Roślinna kuchnia rodzinna

Książka kulinarna z wege przepisami dla całej rodziny. Fantastyczne dania w wersji łatwej dla młodszych i nieco trudniejsze dla dorosłych.

Co zrobić gdy twoje dziecko oświadcza, że przechodzi na dietę wege? Możesz zacząć zgłębiać tajniki kuchni wegańskiej lub stwierdzić ,,dobrze, ale gotuj sobie sam". Istnieje też trzecie wyjście: wspólne gotowanie z nastolatkiem. Olga Smile proponuje zestaw przepisów dla rodziny. Gotujemy razem, ale osobno. Powstaje jedna baza, z której córka przygotuje proste i szybkie potrawy a mama bardziej czasochłonne i urozmaicone dania wege. Dla dziecka to niepowtarzalne lekcje gotowania a dla rodzica pewność, że wege dieta dziecka jest pełnowartościowa. A czas wspólnie spędzony w kuchni - bezcenny! Do tego urozmaicona kuchnia codzienna przypadnie do gustu wszystkim domownikom.

W książce znajdziecie ponad 130 przepisów na dania wege. Każda z potraw przygotowana jest w wersji prostej i rozbudowanej. W ten sposób zobaczysz jak łatwo zmieniać domowe potrawy, jak dostosować dania do własnych upodobań kulinarnych oraz jak z prostych przepisów dodając kilka składników wyczarować coś nowego! Z rozmów mamy i córki dowiesz się jakie zamienniki można stosować przy niektórych produktach i na co zwrócić uwagę, żeby dania wege były smaczne i pełnowartościowe.

Olga Smile

Mama, blogerka kulinarna, dietetyk, fotograf, coach dietetyczny. Plastyczka i rysowniczka z zamiłowania. Uwielbia tworzyć w kuchni i na papierze. Zaraża radością gotowania i tworzenia lepszego, smaczniejszego życia! Prowadzi popularnego bloga kulinarnego.

Weronika Smile

Córka, nastolatka uzdolniona plastycznie i kulinarnie. Uwielbia zwierzęta, długie spacery z psami oraz świnki morskie. Od urodzenia jest na diecie wegańskiej i bezglutenowej! Serdeczna koleżanka i prawdziwa przyjaciółka. Prowadzi bloga kulinarnego na którym opisuje proste przepisy dla początkujących wegetarian i wegan. Eksperymentuje z gotowaniem i pisze o tym, jak z prostych składników dostępnych w sklepach przygotować pyszne pasty na kanapki, ciepłe śniadania, obiad z kilku składników, a nawet słodkie desery!

Informacje dodatkowe o Roślinna kuchnia rodzinna:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-06-10
Kategoria: Kuchnia

Tagi: bóg Kuchnia wegańska

Kup książkę Roślinna kuchnia rodzinna

Roślinna kuchnia rodzinna - opinie o książce

Książka autorstwa Pań Olgi Smile, Weroniki Smile pt. '' Roślinna kuchnia rodzinna'' to w fantastyczny sposób połączona kulinarna współpraca występująca pomiędzy mamą a córką, w której to można, poznawać jak powstają nowe przepisy na posiłki dla całej rodziny.

Na samym początku chciałabym podkreślić, że bardzo spodobała mi się ta książka ze względu na to, że mogłam dzięki niej zaobserwować, jak wygląda i jak ważna jest dla mamy i nastoletniej córki relacja szczególnie ta prezentująca się w kuchni, która na ogół jest sercem w każdym domu.

Obserwując występujące tutaj relacje, jakie były pomiędzy Panią Olgą, a jej córką Weroniką zwróciłam szczególną na ich doskonałą kulinarną wiedzę, doświadczenie oraz towarzyszące im w tle rozmowy, które potęgują, jak wielka jest moc, że można mile spędzić czas w kuchni, gdy pracuje się razem oraz sprawdzając, swoje nowe umiejętności dodając coś przy tym od siebie.

Pasja w przygotowaniu wszystkich tych zaproponowanych kulinarnych dań Pań Olgi i Weroniki w tej książce jest bardzo zauważalna i należy to podkreślić, z jakim ogromnym zaangażowaniem opowiadają o historii każdego nowego opracowanych przez obie przepisów.

Miałam przyjemność uczestniczyć w przyrządzeniu wybranego przez siebie dania, które zwróciło moją szczególną uwagę, gdyż nie zawsze była możliwość wykonania wywaru warzywnego do niektórych dań, ale w tym przepisie przekonałam się o tym, jak ważne jest korzystanie z wszelkiego rodzaju przypraw, ziół i zastosowanie ich pod koniec gotowania dało znakomite końcowe efekty smakowe.

Tym wybranym do wykonania przeze mnie daniem był- Rosół Weroniki.

Spodobał mi się sposób jego wykonania, a przy okazji można pozostałe składniki użyć do wszelkiego rodzaju sałatek.

Kuchnia roślinna jest nie tylko zdrowa, ale wartościowa sama w sobie.

Czerpiemy, bardzo wiele przyjemności smakowej przyrządzając, wybrane danie kosztując go w trakcie gotowania, a to jest właśnie dobre, że możemy coś dodać od siebie.

Książka ta składa się z 5 rozdziałów napisanym językiem prostym, a przede wszystkim zawiera przepisy, które będą stanowić dla wielu smakoszy kuchni roślinnej rodzinnej wielką inspirację do ich wykonywania.

W książce tej zostały pięknie zaprezentowane zdjęcia potraw, zastosowana czytelna grafika tekstu oraz dobrana trafnie do całości okładka, jak i potrawy.

Podoba mi się również to pozytywne podejście obu autorek do Czytelników, którzy podobnie, jak one lubią wspólnie spędzać czas przy wspólnym rodzinnym stole.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania książki pt. ''Roślinna kuchnia rodzinna'' autorstwa Pań Olgi Smile, Weroniki Smile.

Polecam mieć tę książkę w swojej kulinarnej kolekcji.