Rozmowy z planetami

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2001 (data przybliżona)
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7150-674
Liczba stron: 300

Ocena: 5 (1 głosów)

Aveni zapoczątkował badania w dziedzinie antropologii astronomicznej i archeoastronomii. Jest profesorem astronomii i antropologii w Colgate University w Hamilton. Uznany za jednego z dziesięciu najlepszych profesorów uniwersyteckich Ameryki. Książka Rozmowy z planetami, bardzo na czasie u schyłku tysiąclecia, łączy w sobie naukowy esej z metafizycznymi rozważaniami o przyszłości ludzkości. Analizuje miejsce spotkania się nauki, kultury i mitologii.KOŃCÓWKA NAKŁADU !!!

Kup książkę Rozmowy z planetami

Zobacz także

Opinie o książce - Rozmowy z planetami

Ciekawa, inspirująca. Pewnie rozdziały totalnie nie wbiły się w moje zainteresowania ale i tak gorąco zachęcam do lektury.
Wenus w dawnych wierzeniach była boginią, inspiracją, siostrą boga Słońca. Nie tylko planetą jak teraz. Ludy tamtych czasów żyli na podstawie ruchów planet. 
W ten sposób planowali całe swoje życie. Narodziny, uprawę pola, nawet to kiedy zaatakować wroga wyczytywali z ruchu planet. Połączyli astronomię, astrologię, fizykę,matematykę, biologię w jedną całość.
Książka pozwala spojrzeć na ludy dawnych wierzeń realistycznym okiem, nie przez zabobony, które zostały wykreowane na przestrzeni lat. 
Polecam!

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Czego uszy nie widzą
Tyszka Agnieszka
Czego uszy nie widzą
Śmierć na śniegu
Konrad Staszewski
Śmierć na śniegu
Uciec jak najbliżej
Barbara Ciwoniuk
Uciec jak najbliżej
Pokaż wszystkie recenzje