Różany Dworek

Tom 1 cyklu Sara w Avonlea

Jest schyłek dziewiętnastego wieku. W pewien letni poranek rozkapryszona panienka, Sara Stanley, opuszcza Montreal. Czeka ją długa podróż do Avonlea, na Wyspę Księcia Edwarda. Dziewczynka musi na pewien czas rozstać się z ojcem i zamieszkać w domu swoich ciotek, których nawet nie zna. Czy nauczy się żyć w obcym miejscu, z dala od wielkiego miasta? Czy pokocha Avonlea?

Informacje dodatkowe o Różany Dworek :

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1995 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: The Journey Begins; The Story Girl Earns Her Name
Tłumaczenie: Anna Bańkowska

Kup książkę Różany Dworek

Różany Dworek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-01-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
Książka składa się z dwóch historii odpowiadających dwóm pierwszym odcinkom serialu "Droga do Avonlea" o tym jak Sara pojawia się u ciotek oraz jak przygotowuje pokaz magicznej latarni. Jest bardzo wiernym odzwierciedleniem tych filmów. Cały serial został oparty na książkach Montgomery "Historynka" i "Złota droga", lecz dużo zostało pozmieniane. Przede wszystkim imiona oraz wygląd niektórych bohaterów. Wprawdzie niektóre wątki są zaczerpnięte z oryginału, lecz autorzy pododawali sporo od siebie. Co nie znaczy, że książeczka jest zła. Czyta się ją szybko i przyjemnie. Jest napisana prostym językiem, dostosowana chyba do jeszcze młodszego czytelnika niż książki Montgomery. Wyłapałam wprawdzie parę literówek, ale nie rzucają się one jakoś strasznie w oczy. Ta wersja może nie przypaść do gustu tym, co najpierw czytali oryginał. Ma całkiem inny klimat, no i mogą denerwować te zmiany postaci.
Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3