Romeo z rupieciarni

Nie, no to jest skandal i granda! W bajkach jest przecież inaczej! Duch wypuszczony z lampy powinien spełnić trzy życzenia i nie mieć własnych. A ten co? Błaga, żeby odnaleźć jego ukochaną Julię, której nie widział 400 lat! Dobre sobie.

Czy zwariowanej czwórce superbohaterów uda się odnaleźć Julię, zdjąć klątwę z Romea i poskromić niecne zapędy de Wąsa? No i czy zdążą przed zachodem słońca? Ka-BaRa-Ka!

Kiedy Kacper kicha, rośnie przed nim hałda ziemi. Kiedy Baśka płacze, może zatopić miasto. Rafael jest mistrzem świata w puszczaniu śmierdzących bąków (chodząca bomba chemiczna), a Karolina wywołuje pożary, kiedy śpi. Lepiej trzymać się od niej z daleka.

Informacje dodatkowe o Romeo z rupieciarni:

Wydawnictwo: Adamada
Data wydania: 2016-10-10
ISBN: 978-83-7420-787-4
Tytuł oryginału: Het Rommelspook
Język oryginału: niderlandzki
Tłumaczenie: Ryszard Turczyn

Kup książkę Romeo z rupieciarni

Romeo z rupieciarni - opinie o książce

Avatar użytkownika - magdalenardo
magdalenardo
Przeczytane:2017-08-31, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
  Marzyliście kiedyś o lampie Aladyna? A co jeśli zamiast Dżina pojawiłby się duch, a na dodatek zamiast spełnienia marzeń czekałoby na was rozwiązanie starej tajemnicy, pod rygorem utraty życia? Brrr... Na szczęście dla Baśki i jej przyjaciół coś takiego nie jest straszne i bez większego problemu potrafią sobie poradzić w sytuacji.       Zwariowana czwórka to grupa przyjaciół - indywidualistów. Każde z nich jest inne, ma nietuzinkową osobowość, sposób myślenia i podejścia do życia, a do tego pewne moce, o których nie do końca sobie zdaje sprawę. Mogłoby się wydawać, że zupełnie do siebie nie pasują, a w rzeczywistości świetnie się dogadują i wzajemnie uzupełniają. Zdarza im się podejmować różne nietypowe wyzwania, inicjatywy i działania, najczęściej łączące się z jakimiś zagadkami czy tajemnicami i tak było również tym razem.      To ciekawa książka dla dzieci w wieku szkolnym. Łączy w sobie elementy humoru, tajemnicy i strachu, ale ostatecznie wszystko dobrze się kończy. Jest napisana w nietypowy sposób. Część wyrazów napisana jest innym kolorem i czcionką niż reszta słów, co sprawia, że książka przykuwa uwagę czytelnika. Ponadto tekst przeplata się z krótkimi komiksami pasującymi do fabuły. Podobało mi się bardzo podążanie "ścieżką miłością", które kojarzyło się z przygodami Jamesa Bonda czy Indiana Jones :) Za to moce, które rzekomo posiadają bohaterowie nie bardzo mi tu pasują, lepszy efekt byłby gdyby bohaterowie ich nie mieli. Nie zmienia to jednak faktu, że lektura książki jest bardzo przyjemna i fascynująca. Czytelnik zastanawia się jaki będzie następny krok Baśki i jej przyjaciół, czy uda im się odnaleźć Julię, no i jak poradzą sobie z niebezpiecznym Antonio de Wąs`em.
Avatar użytkownika - ejotek
ejotek
Przeczytane:2016-11-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
"Romeo z Rupieciarni" zabiera nas w inną podróż - tym razem wraz z superbohaterami udajemy się do Włoch. A wszystko to za sprawą niecodziennego zdarzenia - oto duch z lampy (czyli Romeo) nie zamierza spełnić trzech życzeń tego, kto go uwolnił a wręcz sam ma prośbę - by odnaleźć jego Julię, której nie widział czterysta lat. Nasi bohaterowie podążają "ścieżką miłości" i próbują odszukać lampę z uwięzionym duchem Julii. Czy im się uda zdążyć przed zachodem słońca, by Baśkę ominęła klątwa? A może ich plany się nie powiodą z uwagi na podążających ich śladem dwóch tajemniczych mężczyzn, którzy chcą im przeszkodzić za wszelką cenę? Dlaczego dla nich to takie ważne? Tajemnicze zniknięcie Baśki, człowiek w prochowcu śledzący dzieciaki, klątwa, tajne schowki, obniżające się płyty, walka dobra ze złem - oj, dzieje się! A na dodatek poznajemy pewną prawdę - w życiu są ważniejsze rzeczy od pieniędzy :) Pisałam już, że jestem zachwycona? Tak? Zatem napiszę to inaczej - książeczki z serii Zwariowana czwórka na tropie to doskonałe przedstawicielki literatury przygodowej dla najmłodszych... i nie tylko :) Polecam bez dwóch zdań! całość recenzji oraz foto: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/11/bjorn-van-den-eynde-skarb-czarnej-mumii.html
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Recenzję znajdziecie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :) http://magicznyswiatksiazki.pl/zwariowana-czworka-na-tropie-skarb-czarnej-mumii-romeo-z-rupieciarni-bjorn-van-den-eynde/
Skarb Czarnej Mumii
Bjorn Van den Eynde0
Okładka ksiązki - Skarb Czarnej Mumii

Gdzieś w okolicach Gizy, wśród zdradliwych piasków sięgających kolan (a czasami nawet szyi), węży i skorpionów przepadła bez wieści Indiana Joanna. Czego...