Rumcajs /Nowa Baśń/

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-12-03
Tytuł oryginału: Rumcajs

Wielki powrót legendarnego rozbójnika. Rumcajs, bohater serialu animowanego

dla dzieci o gołębim sercu, powraca, by łupić bogatych i oddawać biednym. Wraz z

żoną Hanką i synkiem Cypiskiem umykają żelaznym kajdanom reżimu księciapana,

by pomagać tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Kup książkę Rumcajs /Nowa Baśń/

Opinie o książce - Rumcajs /Nowa Baśń/

Kiedyś nie było dziecka które nie znałoby Rumcajsa, bajka bardzo lubiana i oglądana przez dzieci oraz ich rodziców. Obecnie tej bajki w telewizji już nie zobaczymy ale z pomocą przychodzi nam książka o Rumcajsie, dzięki niej możemy lepiej przybliżyć tę postać naszym pociechom.
Rumcajs był szewcem, miał swój zakład i uwielbiał robić buty które idealnie pasują do danej stopy. Pewnego dnia starosta Humpal wezwał go żeby uszył mu nowe buty, władca miał bardzo dużą stopę i szczycił się tym że nikt inny takiej nie ma, niestety zuchwały szewc powiedział że widział już większe stopy czym zdenerwował starostę. Za obrazę Humpala jego pachołkowie nie wypuścili Rumcajsa do jego zakładu i wypędzili go do Rzaholeckiego Lasu, tam stał się rozbójnikiem i nawet udało mu się pewnego dnia odegrać na staroście, kiedyś podczas jego spaceru w lesie ukradł mu buty i władca musiał wracać do domu w skarpetkach. Rumcajs świetnie dawał sobie radę w Rzacholeckim Lesie, nawet udało mu się poznać piękną kobietę która została jego żoną, a była to oczywiście Hanka.
Książkę o przygodach rozbójnika na pewno pokochają dzieci ale również ich rodzice, bo przy niej przypomną sobie swoje dzieciństwo. Pamiętam jak oglądałam Rumcajsa i ze mną właśnie też rodzice bo to była również ich bajka, dzięki tej książce mogę lepiej poznać tę historię a do tego pokazać mojej córce jakie bajki ja oglądałam kiedyś. Przyznam że teraz też są ładne bajki ale niektóre przeładowane są efektami specjalnymi a kiedyś były proste, nawet czasami bez mówienia tylko z odgłosami zwierząt a i tak miały coś w sobie że uwielbiało się je oglądać.
Książka jest bardzo ładnie wydana, ma twardą oprawę i kolorową grafikę, tekstu jest sporo ale rozdziały są krótkie także na pewno jeden nie znudzi dziecka, nawet takiego małego który zaraz zaczyna się wiercić. Jest tutaj też sporo grafiki także łatwiej wyobrazić nam sobie opisaną historię i to jak wyglądają postacie.
Książki o bajkach które były kiedyś to świetny pomysł, bo dorosłym przypominają o ich dzieciństwie a małym pociechom łatwiej jest zobaczyć jakie bajki oglądali ich rodzice, do tego dzieci lubią jak swojego ulubionego bohatera mogą ujrzeć nie tylko w telewizji ale i w książce.

W głębi lasu
Harlan Coben