Rozkosze Nocy

Tom 1 cyklu Mroczny Łowca

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, jak to jest być nieśmiertelną? Wędrować wśród nocy, polując na wampiry, które żerują na ludziach? Mieć nieograniczone bogactwa, nieograniczoną moc? Oto moje życie, mroczne i niebezpieczne. Odgrywam bohatera dla tysięcy, ale nikt mnie nie zna. I uwielbiam każdą minutę swojego życia. A przynajmniej tak myślałem, dopóki pewnego dnia nie obudziłem się przykuty do najgorszego koszmaru: konserwatywnej, zasadniczej kobiety. W przypadku Amandy - zasadniczej aż do bólu. Jest bystra, seksowna, dowcipna i nie chce mieć nic wspólnego ze światem paranormalnym – innymi słowy, ze mną. Amanda Devereaux pociąga mnie wbrew wszystkim zasadom, których bronię. Już nie wspominając o tym, że ostatnio, kiedy się zakochałem, zapłaciłem za to nie tylko życiem, ale i duszą. A jednak za każdym razem, kiedy na nią patrzę, łapię się na tym, że chcę spróbować raz jeszcze. Chcę uwierzyć, że miłość i lojalność istnieją. A co gorsza: zaczynam się zastanawiać, czy to możliwe, żeby taka kobieta jak Amanda pokochała mężczyznę, którego blizny sięgają bardzo głęboko i którego zdrada zraniła w serce tak potwornie, że być może już nigdy ono nie będzie bić. Kyrian z Tracji Bestsellerowa pisarka według rankingów „New York Times” – Sherrilyn Kenyon – wydała swoje książki w ponad dziesięciu milionach kopii w dwudziestu sześciu krajach. Jest autorką serii Dark-Hunter®, która zdobyła rzesze fanów na całym świecie i pojawiała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów według „New York Times”, „Publishers Weekly”, oraz „USA Today”. Pisze jako Sherrilyn Kenyon oraz Kinley MacGregor i stworzyła kilka innych serii, w tym Brotherhood of Sword, Lords of Avalon oraz BAD. Sherrilyn Kenyon mieszka w okolicach Nashville, w stanie Tennessee, prowadząc życie pełne niebezpieczeństw… jak każda kobieta mająca trzech synów, męża, całą menażerię domowych pupili i kolekcję mieczy, na której punkcie zwariowali wszyscy domownicy.

Informacje dodatkowe o Rozkosze Nocy:

Rozkosze Nocy - opinie o książce

Avatar użytkownika - kasiulek
kasiulek
Przeczytane:2014-07-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Dzień przynosi bezpieczeństwo, a noc... budzi namiętność. Czy gdybyś miał wybierać między jednym a drugim, nie skusiłbyś się na malutki gryz ryzyka?

Amanda pragnie spokojnego, zwykłego życia, jednak najwyraźniej nie jest jej to pisane. Pewnego wieczoru staje się celem ataku, który został zaplanowany z myślą o jej siostrze bliźniaczce, i budzi się skuta kajdankami z seksownym nieznajomym blondynem. W pierwszej chwili myśli, że to kolejna ekstremalna próba swatania zaaranżowana przez siostrę, ale wkrótce staje się jasne, że Kyrian z Tracji nie może być materiałem na chłopaka, ponieważ jest Mrocznym Łowcą - nieśmiertelnym wojownikiem, który zaprzedał duszę za jedną chwilę zemsty.

Tak brzmi okładkowy opis książki Sherrilyn Kenyon, która na swoim koncie ma wiele innych publikacji (również pod pseudonimem Kinley MacGregor), w tym serię o Mrocznych Łowcach. W polskim wydaniu jak na razie ukazały się cztery części, a powieść Rozkosze Nocy rozpoczyna cały cykl.  Rzeczywiście sam opis jest przyciągający i może skusić niejednego czytelnika. W szczególności zwolenników gatunku fantastyki i romansu paranormalnego, ponieważ książka jak najbardziej została zaklasyfikowana do tego kanonu. Główną bohaterką jest Amanda, która za wszelką cenę pragnie normalnego życia. O ile jest to w ogóle możliwe do osiągnięcia, jeżeli ktoś żyje w okultystycznej rodzinie i mieszka w Nowym Orleanie. Jedna decyzja zmienia dotychczasową szarą codzienność i stawia dziewczynę w obliczu śmiertelnego niebezpieczeństwa. Mianowicie Amanda na prośbę siostry wyprowadza psa na spacer, zostaje porwana i przykuta do olśniewającego blondyna. Ciekawy pomysł na fabułę? Jak najbardziej, ponieważ daje to początek szaleńczej akcji i walki o prawdziwą miłość.

Kyrian z Tracji jest Mrocznym Łowcą, czyli istotą stworzoną przez boginię Artemidę w celu zwalczania  Daimonów - ,,wampirów na sterydach z kompleksem Boga". Zaprzedał swoją duszę z chęci zemsty na swoich wrogach i pozostał nieśmiertelnym wojownikiem z bardzo seksownymi kłami i uporczywą alergią na słońce. W Rozkoszach Nocy Kyrian za wszelką cenę broni Amandy przez złym Desideriusem, który chce zniszczyć wszystkich Mrocznych Łowców, a w szczególności przystojnego Traka. Amanda zostaje wplątana w daimonową aferę i zupełnie wbrew sobie poznaje tajemnice Mrocznych Łowców. Ani Kyrian ani Mandy nic jednak nie mogą poradzić na niebezpieczne przyciąganie, jakie pojawia się między nimi. Czy Amanda w imię miłości zrezygnuje z normalnego życia? I czy Kyrian zaryzykuje całkowite zniszczenie by ratować Amandę?

Książka już od pierwszych stron przykuwa uwagę czytelnika i zdecydowanie wciąga. Jest napisana bardzo przyjemnym stylem, czyta się ją niesamowicie szybko, a niektóre dialogi wprost rozśmieszają do łez. Jest dodatkowo okraszona niezłym wątkiem erotycznym z umięśnionym blondynem w roli głównej, nieokrzesaną siostrą głównej bohaterki oraz kilkoma rozwydrzonymi, kilkusetletnimi Łowcami z delikatnym przerostem ego.

Akcja ani na moment nie staje w miejscu, pomimo że nie wszystko kręci się wokół głównych bohaterów. W międzyczasie poznajemy innych Mrocznych Łowców oraz ich Giermków, powoli zgłębiamy ich tajemnice i coraz bardziej nakręcamy się na ich osobne historie. Oczywiście główną zagwostką jest kochany Acheron, którego pokochacie od pierwszych stron i nie będziecie mogli się doczekać jego opowieści. Dodatkowo czytelnik może zagłębić się w historię bogów olimpijskich, ponieważ oni są podstawą stworzenia Łowców.

Osobiście uwielbiam cykl o Dark Hunterach i przeczytałam - w formie elektronicznej - prawie wszystkie książki z tej serii. Wciąż czekam na kontynuację tomów, ponieważ wciągnęły mnie one niesamowicie. Z pewnością nie można ich nazwać kolejnymi książkami o wampirach, które mnie osobiście zaczęły już nudzić. Jako ciekawostkę dodam, że Rozkosze Nocy poprzedza oficjalnie niewydana książka Fantasy Lover, opowiadająca historię jednego z późniejszych bohaterów cyklu, niejakiego Juliana Macedońskiego. Ale o tym możecie poczytać we własnym zakresie. Naprawdę warto.

Rozkosze Nocy polecam w szczególności fanom wampirów, romansów paranormalnych i czytelnikom zainteresowanym nowymi doświadczeniami. Książka naprawdę jest niesamowita, dobrze napisana i wciągająca. Myślę, że dodatkowy atut Rozkoszy Nocy stanowi okładka, która przyciąga wzrok i pobudza wyobraźnię. Z pewnością nie będziecie żałować wydanych pieniędzy.

Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2014-02-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejna seria książek opowiadająca o wampirach. Określana czasami jako "Zmierzch" dla dorosłych. Lektura lekka i przyjemna. Sporo opisów przygód erotycznych z udziałem bohaterów.
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Kiedy zabierałam się za tą książkę myślałam, że będzie to kolejna lektura typu "Zmierzch". I była, tylko w wersji dla dorosłych. Po ostatnim sukcesie "50 twarzy greja" Od razu skojarzyłam ze sobą te książki. Ostre sceny, które napewno nie są przeznaczone dla dzieci i mitologia grecka, jak dla mnie wcale ze sobą nie współgrały. Fabuła książki nie jest strasznie złożona, choć od opisów różnych Łowców czy Daimonów może pomieszać się w głowie. Brakowało mi jednak w tej książce swoistego humoru a pomieszanie wampirów z jakimiś Mrocznymi Łowcami napewno nie wyszło tutaj na dobre. Książki niestety nie polecam, chyba że kompletnie nie macie co robić w wolnym czasie.
Avatar użytkownika - karolina128
Przeczytane:2013-06-05, Ocena: 6, Przeczytałam,
Objęcia Nocy
Sherrilyn Kenyon0
Okładka ksiązki - Objęcia Nocy

Talon był celtyckim wojownikiem, którego przeklęli starożytni bogowie. Po tym, jak zamordowano jego siostrę, Talon, umierając, zawarł pakt z boginią...

Nieskończoność
Sherrilyn Kenyon0
Okładka ksiązki - Nieskończoność

„Nazywam się Nick Gautier, oto historia mojego życia. Zacznijmy od sprawy zasadniczej, czyli jak sie wymawia moje nazwisko: “Go-szej”...