Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe

Maf to maltańczyk ze skłonnością do filozofowania, który nosi obrożę po słynnym psie Virginii Woolf. Podarowany Marilyn Monroe przez Franka Sinatrę, towarzyszy w ostatnich latach życia swej coraz bardziej sfrustrowanej pani. Uczestniczy w jej seansach terapeutycznych, w przyjęciach dla filmowców i literatów, w lekcjach gry aktorskiej i wspólnie z nią czyta Listy Freuda... Zaskakująca powieść, pełna znanych postaci i ich... psów, jest tyleż pomysłową biografią Marilyn, co pełną ciekawych spostrzeżeń panoramą artystycznego i intelektualnego życia Ameryki..

Informacje dodatkowe o Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe:

Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe - opinie o książce

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2016-12-06, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
O Marylin Monroe napisano już chyba wszystko. Ale gdyby tak na jej życie spojrzeć z perspektywy psa? Maltańczyk Maf przygląda się życiu hollywoodzkich gwiazd z lat 60. XX wieku. Oczywiście największą gwiazdą jej właścicielka Mafa - Marylin Monroe, ale nie zabraknie również będącej u szczytu popularności Natalie Wood, jej ekscentrycznej matki, ale również Franka Sinatry, który obdarowuje wszystkich naokoło. Za tło polityczne "robi" prezydent Kennedy. A wszystko to dostępne jest przede wszystkim tym, którzy doskonale rozumieją psią mowę i wiedzą, że psy są za prozą, podczas gdy koty to poeci.
Avatar użytkownika - anoola
anoola