Ryba o imieniu Fabian

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2019-11-07
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 978-83-7776-194-6
Liczba stron: 152
Tytuł oryginału: En fisk som heter Fabian
Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Ilustracje: Eva Lindström

Ocena: 0 (0 głosów)

Po wakacjach Selma zmienia klasę. Czy w 2b znajdzie bratnią duszę? Niestety pierwsze dni w szkole nie wróżą nic dobrego. Poza tym Selma bardzo tęskni za swoją przyjaciółką Sznurówką poznaną latem na wyspie. Dobrze chociaż, że ptak, który dziobał ją w serce, przeniósł się do doniczki i jest o wiele milszy.

Któregoś dnia Selma poznaje Fabiana. Jak to możliwe, że dotąd nie zwróciła na niego uwagi?

Druga z trzech książek o Selmie – o samotności, przyjaźni i dość szczególnym ptaku.
Pierwszy tom – Sznurówka, ptak i ja – otrzymał w 2013 roku Nagrodę Augusta, czyli najważniejsze szwedzkie wyróżnienie dla książki dziecięcej.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Ryba o imieniu Fabian

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Łatwo można sobie wyobrazić, jak źle czuje się dziecko, które rodzice przenoszą do innej klasy: ograniczony kontakt z dotychczasowymi przyjaciółmi oraz niepewność, jak będą wyglądać najbliższe dni nikogo nie napełniają radością. W takiej właśnie sytuacji znalazła się bohaterka książki Ryba o imieniu Fabian. Propozycja Wydawnictwa Zakamarki bez wątpienia spodoba się rówieśniczkom głównej bohaterki, w której dostrzegą pozytywne cechy i zechcą się do niej upodobnić. Selma ma osiem lat. W poprzedniej klasie nie miała koleżanek ani kolegów. Teraz będzie się uczyć w 2b. Trudny okazał się pierwszy tydzień nauki, niełatwo było wytrzymać z przemądrzałą i zazdrosną Andżeliką. Ale Selma wytrzymała. Najgorsze za nią. Teraz już będzie tylko lepiej. Przynajmniej taką Selma ma nadzieję. I ma rację. Nawiązuje nowe znajomości, uczestniczy w zabawach, bierze aktywny udział w szkolnych zajęciach. I wreszcie nadszedł ten wyjątkowy dzień: na lekcji przyrody trafia do jednej grupy z Fabianem. Akcja Ryby o imieniu Fabian toczy się wartko. Przyjaźń Selmy i Fabiana coraz bardziej się pogłębia. Coraz więcej czasu spędzają razem. Rozwijając wspólne zainteresowania, wzajemnie się uzupełniają. Nie przejmują się marudzeniem Jima, a żmudne prace związane z przygotowaniem prezentacji o kamieniach jeszcze bardziej ich zbliżają. Nawet ptak Selmy i Kometa – papuga Fabiana – tęsknią za sobą tak bardzo ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ryba o imieniu Fabian

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Pokaż wszystkie recenzje