Rosyjska baletnica

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2006-03-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 83-247-0207-5
Liczba stron: 192

Ocena: 5.2 (5 głosów)

Młoda Amerykanka po śmierci swej ukochanej babki otrzymuje pozostałe po niej przedmioty: parę baletek, stare fotografie i listy. Przeglądając ze wzruszeniem te pamiątki, odtwarza niezwykłe życie i postać byłej prima baleriny carskiego teatru oraz dzieje jej wielkiej, dramatycznej miłości do lekarza carskiej rodziny. Piękna powieść o potrzebie głębokich związków międzyludzkich i znajomości rodzinnych korzeni.

Kup książkę Rosyjska baletnica

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Rosyjska baletnica

Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2015-12-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Jeszcze kilka lat temu słysząc nazwisko Danielle Steel i zachwyty nad jej ksiązkami, śmiałam się w duchu , że ktoś może czytać tak marne czytadełka zwane powszechnie romansami. Ale teraz biję się w pierś i sama podzielam ten zachwyt, teraz już wiem że takich osądów nie należy wydawać pobieżnie. W przypływie złego humoru sięgnęłam po jedną z jej powieści w nadziei, że poprawi mi humor. I nie myliłam się ;-). Pamiętam jak dziś, była to książka ,,Duża dziewczynka" . Od tej pory raz na jakiś czas uwielbiam zagłębić się w jedną z wielu historii które napisała Steel. Tym razem padło na ,,Rosyjską baletnicę" I tak jak sądziłam- nie zawiodłam się. Pękna, wzruszająca opowieść o sile miłości, niespełnionych marzeniach i okrucieństwie wojny. Czyta się z zapartym tchem i z szalenie bijącym sercem. Polecam wszystkim bardzo gorąco.
Link do opinii
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2014-10-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki - 2014 ,
Danielle Steel to jedna z najpopularniejszych autorek literatury kobiecej. Dla mnie jednak nie ma większego znaczenia nazwisko autora; książka musi mieć to coś, co mnie do niej przyciągnie. Raz jest to intrygujący tytuł, raz okładka, innym razem opis. Ta konkretna książka "przemówiła" do mnie tytułem, a następnie "uwiodła" tematyką - Rosja za czasów panowania Romanowów, wielki balet rosyjski, groźba rewolucji. Wprowadzenie i zakończenie powieści przenosi nas do współczesnej Ameryki. Oto poznajemy kobietę, która po śmierci ukochanej babci Dań dostaje z domu opieki pudło z jej rzeczami osobistymi. Okazuje się, że są tam stare listy pisane w języku rosyjskim, baletki, fotografie. Dzięki listom kobieta poznaje swoją babcię, jej życie w carskiej Rosji, tak odległe od tego amerykańskiego. Historia Daniny jest zarazem piękna i tragiczna. Balet jest wymagający i zaborczy, wymaga od tancerzy maksymalnego zaangażowania, wielogodzinnego morderczego treningu. Gdy młoda Danina zachorowała na śmiertelną chorobę - tyfus opiekował się nią nadworny lekarz cara,Nikołaj. Długa rekonwalescencja sprawiła, że Dań i Nikołaj zakochali się w sobie. Na drodze ich szczęściu stały same przeszkody, jednak największą okazał się wybuch rewolucji w 1917 roku. Jak zakończyła się historia primabaleriny i lekarza? Czy miłość zwyciężyła? Danielle Steel napisała piękną książkę o miłości, walce i poświęceniu. O tym, jak czasami trudno wybierać pomiędzy dwiema równie ważnymi rzeczami lub osobami.
Link do opinii
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki - 2014,
Ta książka to prawdziwy majstersztyk. Jest genialna. Tyle w niej miłości i rozpaczy jednocześnie. Czytałam z zapartym tchem, szczególnie skupiając się na historii Daniny. Gdy po śmierci Daniny, jej osobiste rzeczy trafiają do jej wnuczki, ta postanawia odkryć zagadkę, jak babka właściwie trafiła z Rosji do Ameryki. Był to w jej rodzinie temat, którego nigdy nie poruszano. Historia ta okazuje się niezwykle romantyczna, ale także tragiczna... Danina w młodości była niezwykle utalentowaną baletnicą, w której pokładano ogromne nadzieje, ta jednak zakochała się i nie chciała poświęcić życia tylko baletowi. Miłość do Nikołaja nie była jednak łatwa - na ich drodze stało wiele przeszkód - apodyktyczna przełożona Daniny, która widziała jej przyszłość tylko i wyłącznie w tańcu, rewolucja w Rosji w 1917 roku, ale nie tylko... Czy udało im się wygrać? Dowie się ten, kto przeczyta:) Polecam! Jest to opowieść o miłości, poświęceniu i walce, o to co się kocha.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Okularnica
Okularnica
Przeczytane:2013-07-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
Uwielbiam książki Danielle Steel bo nie pisze wyświechtanych powieści.Wiem, że jak wybiorę Jej książkę to pochłonie mnie, pomoże się zrelaksować, przeniesie w inny wymiar. Ta książkę akurat poleciła mi koleżanka. Powieść jest magiczna, przeczytałam ja z zapartym tchem :) Nie jest gruba lekturką, ale doskonale nam przybliża postać Daniny - rosyjskiej primabaleriny. Nie będę sie rozpisywać nad fabuła, tylko serdecznie polecam ja i zachęcam do przeczytania. :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2000,
Inne książki autora
Cicha noc
Danielle Steel 0
Okładka ksiązki - Cicha noc

Dziewięcioletnia Emma jest uwielbianą przez widzów dziecięcą aktorką. Mimo młodego wieku gra główną rolę w znanym serialu, a jej życie to...

Wbrew przeciwnościom
Danielle Steel 0
Okładka ksiązki - Wbrew przeciwnościom

Czy kochająca matka zdoła (i czy powinna) uratować dorosłe dzieci przed ich samodzielnymi i ryzykownymi wyborami życiowymi? W Top 3 list bestsellerów...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje