Rozmowy z planetami

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2001-01-01
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 83-7150-674
Liczba stron: 300

Ocena: 5 (1 głosów)

Aveni zapoczątkował badania w dziedzinie antropologii astronomicznej i archeoastronomii. Jest profesorem astronomii i antropologii w Colgate University w Hamilton. Uznany za jednego z dziesięciu najlepszych profesorów uniwersyteckich Ameryki. Książka Rozmowy z planetami, bardzo na czasie u schyłku tysiąclecia, łączy w sobie naukowy esej z metafizycznymi rozważaniami o przyszłości ludzkości. Analizuje miejsce spotkania się nauki, kultury i mitologii.KOŃCÓWKA NAKŁADU !!!

Kup książkę Rozmowy z planetami

Zobacz także

Opinie o książce - Rozmowy z planetami

Ciekawa, inspirująca. Pewnie rozdziały totalnie nie wbiły się w moje zainteresowania ale i tak gorąco zachęcam do lektury.
Wenus w dawnych wierzeniach była boginią, inspiracją, siostrą boga Słońca. Nie tylko planetą jak teraz. Ludy tamtych czasów żyli na podstawie ruchów planet. 
W ten sposób planowali całe swoje życie. Narodziny, uprawę pola, nawet to kiedy zaatakować wroga wyczytywali z ruchu planet. Połączyli astronomię, astrologię, fizykę,matematykę, biologię w jedną całość.
Książka pozwala spojrzeć na ludy dawnych wierzeń realistycznym okiem, nie przez zabobony, które zostały wykreowane na przestrzeni lat. 
Polecam!

Link do opinii
Reklamy