Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy

Pierwsza część bestsellerowego sensacyjnego cyklu o nastoletniej tajnej agentce.

Co byście zrobili, gdyby agencja wywiadowcza zaproponowała wam supertajną pracę polegającą na łamaniu skomplikowanych szyfrów?

WPADLIBYŚCIE W PANIKĘ?

Panika obezwładnia umysł.

POCHWALILIBYŚCIE SIĘ PRZYJACIELOWI?

Nigdy więcej się nie odezwą.

UMIELIBYŚCIE ZACHOWAĆ TO DLA SIEBIE?

No jasne, już to widzę!

Poznajcie Ruby. Ruby Redfort. Ma trzynaście lat. I jest genialna.

W podstawówce stworzyła kod, którego nie potrafili złamać nawet profesorowie Uniwersytetu Harvarda, z przyjacielem porozumiewa się szyfrem, a na francuskim z nudów czyta rosyjskie powieści w oryginale. Nigdy się nie poddaje i potrafi dochować tajemnicy.

A teraz będzie miała sporo do ukrycia...

Zgrzana i zmęczona wpadła w końcu na coś, co musiało być ceglaną ścianą. Obmacała wszystko wokół, ale przejścia nie było, mogła tylko zawrócić. Wyglądało na to, że kanał prowadził donikąd i cały jej wysiłek poszedł na marne.

Osunęła się na ziemię, ukryła twarz w dłoniach i zaczęła się zastanawiać, skąd weźmie siłę, żeby się stąd wydostać. Nie umiałaby powiedzieć, jak długo siedziała w ten sposób.

Nagle głośne tąpnięcie, jakby zatrzęsła się ziemia.

Oślepiające światło - tak białe, jak czarna była ciemność.

Ruby zerwała się na równe nogi, mrużąc oczy. Jej serce waliło jak oszalałe.

I ten głos.

- A więc ci się udało, Ruby Redfort.

Kolejne tomy w przygotowaniu.

Zajrzyj do pokoju Ruby, skorzystaj z programu do łamania kodów, rozwiąż agencyjny test - odwiedź angielskojęzyczną stronę rubyredfort.com

Informacje dodatkowe o Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy:

Wydawnictwo: Dwie siostry
Data wydania: 2020-05-20
Tytuł oryginału: Ruby Redfort. Look Into My Eyes

Tagi: bóg Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Kup książkę Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy

Ruby Redfort. Spójrz mi w oczy - opinie o książce

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2020-10-18,

Literatura dziecięca jest mi ostatnimi czasy naprawę bliska. Nie powinno więc dziwić, że przychodzę dziś do Was z kolejną recenzją takiej właśnie powieści. No ale cóż ja poradzę, że te historie naprawdę są dobre i czuję potrzebę, by je czytać? Spójrz na mnie, czyli pierwszy tom serii o Ruby Redfort przyciągnął mnie do siebie swoją okładką, a następnie opisem. Młoda tajna agentka? Błagam, to nie może być złe!

Ruby Redfort jest niezwykle inteligentna jak na swój wiek: 13 lat na karku, a potrafi złamać każdy szyfr. Nawet ten, nad którym łamią się profesorowie Harvardu. Ze swoim najlepszym przyjacielem porozumiewa się szyfrem, a na nudnych lekcjach czyta rosyjskie powieści. W oryginale. Trzeba coś tutaj jeszcze dodawać? Dzięki temu dostrzegają ją tajni agenci, którzy przyjmują ją w swoje szeregi. Liczą, że będzie ona nadzieją na rozwiązanie ogromnej zagadki. Jednak to wiąże się z ogromną presją oraz utrzymaniem tajemnicy. Czy Ruby się to uda?

Główna bohaterka, Ruby to postać, o której trzeba mówić i o której nie mogę zapomnieć. Choć trudno mi raczej zżyć się z tak młodą osobą, to przy tej historii mi się to udało. Momentami Ruby była głupiutka i załamywałam ręce nad jej zachowaniem, jednak zaraz udowadniała mi, że poza tym jest naprawdę inteligentna i potrafi powalić na łopatki nawet najlepszego agenta.

Autorka ma lekki styl pisania, dzięki czemu Spójrz mi w oczy to lektura na dosłownie kilka godzin. Kiedy się ją zaczyna, nie da rady jej odłożyć - trzeba ją po prostu skończyć. Nie można zapomnieć też o tym, że w tej powieści dzieje się naprawdę sporo. Porwania, szyfry, naprawdę źli ludzie i pędząca akcja – to wszystko można znaleźć na kartach tej powieści. Dacie się skusić?

Mogłabym z ręką na sercu polecić tę powieść każdemu fanowi powieści młodzieżowych, przygodowych i dziecięcych. Jednak polecę ją każdemu. Myślę, że powieść o rezolutnej Ruby Redfort może przypaść do gustu nawet czytelnikom innych powieści, zarówno tym młodszym, jak i tym znacznie starszym. Zresztą, sama jestem na to świetnym przykładem.

Z ciekawością śledziłam rozwój zdarzeń w tej powieści, a zakończenie zaskoczyło mnie na tyle, że nawet po jej skończeniu, nie potrafiłam dojść do siebie. To jest ten typ książki, o której nie da się zapomnieć i którą ma się ochotę przeczytać raz jeszcze od razu po jej skończeniu. Dlatego też z niecierpliwością teraz czekam na kontynuację i mam ogromną nadzieję na to, że już niedługo będzie mi dane przeczytać następny tom przygód Ruby.

Charlie i Lola. Naprawdę niedobrze się czuję
Lauren Child0
Okładka ksiązki - Charlie i Lola. Naprawdę niedobrze się czuję

Charlie ma młodszą siostrzyczkę Lolę. Lola jest przeziębiona i Charlie próbuje ją rozweselić. Ale nie jest łatwo rozbawić chorą Lolę. Nawet stosując różne...

Za wujkiem Tedem skoczyłabym w ogień! Clarice Bean
Lauren Child0
Okładka ksiązki - Za wujkiem Tedem skoczyłabym w ogień! Clarice Bean

Książki Lauren Child, które nieśmiało zadomawiają się na półeczkach naszych dzieci, są bardzo oryginalne zarówno pod względem nietuzinkowej estetyki, ciekawych...