Rudy, Agata i ja

Poznaj cudowną moc przyjaźni!

Ile przygód może spotkać dwunastolatka? Od momentu, w którym Konrad spotyka Rudego, w jego życiu zaczynają dziać się niezwykłe rzeczy. Wspólnie z czworonożnym przyjacielem, Figą i Agatą przyjdzie mu zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Czy Konrad poradzi sobie ze swoim największym wrogiem Sroką? Czy uda mu się ustalić, kto prześladuje Agatę? Na czym dokładnie polegać ma walka ze smokiem? No i najważniejsze – jaki wpływ na losy postaci będzie miał słynny piłkarz, Robert Lewandowski?

„Rudy, Agata i Ja” to książka o pięknej przyjaźni, dorastaniu, konfrontacji świata dorosłych i nastolatków. Bohaterowie stawiają czoła wielu problemom, a z każdej sytuacji wychodzą obronną ręką. Wszystko za sprawą cudownej mocy przyjaźni!

Informacje dodatkowe o Rudy, Agata i ja:

Rudy, Agata i ja - opinie o książce

Avatar użytkownika - inkarri
inkarri
Przeczytane:2019-12-14, Przeczytałem, Mam,

Główny bohater powieści "Rudy, Agata i ja" to Konrad. Chłopiec ma dwanaście lat i pewnego dnia niedaleko szkoły znajduje psa. Jest on zaniedbany i najwyraźniej dużo już przeżył w swym psim życiu. Chłopiec nadaje mu imię Rudy. Nic nie mówiąc rodzicom, chowa pieska do narzędziowni. Od tej pory są sobie nierozłączni, stanowią świetna, zgraną parę przyjaciół. Bronią siebie nawzajem i nie odstępują na krok, przeżywając liczne przygody. Konrad okaże się bardzo sympatycznym bohaterem, z którym pewnie niejeden chłopiec chciałby się identyfikować. Odważny, lecz także pełen wrażliwości i oddania innym. Dzielny ! Autorka, Marta Boraczyńska, napisała naprawdę interesującą - choć zdawać by się mogło, że dość prostą w fabule książkę dla "młodszej młodzieży". Niewątpliwym atutem jest jej realizm i świetne oddanie dzisiejszego świata nastoletnich dzieci. Świetnie się czyta tę historię przyjaźni między głównymi bohaterami, ich niezwykłą empatię a także opisy z pozoru błahych, codziennych, lecz świetnie przecież każdemu znanych spraw. Polecam książkę w wieku mego syna, czyli 11+ . Myślę, że młodzi czytelnicy doskonale odnajdą w książce elementy im bliskie, z ich "świata", zrozumieją problemy głównych bohaterów, ich marzenia (np. chęć spotkania z Robertem Lewandowskim !).