Romans po brytyjsku

Tom 0 cyklu Editio Red

Kiedy jesteś wdową po trzydziestce i samotnie wychowujesz ośmioletniego syna, musisz temu zadaniu podporządkować wszystkie plany, aspiracje i marzenia. Już podołanie codziennym obowiązkom staje się sporym wyzwaniem. Kolejny mężczyzna w życiu? Cóż... oni raczej nie są zainteresowani związkiem z kobietą z dzieckiem. Dlatego samotna matka nie powinna mieć większych nadziei na znalezienie odpowiedniego i odpowiedzialnego faceta, z którym stworzy szczęśliwą rodzinę, prawda?

Bridget Valentine doskonale zdaje sobie z tego sprawę i choć wpadli sobie w oko z Simonem Hogiem, młodym i wyluzowanym lekarzem, postanawia trzymać go na dystans. Zwłaszcza że wymiana ich pierwszych spojrzeń nastąpiła w niecodziennych okolicznościach: przy usuwaniu haczyka wędkarskiego z pośladka kobiety. Zaraz potem okazało się, że przystojny doktor będzie przez kilka miesięcy jej współlokatorem. Ich zamieszkanie pod jednym dachem sprzyja poznawaniu się, żartom i... wspólnemu czytaniu książek. Napięcie wzrasta, uczucia nabierają głębi. Tyle tylko że Simon na pewno nie jest odpowiednim mężczyzną dla Bridget...

Ta pogodna i pełna humoru opowieść szybko nabiera rozpędu. Opowiada o fascynacji, pożądaniu, ale i o odpowiedzialności za swoje decyzje i za uczucia innych osób. Bridget do niedawna nie była gotowa na nową relację, ale Simon jej się bardzo podoba. On natomiast zdaje sobie sprawę, że nie może sobie pozwolić na dłuższy związek, ale kobieta fascynuje go coraz mocniej. Jest jeszcze syn Bridget, który z radością zaakceptował i bardzo polubił "wujka". Czy można w takim chaosie znaleźć właściwe rozwiązanie, które nikogo nie zrani?

On na pewno nie jest dla niej odpowiednim facetem. Prawda?

Informacje dodatkowe o Romans po brytyjsku:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2019-06-19
Tytuł oryginału: Dear Bridget, I Want You
Tłumaczenie: Marcin Machnik

Tagi: humor pożądanie rodzina uczucia romans współlokator brytyjczyk dziecko obowiązki lekarz fascynacja szczęście

Kup książkę Romans po brytyjsku

Romans po brytyjsku - opinie o książce

Avatar użytkownika - KasiaDrapacz
KasiaDrapacz
Przeczytane:2019-09-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Wyobraź sobie, że przyjmujesz do swojego domu lekarza - rezydenta, który potrzebuje lokum na jakiś czas. Jest przyjacielem Twojej przyjaciółki. Okazuje się, że to właśnie ten lekarz całkiem niedawno wyciągał z Twojego tyłka haczyk na ryby. Dodatkowo, właśnie zmienił szpital na ten, w którym pracujesz jako pielęgniarka.
Samotnie wychowujesz syna i nie w głowie Ci inni mężczyźni. Dwa lata temu w wypadku samochodowym zginął Twój mąż. Wciąż za nim tęsknisz. Brakuje Ci jednak seksu i bliskości. Czy dopuścisz do siebie Seksownego Doktorka? Dasz mu szansę? Dasz szansę Wam? Co zrobisz, kiedy jego rezydentura się zakończy i opuści Cię wracając do Wielkiej Brytanii?
Penelope Ward nie zawodzi. W każdej książce skryje coś, co daje jej nutkę tajemnicy, a to przyciąga czytelnika. "Głębsze dno" - tak to nazywam. Coś, co sprawia, że zwykły romans, erotyk staje się dobrą książką, a nie płytką opowieścią.
Polecam.

Bardzo dobra książka. Jedynym minusem jest jej długość.

Avatar użytkownika - karcik2611
karcik2611
Przeczytane:2019-10-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2019,

Zabawna opowieść o niezwykle czarującym lekarzu i pracującej z nim pielęgniarce. Mężczyzna tymczasowo zamieszkuje w jej domu , przyczyną czego jest stopniowo rodzące się między nimi uczucie. Czy doktor Hogue zmieni swoje życiowe plany pod względem miłości ? Czy będzie potrafił zaakceptować fakt że Bridget ma syna. Warto się o tym przekonać.

Avatar użytkownika - MalgorzataSk
Przeczytane:2019-07-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Nie powinniśmy
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Nie powinniśmy

Miłość i nienawiść dzieli cienka granica - i nie powinno się jej przekraczać. Ale siedzenie na niej okrakiem może okazać się świetną zabawą. Bennett...

Seks, nie miłość
Vi Keeland0
Okładka ksiązki - Seks, nie miłość

Pożądanie, które uzależnia. Czy ma szansę przerodzić się w miłość? Nowa, rozpalająca zmysły powieść bestsellerowej Vi Keeland! Poznali się na weselu...