Rosyjska baletnica

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006-03-01
ISBN: 83-247-0207-5

Młoda Amerykanka po śmierci swej ukochanej babki otrzymuje pozostałe po niej przedmioty: parę baletek, stare fotografie i listy. Przeglądając ze wzruszeniem te pamiątki, odtwarza niezwykłe życie i postać byłej prima baleriny carskiego teatru oraz dzieje jej wielkiej, dramatycznej miłości do lekarza carskiej rodziny. Piękna powieść o potrzebie głębokich związków międzyludzkich i znajomości rodzinnych korzeni.

Kup książkę Rosyjska baletnica

Opinie o książce - Rosyjska baletnica

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jeszcze kilka lat temu słysząc nazwisko Danielle Steel i zachwyty nad jej ksiązkami, śmiałam się w duchu , że ktoś może czytać tak marne czytadełka zwane powszechnie romansami. Ale teraz biję się w pierś i sama podzielam ten zachwyt, teraz już wiem że takich osądów nie należy wydawać pobieżnie. W przypływie złego humoru sięgnęłam po jedną z jej powieści w nadziei, że poprawi mi humor. I nie myliłam się ;-). Pamiętam jak dziś, była to książka ,,Duża dziewczynka" . Od tej pory raz na jakiś czas uwielbiam zagłębić się w jedną z wielu historii które napisała Steel. Tym razem padło na ,,Rosyjską baletnicę" I tak jak sądziłam- nie zawiodłam się. Pękna, wzruszająca opowieść o sile miłości, niespełnionych marzeniach i okrucieństwie wojny. Czyta się z zapartym tchem i z szalenie bijącym sercem. Polecam wszystkim bardzo gorąco.
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Danielle Steel to jedna z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej. Dla mnie jednak nie ma większego znaczenia nazwisko autora; książka musi mieć to coś, co mnie do niej przyciągnie. Raz jest to intrygujący tytuł, raz okładka, innym razem opis. Ta konkretna książka "przemówiła" do mnie tytułem, a następnie "uwiodła" tematyką - Rosja za czasów panowania Romanowów, wielki balet rosyjski, groźba rewolucji. Wprowadzenie i zakończenie powieści przenosi nas do współczesnej Ameryki. Oto poznajemy kobietę, która po śmierci ukochanej babci Dań dostaje z domu opieki pudło z jej rzeczami osobistymi. Okazuje się, że są tam stare listy pisane w języku rosyjskim, baletki, fotografie. Dzięki listom kobieta poznaje swoją babcię, jej życie w carskiej Rosji, tak odległe od tego amerykańskiego. Historia Daniny jest zarazem piękna i tragiczna. Balet jest wymagający i zaborczy, wymaga od tancerzy maksymalnego zaangażowania, wielogodzinnego morderczego treningu. Gdy młoda Danina zachorowała na śmiertelną chorobę - tyfus opiekował się nią nadworny lekarz cara,Nikołaj. Długa rekonwalescencja sprawiła, że Dań i Nikołaj zakochali się w sobie. Na drodze ich szczęściu stały same przeszkody, jednak największą okazał się wybuch rewolucji w 1917 roku. Jak zakończyła się historia primabaleriny i lekarza? Czy miłość zwyciężyła? Danielle Steel napisała piękną książkę o miłości, walce i poświęceniu. O tym, jak czasami trudno wybierać pomiędzy dwiema równie ważnymi rzeczami lub osobami.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Ta książka to prawdziwy majstersztyk. Jest genialna. Tyle w niej miłości i rozpaczy jednocześnie. Czytałam z zapartym tchem, szczególnie skupiając się na historii Daniny. Gdy po śmierci Daniny, jej osobiste rzeczy trafiają do jej wnuczki, ta postanawia odkryć zagadkę, jak babka właściwie trafiła z Rosji do Ameryki. Był to w jej rodzinie temat, którego nigdy nie poruszano. Historia ta okazuje się niezwykle romantyczna, ale także tragiczna... Danina w młodości była niezwykle utalentowaną baletnicą, w której pokładano ogromne nadzieje, ta jednak zakochała się i nie chciała poświęcić życia tylko baletowi. Miłość do Nikołaja nie była jednak łatwa - na ich drodze stało wiele przeszkód - apodyktyczna przełożona Daniny, która widziała jej przyszłość tylko i wyłącznie w tańcu, rewolucja w Rosji w 1917 roku, ale nie tylko... Czy udało im się wygrać? Dowie się ten, kto przeczyta:) Polecam! Jest to opowieść o miłości, poświęceniu i walce, o to co się kocha.
Avatar użytkownika - Okularnica
Okularnica
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Uwielbiam książki Danielle Steel bo nie pisze wyświechtanych powieści.Wiem, że jak wybiorę Jej książkę to pochłonie mnie, pomoże się zrelaksować, przeniesie w inny wymiar. Ta książkę akurat poleciła mi koleżanka. Powieść jest magiczna, przeczytałam ja z zapartym tchem :) Nie jest gruba lekturką, ale doskonale nam przybliża postać Daniny - rosyjskiej primabaleriny. Nie będę sie rozpisywać nad fabuła, tylko serdecznie polecam ja i zachęcam do przeczytania. :)
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2000,
Cicha noc
Danielle Steel 0
Okładka ksiązki - Cicha noc

Dziewięcioletnia Emma jest uwielbianą przez widzów dziecięcą aktorką. Mimo młodego wieku gra główną rolę w znanym serialu, a jej życie to...

Wbrew przeciwnościom
Danielle Steel 0
Okładka ksiązki - Wbrew przeciwnościom

Czy kochająca matka zdoła (i czy powinna) uratować dorosłe dzieci przed ich samodzielnymi i ryzykownymi wyborami życiowymi? W Top 3 list bestsellerów...

Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś