Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-04-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: Talking with Psychopaths and Savages

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów, ukazuje czytelnikom mroczne zakamarki psychiki najbardziej bezlitosnych i niebezpiecznych morderców na świecie. Przez wiele lat prowadził wywiady z przestępcami przebywającymi w więzieniach - w tym osławionymi seryjnymi zabójcami - i odkrył, że okazywany przez nich brak wyrzutów sumienia jest często jeszcze bardziej przerażający od popełnionych zbrodni.

,,Rozmowy z psychopatami i bestiami" niewątpliwie zmienią poglądy czytelników na to, kim są ludzie zdolni do najbrutalniejszych zabójstw, a poza tym stanowią dowód, że horror może być bliższy, niż sądzimy.

Kup książkę Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Opinie o książce - Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów

Avatar użytkownika - cherryladyreads
cherryladyreads
Przeczytane:2020-05-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Jeżeli czytaliście „Rozmowy z seryjnymi mordercami” i byliście tą lekturą usatysfakcjonowani, to kolejna książka tego światowej sławy kryminologa, również powinna spełnić wasza oczekiwania. Tym razem pan Christopher Berry-Dee przedstawia nam sylwetki psychopatów. Część z nich poznaliśmy już przy poprzedniej publikacji, gdyż psychopaci często stają się seryjnymi mordercami.

Książka uzmysławia nam jakimi bezwzględnymi bestiami potrafią być ludzie pozbawienie empatii, zadufani w sobie, którzy traktują innych jak przedmioty mające zaspokajać ich cele. Autor w swojej książce wypisał zespół cech, jakie posiadają psychopaci. W tym celu przytacza listę cech diagnostycznych psychopatii stworzona przez profesora Roberta Hare’a. Może to być dla nas przydatna wiedza, w sytuacji, gdy będziemy wchodzić w nowy związek czy relację, bo wskaże na co należy zwrócić uwagę i jakie zachowania powinny wzbudzić naszą czujność.

Mam trochę wrażenie, że książka jest chaotycznie napisana. Życiorys bestii nie jest chronologicznie przedstawiony, co powoduje, że czytelnik gubi się w omawianych sprawach. Mam też odczucie, że autor również przejawia cechy narcystyczne, uważając siebie za najlepszego specjalistę. Może i nim jest, ale trochę denerwuje mnie takie obnoszenie się ze swoimi sukcesami.

Po książkę z pewnością warto sięgnąć, jeśli interesują was takie trudne tematy i jeśli macie mocne nerwy. Ten brutalny świat, gdzie grasują bestie, jest przerażającym miejscem. Jednak autor udowadnia, że nawet takich ludzi, jeśli wiemy jak do nich dotrzeć, można podejść i uzyskać od nich potrzebne informacje. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli wejrzymy w otchłań, otchłań wejrzy również w nas. Rozmowa z psychopatami to jak balansowanie na cienkiej linie, jednak tą sztukę pan Berry-Dee opanował do perfekcji. Jeśli jesteście ciekawi co kryje umysł potworów, to zajrzyjcie do tej książki. Silne emocje gwarantowane.

Avatar użytkownika - blondeside
blondeside

"Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów" jest to wędrówka przez najbardziej mroczne zakamarki umysłu najniebezpieczniejszych ludzi na świecie. Bestie? Potwory? Bezduszne istoty...?

"Z myślą o Czytelnikach, którzy nie czytali żadnej z moich książek, informuję, że rozmawiałem twarzą w twarz z mniej więcej trzydziestoma seryjnym zabójcami, a ponadto kilkoma przestępcami, którzy dokonali masakry albo popełnili jedną zbrodnię".

Autor spędził wiele lat na badaniu cech, jakimi odznaczają się psychopaci, seryjni mordercy, gwałciciele. Wiele wywiadów, lata korespondencji i spotkania twarzą w twarz. Christopher Berry-Dee przedstawia nam kilku najbardziej znanych morderców na świecie, skazanych na kary śmierci bądź nadal odsiadujących swoje wyroki. Jedną z opisanych w książce spraw jest sprawa zabójstwa popełnionego przez paraolimpijczyka Oscara Piostoriusa w 2013 roku.

Razem z autorem sięgamy w głąb zniszczonych i skażonych złem umysłów ludzi, którzy nie znali litości a z ich rąk zginęło wiele osób, w tym dzieci. Poznamy charakterystykę osobowości sadystycznych potworów w ludzkiej skórze, narcystycznych morderców, psychopatyczne szalone umysły, jakie kryły się w społeczeństwie. "Rozmowy z psychopatami" to jedna z najbardziej interesujących książek, jakie czytałam. Oprócz samego opisu spraw, autor zamieścił także fragmenty autentycznych listów oraz wywiadów.
Jest to również bardzo wstrząsająca książka, a niektóre historie przyprawiły mnie o dreszcze. Zabójstwa dzieci, młodych dziewcząt, ciężarnej kobiety... Mocne historie opowiedziane w niezwykle interesujący sposób.
W mojej ocenie książka jest świetna. Bardzo podobał mi się styl, jakiego autor użył, aby przekazać czytelnikowi swoje przemyślenia i wnioski.
Zdecydowanie polecam!
Książkę przeczytałam dzięki Wydawnictwu Czarna Owca.

Avatar użytkownika - Angela1990
Angela1990
Przeczytane:2020-05-28, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020, 26 książek 2020,

Ludzie z którymi rozmawiał autor w tej książce „żyją w świecie, gdzie słonie fruwają, ołowiane kule odbijają się od ziemi jak piłeczki, a władzę sprawują wróżki”. Tak najkrócej można podsumować logikę, którą kierują się psychopaci.
Christopher Berry-Dee spędził lata analizując umysły psychopatów, pisząc do nich listy i spotykając się z nimi w więzieniach. W tej książce autor omawia krótko historię badań nad psychopatią, jej podstawy, teorię, ale przede wszystkim najciekawsze przypadki z którymi się zetknął. Znajdziemy tutaj fragmenty listów psychopatów, rodzin ofiar czy też samych śledczych. „Rozmowy z psychopatami” pozwala wniknąć w fascynujące i przerażające zarazem umysły ludzkie.
Trzeba jednak wspomnieć w tym miejscu o ogromnym mankamencie książki - jest zdecydowanie za krótka i traktuje pewne tematy dosyć pobieżnie. Poza tym autor wielokrotnie podkreśla o ograniczeniach w ilości słów... może gdyby skupił się na kwestiach merytorycznych a nie pisał ciągle o ilości słów to „sprzedałby” nam więcej ciekawostek?
Czekałam na tę lekturę i szczerze ją polecam razem z poprzednią pozycją tego autora, a w tym roku nakładem wydawnictwa pojawią się jeszcze kolejne, więc szybko nadrabiajcie zaległości ?

Rozmowy z seryjnymi mordercami
Christopher Berry-Dee0
Okładka ksiązki - Rozmowy z seryjnymi mordercami

Christopher Berry-Dee to człowiek rozmawiający z seryjnymi zabójcami. Jako światowej sławy kryminolog śledczy zdobył zaufanie morderców z różnych kontynentów...

Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni
Christopher Berry-Dee0
Okładka ksiązki - Rozmowy z seryjnymi morderczyniami. Królowe zbrodni

Christopher Berry-Dee, kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach, tym razem bezkompromisowo analizuje psychikę kobiet w rodzaju Aileen Wuornos...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix