Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr

Wydawnictwo: Dwukropek
Data wydania: 2021-01-20
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788381412940
Liczba stron: 60
Tytuł oryginału: Una cancion para cada emocion

Ocena: 0 (0 głosów)

Czy radość może mieć swoją własną piosenkę? A smutek? Zazdrość? Ależ tak! Uczucia możemy wyrażać na różne sposoby, także w wierszach czy w piosenkach. Dobrze nam znani bohaterowie z książki "Uczuciometr inspektora Krokodyla" śpiewają piosenki o... sobie.

Tagi: Publikacje dla najmłodszych książeczki obrazkowe i aktywizujące

Kup książkę Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Rozśpiewane emocje, czyli piosenki o uczuciach. Uczuciometr

Avatar użytkownika - Ze-bookiempodrek
Ze-bookiempodrek
Przeczytane:,

Emocje. Każdy człowiek je zna, jedni je okazują, inni starają się zachować je wyłącznie dla siebie. Współcześnie dużo rozmawiamy o emocjach, staramy się pokazać naszym dzieciom, że są one całkowicie normalny, wychodzimy z błędnych założeń naszych przodków, iż okazywanie emocji, nawet tych dobrych, jak miłość, jest złe, czy niewłaściwe.

“Rozśpiewane EMOCJE, czyli piosenki O UCZUCIACH” autorstwa Susanny Isern oraz Monici Carretero to wspaniała propozycja od @wydawnictwo_dwukropek . Jest to sposób na oswajanie emocji w towarzystwie piosenek i nie tylko. Mamy tutaj głównego bohatera Krokodyla, którego możecie znać zm książki “Uczuciometr inspektora Krokodyla” oraz kilka emocji. Młodzi czytelnicy poznają takich bohaterów jak Paskuda, Pan Dajmito, Amoruś, Jupi, Nerwa, Pan Frasunek, Konfuzja, Cykorek czy Ojejka, którzy reprezentują zawiść, zazdrość, radość, smutek, strach, wstyd, złość, miłość, wstręt bądź zaskoczenie. Każda emocja może cieszyć się własnym 5 minut. Dla każdej z nich stworzona została osobna piosenka, która świetnie się rymuje, a ponadto obserwujemy również sytuacje, podczas których główne role odgrywają właśnie te emocje.
Każdy utwór zawarty w książce “Rozśpiewane EMOCJE…” w prosty i bardzo przystępny sposób ukazuje dzieciom cechy charakterystyczne danej emocji. Jest to doskonały sposób na zapoznanie się z nimi. Książka daje czas maluchom na utożsamienie się z konkretnymi odczuciami, a piosenki sprzyjają lepszemu chłonięciu treści. Z łatwością można je wykorzystać podczas domowych tańców, sprawdziłyby się również w przedszkolu na rytmice czy innych zajęciach muzycznych. Ta propozycja dla dzieci autorstwa Susanne Isern okraszona została wyśmienitymi ilustracjami, które na każdej stronie cieszą oko. Polecam!

Link do opinii
Inne książki autora
Uczuciometr inspektora Krokodyla
Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Uczuciometr inspektora Krokodyla

Poznajcie inspektora Krokodyla, który pomoże wam zrozumieć, zmierzyć i poznać sposoby na kontrolowanie emocji. ,,Uczuciometr inspektora Krokodyla"...

Niedźwiedź łowca motyli
Susanna Isern0
Okładka ksiązki - Niedźwiedź łowca motyli

Niedźwiedź mieszkał w lesie. Najbardziej lubił spacerować, ucinać sobie poobiednią drzemkę na brzegu jeziora i zbierać rzeczy, które znajdował w gęstwinie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dziecko września
Marek Harny
Dziecko września
Pokaż wszystkie recenzje