Rycerka Rozalka. Czytam sobie. Poziom 1

Na Pampadelię, którą włada tato Rozalki, napada dwugłowy smok. Znamienici woje truchleją przed nim ze strachu, a król się zamartwia. Rozalka postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Czy pokona smoka? Pełna humoru opowieść o tym, że nie wszystko złe, co ma kły. ,,Czytam sobie" to trzystopniowy program do nauki czytania Poziom 1 Składam słowa, pierwszy poziom serii ,,Czytam sobie", to wspaniały początek nauki czytania. Proste i zabawne historie są dziełem wybitnych polskich autorów. Opowiadania napisane są krótkimi zdaniami. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a zamieszczone po bokach stron wyrazy w ramkach służą do ćwiczenia głoskowania. Ilustracje najlepszych polskich twórców są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Poziom 2 Składam zdania, drugi poziom ,,Czytam sobie" to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Poziom 3 Połykam strony to trzeci poziom serii ,,Czytam sobie" przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką.

Informacje dodatkowe o Rycerka Rozalka. Czytam sobie. Poziom 1:

Rycerka Rozalka. Czytam sobie. Poziom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2023-10-15,

"Rycerka Rozalka" - bajka, jakich wiele - można by powiedzieć. Jest królestwo, jest groźny smok, który mu zagraża i kolejka śmiałków walczących o wolność dla wszystkich mieszkańców. 👩‍🦰 Czyżby? Tu nic nie jest schematyczne, utarte, stereotypowe. 👌

Królestwo, owszem jest. 🕌 Smok też, ale walczy się z nim sposobem, a nie siłą. 🐉 Do walki może stanąć każdy - nawet córka króla. 👱‍♀️ Co z tego będzie i jak zakończy się historia sprytnej Rozalki? Przeczytajcie sami. 📙

"Rycerka Rozalka" to jedna z trzech książek wydanych w serii "Czytam sobie" - programu do nauki czytania. 📖 Poziom 1 to tak naprawdę początek nauki, czyli składanie słów (drugi to składanie zdań, a trzeci samodzielne czytanie).

Duża czcionka, ćwiczenia głoskowania, prosta historia.
Opowieść napisana przez Justynę Bednarek i zilustrowana przez Przemka Liputa przypada w gusta dzieci. 👦 Nawet maluchy, które jeszcze o nauce czytania nie wiedzą za dużo - z zainteresowaniem śledzą przygody dzielnej rycerki. 🫣 Dorośli, w przestrzeni królestwa też mają się całkiem dobrze. 👩‍🦱 Może dlatego, że jest ona wolna o stereotypów i przemocy. Brawo @harperkids_polska 👍

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-08-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Czytam sobie" to seria książeczek, która wspomaga naukę czytania. Podzielona jest na 3 poziomy. Pierwszy poziom to składanie słów, drugi to składnie zdań, a trzeci przeznaczony jest dla dzieci, które dość dobrze radzą sobie z dłuższymi czytankami.

Każda z tych trzech książeczek zawiera ciekawą historię, która sprawia, że dziecko tym chętniej zasiada do czytania. Wszystkie książeczki napisane są dużą czcionką. Zdania w niej zawarte są proste, a trudniejsze wyrazy zostały wytłumaczone na końcu książki. Książeczki oprócz ciekawych historii, posiadają również kolorowe dla poziomu 1 i 2 oraz czarno-białe dla poziomu 3 ilustracje, które pomagają zrozumieć czytany tekst oraz pobudzają wyobraźnie.

,,Rycerka Rozraka" to książeczka z 1 poziomu. Poznajemy Rozalkę, córkę władcy Pompadeli. Na ich krainę napada smok z dwoma głowami i władca wezwał wojaków, ale żaden z nich nie potrafił pokonać bestii. Rozalka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W jaki sposób udało się jej pokonać smoka?

Dusia i Psinek-Świnek. Zwierzątko do kochania
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Dusia i Psinek-Świnek. Zwierzątko do kochania

W przedszkolu pojawia się piszczący karton - ojej, ktoś podrzucił szczeniaczka! Dusia, Tomek i inne dzieci starają się pomóc pieskowi, a tymczasem...

Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze

Do stu tysięcy morskich bałwanów! Ktoś był w domku na drzewie Bolka i Lolka. To na pewno John Kanaka, postrach szmaragdowych mórz. Bolek i Lolek odważnie...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz