezent dla każdego wieku dziecięcego, ponieważ może czytać to rodzic dziecku jak i starsze dzieciaki/młodzież.

Muszę podkreślić, że moim ulubieńcem tej części był Oliver, ponieważ żeby kupić sobie rower, Eastern Racer 500, czarny model z błękitnymi pasami nasz bohater zbierał pieniążki przetykając toalety, ścierając podłogi, myjąc okna urabiając się po same łokcie. Młody chłopak odmawiał sobie przyjemności tylko po to żeby mieć swój ulubiony rower. Moja córka sama zauważyła, że robi tak samo, czyli zbiera pieniążki na ulubioną grę, zabawkę. Widząc, że własne dziecko porównuje siebie i pozytywne wartości do postaci z książki napawa mnie ogromną dumą.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Dwukropek. Tak cudowne i przepełnione mnóstwem empatii książki tylko u nich.  Bardzo cieszę się, że moja córka ma tę serię, ponieważ mam nadzieję, że przekaże ją własnym dzieciom. Z całego serca zachęcam do kupienia tej serii, ponieważ jak nie teraz to później na pewno znajdą swoje miejsce w sercach domowników/czytelników.

Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2024-01-24, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2024,

Niby wszystko jest na swoim miejscu, czytało się ok, dzieć słuchał z zainteresowaniem, ale mam wrażenie że na tyle dużo nowych problemów rodziny Vanderbekeerów jest przesadzonych i naciąganych, że psuje to przyjemność z lektury. Może się czepiam, może nie pamiętam, jak to samemu jest mieć 8 czy 10 lat... no ale.

Po pierwszej części synek chciał sięgnąć po drugą, po drugiej jakoś na razie nie wspomniał, że chce trzecią - tak to podsumuję.

Odnaleziona zguba. Rodzina ze 141 Ulicy
Karina Yan Glaser0
Okładka ksiązki - Odnaleziona zguba. Rodzina ze 141 Ulicy

W Harlemie czuć pierwszy powiew jesieni, a młodzi Vanderbeekerowie pomagają panu Beidermanowi w przygotowaniach do nowojorskiego maratonu. Poza tym w ich...

Rodzina ze 141 Ulicy rusza na ratunek!
Karina Yan Glaser0
Okładka ksiązki - Rodzina ze 141 Ulicy rusza na ratunek!

Bestsellerowa seria New York Timesa! Rodzina Vanderbeekerów z Harlemu powraca w trzeciej części serii, w której rodzeństwo ściga się z czasem...