Ronaldinho. Uśmiech futbolu

Pierwsza w Polsce biografia piłkarskiego magika!

Kiedy jako 19-latek w derbach Porto Alegre raz za razem ogrywał legendarnego Dungę, kibice byli w szoku. Gdy założył siatkę słynnemu pomocnikowi, po czym strzelił zwycięskiego gola, przesądzając o mistrzostwie Gremio, fani zrozumieli, że są świadkami narodzin wielkiej gwiazdy.

Piękne gole - jak piłka wrzucona ,,za kołnierz" Seamanowi w meczu Brazylii z Ang­lią. Niezwykłe triki - jak zaczarowanie obrony Chelsea i strzał z miejsca, który przeszedł do historii. Niezapomniane występy - jak El Clásico na Santiago

Bernabéu w 2005 roku, po którym kibice Realu zgotowali mu owację na stojąco.

Dzięki tej książce jeszcze raz wrócisz do wszystkich momentów naznaczonych magią Ronaldinho. Dowiesz się też o tragicznej śmierci jego ojca, zrozumiesz, dlaczego idolem piłkarza nie była żadna z gwiazd futbolu, a także przeczytasz o 23 golach strzelonych przez Brazylijczyka w jednym spotkaniu.

Poznaj życie futbolowego wirtuoza. Poznaj historię piłkarza, którego nie da się nie lubić!

***

Brazylijczyk w każdym tego słowa znaczeniu. Caipirinha, modelki, samba i boisko - gdyby uszeregował te zainteresowania we właściwej kolejności, mógłby zostać numerem jeden w historii. Bez tego był ,,tylko" wielki w swojej epoce. Poznajcie jego historię.

- Tomasz Ćwiąkała, Eleven Sports

Czy gdyby chciał, wygrałby Ligę Mistrzów i zdobył Złotą Piłkę tyle razy, ile zrobili to Cristiano Ronaldo i Messi? Miał podobny talent, ale - w odróżnieniu od swych następców na tronie - jemu aż tak na tym nie zależało. Bardziej niż oni cenił sobie życiowe przyjemności nazywane też ludzkimi słabościami. Patrząc na dzisiejszych hegemonów, może powiedzieć, wskazując palcem na siebie: ecce homo. I dlatego historia Ronaldinho jest tak ciekawa.

- Leszek Orłowski, ,,Piłka Nożna" i NC+

Niewielu piłkarzy sprawiło, że kibice drużyny pokonanego i odwiecznego przeciwnika zrywali się do owacji na stojąco. Niewielu kibiców poprzedniej drużyny kochało idola nawet wtedy, gdy przyjeżdżał na ich stadion wbijać gole swojej byłej ekipie. Do niewielu piłkarzy po meczu schodzili szefowie państw. Ronaldinho - jedyny taki idol, zawsze z uśmiechem na ustach.

- Bartłomiej Rabij, Radiobrazylia.pl

Dinho był piłkarzem, który łączył, a nie dzielił. Ta książka wyjaśnia, dlaczego wielki talent stanowił tylko jedną z przyczyn, dla których został legendą Camp Nou. W tym największa wartość tej pozycji.

- Karol Chowański, FCBarca.com

Fragment książki - Ronaldinho.

issuu.com/wydawnictwosqn/docs/ronaldinho_issuu

Informacje dodatkowe o Ronaldinho. Uśmiech futbolu:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-08-17
Kategoria: Sport
Tytuł oryginału: Ronaldinho. La Sonrisa Del Fútbol

Kup książkę Ronaldinho. Uśmiech futbolu

Ronaldinho. Uśmiech futbolu - opinie o książce

"-Dlaczego zawsze jest Pan uśmiechnięty, panie Ronaldinho?" takim pytaniem zaczyna się książka "Ronaldinho uśmiech futbolu" Luca Caioli. Biografii napisanej w świetnym prostym stylu, akurat dobrym dla mężczyzn, przecież to oni są największymi fanami futbolu.
Perełka dla fanów FC Barcelony, przedstawiona historia gwiazdy można powiedzieć od małego aż do końca jego kariery, od nikomu nieznanej osoby aż do człowieka którego znają i podziwiają miliony. Historia osoby która gra w rodzimej Brazylii potem trudności z transferem do Europy które pokonał i piękny moment w jego życiu czyli początki gry w Barcelonie jednym z najlepszych zespołów na świecie. Zawodnik ukochany ale również znienawidzony, tak jest zawsze jak ktoś się wybije to zaraz znajdą się osoby zazdrosne które będą chciały wszystko zepsuć. W pewnym momencie została uruchomiona specjalna linia telefoniczna, jak ktoś zobaczył Ronaldinho w pubie lub dyskotece to mógł na nią dzwonić. Pewnie nie jedna osoba najpierw wiwatowała na trybunach po jego golach a potem kablowała na niego w tajemnicy.
Barwy FC Barcelony znam ponieważ mam w domu wielkiego fana tego klubu, a Ronniego kojarzę po włosach i jego uśmiechu, po uśmiechu pewnie kojarzą go wszyscy, taki nieodłączny jego element. Książka napisana jest bardzo prosto i lekko, nie ma trudnych słów, czegoś czego nie da się zrozumieć, więc nawet ja która na piłce się nie znam zrozumiałam z niej wszystko. Podoba mi się to że jest wiele ciekawych wydarzeń ale te najważniejsze są dobrze opisane, szczegóły o których nie wiedzieliśmy, w sumie ja nie wiedziałam o nim nic ale najpierw mąż puścił mi spojlera o nim więc czytając już kilka faktów znałam. Fajnie że książka nie jest tylko o nim, są też wypowiedzi kolegów z zespołu, trenerów i to co uwielbiam czyli obrazki które bardzo dobrze przestudiowałam i wypatrywałam ciekawych szczegółów.
Także fani Barcelony zapraszam do lektury pokażcie że jesteście prawdziwymi fanami a nie tylko gapiami na meczu przed telewizorem.

Avatar użytkownika - Iwczak
Iwczak
Przeczytane:2022-03-29, Przeczytałem, Mam,
Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Neymar. Nadzieja Brazylii, przyszłość Barcelony

79. minuta, na murawę stadionu w Gdańsku wbiega drobny chłopak z ubogich przedmieść São Paulo. Polscy fani Barcelony wstają z miejsc, nie mają wątpliwości...

Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie
Luca Caioli0
Okładka ksiązki - Zinédine Zidane. Sto dziesięć minut, całe życie

7 maja, będąc bogiem piłki, żegna się z kibicami Realu Madryt, a kiedy ludzie skandują jego imię, płacze jak dziecko. Dwa miesiące później rozgrywa ostatnie...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska