Rozstanie z plastikiem. Praktyczny przewodnik

Chcesz ograniczyć ilość plastiku w swoim życiu, ale nie wiesz, od czego zacząć? To niełatwe, szczególnie, że plastik to nie tylko widelczyki, słomki i foliowe torebki - robi się z niego także ubrania, meble i wiele innych rzeczy. Chodzimy po nim i prawdopodobnie także go połykamy. Gdziekolwiek spojrzysz, plastik jest w zasięgu ręki - nawet na Antarktydzie i Kole Podbiegunowym.

Nie zrezygnowałyśmy z plastiku w ciągu jednego dnia - jego redukowanie to niekończący się projekt - ale od czasu, gdy uznałyśmy, że chcemy się go pozbyć, wiele się nauczyłyśmy. Wyszukiwałyśmy informacje, rozmawiałyśmy z ludźmi, sprawdzałyśmy, co według nas działa, a co nie. Znalazłyśmy odpowiedź na dręczące nas pytania: ,,Jak będę myć włosy?", ,,Czy mam przestać jeść krakersy?", ,,Co z workami na śmieci?" oraz przede wszystkim ,,Czy to będzie drogie?".

Kiedy stopniowo pozbywałyśmy się plastiku, odkryłyśmy, że lepiej nam się żyje w lokalnej społeczności, jemy zdrowiej i mamy znacznie mniej sprzątania. To wspaniałe uczucie!

Informacje dodatkowe o Rozstanie z plastikiem. Praktyczny przewodnik:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2019-10-31
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Quitting Plastic: Easy and practical ways to cut down the plastic in your life
Tłumaczenie: Krzysztof Środa
Ilustracje:Elowyn Williams Riordan