Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic

Co dzieje się za zamkniętymi drzwiami gabinetu psychoterapeuty? Rodzina Brice`ów ma ogromny problem. Nastoletnia Claudia buntuje się przeciwko rodzicom, urządza awantury, nie wraca na noc do domu i miewa myśli samobójcze. W trakcie terapii okazuje się jednak, że problemy Claudii to zaledwie wierzchołek góry lodowej, a sedno rodzinnego konfliktu jest zupełnie gdzie indziej. Czy Brice`om uda się przezwyciężyć narastający konflikt? Wiele rodzin boryka się z podobnymi problemami. Jak sobie z nimi radzić? Jak uzdrowić wzajemne relacje i zażegnać wojnę domową? Kryzys jest etapem wpisanym w życie każdej rodziny. Nazbyt często, z braku czasu czy w imię świętego spokoju odkładamy rozwiązanie problemów "na później". Aż w końcu dochodzi do sytuacji patowej, kiedy dialog przestaje być możliwy. Wtedy pozostają dwie drogi: separacja lub podjęcie wyzwania jakim jest psychoterapia.

Informacje dodatkowe o Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic:

Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic - opinie o książce

Avatar użytkownika - Merlinka
Merlinka
Przeczytane:2024-01-22, Ocena: 4, Przeczytałam,

,,Rodzinna karuzela. Terapia rodzin bez tajemnic", na całe szczęście, to nie poradnik! A pozycja klasyczna, która dała fundamenty pod budowanie terapii dla rodzin.

Już po kilkunastu stronach czułam się ogromnie zaciekawiona jak potoczy się historia rodziny Brice'ów.
Uczestniczyłam w ich terapii, jako ten obserwator na gapę. Przyglądałam się z boku i przysłuchiwałam, jak z każdą chwilą i kolejnym spotkaniem otwierają się, wyciągają problemy na wierzch i próbują się z nimi zmierzyć.

Jest tutaj ogrom emocji tych ukrywanych i zakopanych głęboko pod powierzchnią. Masa problemów, z którymi ma do czynienia praktycznie każda rodzina. Do tego depresja, problemy w szkole i związku. Początkowo rodzina nie potrafiła nawet ze sobą rozmawiać, bo każdy dialog kończył się krzykiem, jednak małymi krokami idą w stronę słońca.

Dlaczego w rodzinie wybierany jest kozioł ofiarny? Czy dziecko jest lustrem problemów między rodzicami?

Nie jest to książka o suchych faktach, ze względu na jej formę czyta się ją, jak dobrą powieść. Wszystkie poruszane w niej tematy są godne uwagi w zasadzie dla każdego. Myślę, że każdy jest w stanie znaleźć w niej coś dla siebie i odnieść się do tego.