Rycerz ciemności

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2011-04-14
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-241-3950-7

Autorka, która 12 razy zdobywała 1. miejsce na liście „The New York Times”
Mężczyzna zrodzony z jasności i mroku zakochany w kobiecie, która może go zgubić na wieki
Skazany na wieczne potępienie wojownik poświęci swą demoniczną duszę dla ukochanej. Czy ona poświęci to, co dla niej najcenniejsze, dla nieśmiertelnego uczucia?
Varian przez niezliczone wieki służył władczyni Avalonu. Teraz niegodziwa królowa Camelotu chce przeciągnąć go na stronę mroku. Nagrodą ma być śmiertelna kobieta - piękna i niewinna.
Lecz Merewyn nie jest tak niewinna, jak sądzi Varian, i może przynieść mu rozkosz… albo śmierć. Gdy jednak i nad nią zawiśnie groźba, Merewyn będzie musiała zdecydować, czy zawierzyć życie nieśmiertelnemu, który rozpala w niej nieznany płomień. I pójść za nim w świat magii i zdrady, i oddać mu serce i ciało…
Bestsellerowa autorka Sherrilyn Kenyon (50 razy gościła na liście bestsellerów „The New York Times”) dobrze zna mężczyzn. Mieszka pod Nashville z mężem i trzema synami. Wychowywała się wśród ośmiu chłopców i wie, że najcenniejszą bronią kobiety przeciwko napastliwym chromosomom Y jest poczucie humoru. Za to w swoich książkach – wydawanych w 30 krajach, sprzedanych w 22 milionach egzemplarzy - daje upust marzeniu kobiet o wielkiej podniosłej miłości.
Jej bestsellerowa seria Mroczny łowca podbiła serca czytelniczek na całym świecie.
Pod pseudonimem Kinley MacGregor stworzyła trylogię Władcy Avalonu rozpoczętą Mieczem ciemności. Jej zmysłowi bohaterowie przemierzają czas w poszukiwaniu miłości – od legendarnego Avalonu po współczesny Nowy Orlean.

Kup książkę Rycerz ciemności

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Magia Avalonu Miał być synem światłości, a zrodził się z najmroczniejszej magii. Wiecznie rozdarty pomiędzy światłem a ciemnością, nigdy nie zaznał spokoju, bezpieczeństwa czy miłości. Tropi tych, którzy wędrują złymi drogami, ujawnia ich prawdziwą naturę, a wówczas - giną oni z jego ręki. A jednak to właśnie ta mroczna część jego duszy pozwala mu robić to, co musi być zrobione. Czy czyni to dla dobra ludzkości, czy dla własnego interesu? Tego nie wie nawet on sam. O kim mowa? O Varianie duFey, skazanym na wieczne potępienie wojowniku, potomku ukochanego rycerza króla Artura i jego najbardziej znienawidzonej przeciwniczki. Ten sługa władczyni Avalonu jest bohaterem fascynującej powieści „Rycerz Ciemności” Sherrilyn Kenyon, występującej również pod pseudonimem Kinley MacGregor. Książka, będąca połączeniem legend o królu Arturze i Avalonie, science fiction oraz romansu, to wspaniała przygoda również dla tych, którzy nie gustują w tego typu literaturze. Autorka z dużym wyczuciem sięgnęła do opowieści i rycerzach świętego Graala, złej Morgenie i Camelocie, by wpleść je w pasjonującą historię o miłości i walce dobra ze złem. Varian znajduje się w niezwykle niezręcznej sytuacji. Merlina traktuje go instrumentalnie, ciągle domaga się, by tropił dla niej zdrajców i zdobywał informację oraz zleca mu kolejne egzekucje wiarołomców. Teraz potrzebuje go ...

Opinie o książce - Rycerz ciemności

Avatar użytkownika - just_monca
just_monca
Przeczytane:2014-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejna część "Władców Avalonu", która mnie zachwyciła! Co prawda brakowało mi rozwinięcia historii Kerrigana i Sereny (którzy pojawili się dopiero na końcu), ale Varian i Merewyn również wzbudzili moją sympatię. Szczególnie Varian
Avatar użytkownika - rama83
rama83
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2014,
Kolejna opowieść o spuściźnie króla Artura. O tym, że wszystko ma swoją cenę. A piękno wewnętrzne, jest ważniejsze od wewnętrznego.
super książka:) z jednej strony opowiada o bólu, ciemnych stronach życia a z drugiej jest to opowiesc o pięknej miłości zwykłej dziewczyny do rycerza, który jest poł czlowiekiem i pół złem. Naprawde polecam tą książke już dawno nie miałam w ręku czegoś tak dobrego.
Avatar użytkownika - Simi_48
Przeczytane:2011-05-12, Przeczytałam,
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton