Różaniec. Potężna broń na trudne czasy

Różaniec jest potężną modlitwą, która zaprasza nas do kontemplacji życia Jezusa oczami Jego Matki. Pozwala uświęcić pozornie bezczynne chwile naszej codzienności . Autorka, powołując się między innymi na słowa Jana Pawła II, Ludwika Grignion de Montforta, Fultona J. Sheena czy Bartolo Longo, szuka odpowiedzi na pytanie, dlaczego właśnie teraz warto sięgnąć po Różaniec, który jest największą bronią w zmaganiu się z panującym zamętem.

Gretchen R. Crowe jest redaktorem naczelnym Our Sunday Visitor Newsweekly - jedynego ogólnokrajowego tygodnika katolickiego w Stanach Zjednoczonych.

To książka konieczna w czasach, w których żyjemy. Różaniec jest nam potrzebny w ostatecznej walce o wytrwanie w wierze, gdzie każdy za odmawianie różańca może być wyśmiany, opluty, a nawet pobity. A przecież różaniec to potężna broń, dzięki której przetrwałem mój wypadek i wszelkie inne załamania. Trzymając różaniec w dłoniach, nie damy się zwieść, wytrwamy w Kościele, którego trzeba się trzymać do końca swoich dni.

ks. Marek Bałwas, rekolekcjonista

Informacje dodatkowe o Różaniec. Potężna broń na trudne czasy:

Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2019-09-26
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 9788366061996
Tytuł oryginału: Why the Rosary, why now

Tagi: bóg Chrześcijaństwo

Kup książkę Różaniec. Potężna broń na trudne czasy

Różaniec. Potężna broń na trudne czasy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2023-07-26, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2023, Mam,

Bardzo wartościowa książka mówiąca o istocie modlitwy na Różańcu. Skąd się on w ogóle wziął? Jak powinnismy się na nim modlić? Do kogo się modlimy i w jakich intencjach?
Język autorki dość trudny, przyznaję. Trzeba mocno się wczuć w treści, ja czasem czytałam jedno zdanie kilka razy, by zrozumieć jego sens (a i tak nie jestem pewna, czy mi się to do końca udało). Być może, dlatego, że są tu cytowane M.in. fragmenty listów apostolskich, homilii duchownych, a wiadomo, że treści te nie są łatwe w odbiorze.

Myślę, że ta książka jest dla ludzi, którzy są na wyższym poziomie uduchowienia niż np. ja. Myślę, że dlatego wielu rzeczy z niej jeszcze nie rozumiem.
Ale... z chęcią chwycę za nią po raz kolejny za jakiś czas, by dostrzec może te inne, głębsze prawdy?
Polecam

Powrót matki