Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2019-03-11

O ludziach, którzy mają dużo miłości, ale nie mają komu jej dać
Na świecie pewnych jest tylko kilka rzeczy. Za wyrażanie się nie dostajesz deseru (kto by go zresztą jadł). Błażej to beksa i irytujący dureń, który gówno wie o życiu. A dorośli zajmują się samymi pierdołami, no chyba, że są kierowcami cystern. I bądź tu mądry, kiedy kot Szatan znika w tajemniczych okolicznościach, sklepikarka Stefa rodzi sobie nagle dziecko, a za zakonnicami to już w ogóle nie trafisz.

Rozdeptałem czarnego kota… to historia poszukiwania swojego miejsca na Ziemi, planecie ludzi. Świeża, błyskotliwa proza, która sprawia, że zaczynasz widzieć, jak bardzo świat z twoich wyobrażeń różni się od tego, w którym żyjesz. Z każdą stroną uświadamiasz sobie, że tę książkę Filip Zawada napisał właśnie o tobie.
Wszyscy mówią, że jestem znajdą, chociaż jeżeli nigdy nikt nikogo nie zgubił, to ciężko powiedzieć, że ktoś kogoś znalazł.
[fragment książki]

Tagi: nike

Kup książkę Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek

Opinie o książce - Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek

Avatar użytkownika - Rozkrytyk
Rozkrytyk
Przeczytane:2020-10-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Wszyscy mówią że jestem znajdą ale jak nią być gdy nigdy nie było się zgubą??

Mieszkam w Domu Pana i jestem bezsilnością opiekujących się nami sióstr zakonnych.

Tacy jak ja od urodzenia muszą sami troszczyć się o własną dupę.
Nie podcieram się jedwabnymi chusteczkami a papierem ściernym.
Mam głowę zawsze pełną myśli.
Umiem zatykać uszy bez używania rąk.
Dobrze, że Bóg najbardziej kocha dzieci! Choć nasze powtarzalne prośby rzadko są wysłuchane – Bóg ma przecież swoją wytrzymałość na nudę…

Dziennik miniaturowych wyrywków z życia 10-letniego, nadzwyczaj bystrego i dojrzałego Franciszka, zniewalająco cudownego filozofa.
Pamiętnik nadzwyczaj dojrzałych i mądrych pytań oraz codziennych problemów sieroty.
Choć jak uważa Franciszek- problemy nie do rozwiązania nie są problemami
Od dziś mam swojego ulubionego bohatera literackiego!

Snajper
Filip Zawada 0
Okładka ksiązki - Snajper

Jest to książka o przemocy będącej udziałem marynarzy, żołnierzy, kochanków, księży, osób, które się nienawidzą, osób, które sie przyjaźnią lub osób, którym...