Sekretna historia ludz... skarpetek. T.2

Ocena: 6 (1 głosów)

SKARPETKI MIESZAJĄ W HISTORII ŚWIATA. I TO JAK!

Czy wiecie, dlaczego Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci tak dziwnie się uśmiecha? Słyszeliście może, co wyprawiały skarpetki na Morzu Południowochińskim albo na Dzikim Zachodzie? Jak doszło do powstania w Londynie Opowieści wigilijnej? I co się stało z Łajką, czyli psem, który został wystrzelony w kosmos? A może historia filmu zaczęła się zupełnie inaczej niż piszą o tym w książkach?

Takie fascynujące tajemnice można odkryć tylko w napisanych i zobrazowanych na nowo dziejach świata autorstwa dwojga wybitnych autorów: Justyny Bednarek i Daniela de Latoura. Tym razem są to sekretne wydarzenia, które zdarzyły się ludz… skarpetkom od renesansu do współczesności. Historia, sztuka, nauka, literatura, muzyka, film… Wszędzie tam niejedna wybitna skarpetka zostawiła odcisk swojej pięty.

Nie wierzycie? To przeczytajcie! Być może uda się Wam również zajrzeć w przyszłość…

Wydawnictwo Poradnia K przedstawia drugi tom "Sekretnej historii ludz… skarpetek" – najlepiej sprzedającej się książki dla dzieci w roku 2022! Pierwsza część dziejów tekstylnych bohaterek zdobyła tytuł Bestsellera Empiku 2022 i zawojowała listy najchętniej czytanych i wypożyczanych książek w całym kraju. Zdobyła znakomite recenzje i – co najważniejsze – miłość małych czytelników. Kolejny tom zatem również skazany jest na sukces!

Informacje dodatkowe o Sekretna historia ludz... skarpetek. T.2:

Wydawnictwo: Poradnia K
Data wydania: 2023-05-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788367195737
Liczba stron: 160
Ilustracje:Daniel de Latour

więcej

Kup książkę Sekretna historia ludz... skarpetek. T.2

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Sekretna historia ludz... skarpetek. T.2 - opinie o książce

Kolejne przygody małej Be i jej „podróży”, w której wraz z nią poznajemy tajemnice nikomu nieznane, w których znaczącą rolę odegrają … skarpetki. Co tym razem zobaczy i czego dowie się dziewczynka? Jakie tajemnice odkryje?

Tom pierwszy zdecydowanie nam się podobał, dlatego z wielkim zainteresowaniem sięgnęliśmy po drugi. Jakie wrażenia po przeczytaniu? Okazał się tak samo po prostu świetny i to pod wieloma względami. Tym razem poznajemy przygody skarpetek od czasu renesansu aż po czasy współczesne. W książce mamy sporą dawkę wiedzy, wyruszamy w ciekawą podróż w czasie, poznając wiele sekretów, spotykając osoby znane i te mniej znane, a jednocześnie przeżywając wiele przygód wraz z bohaterami.
W książce znajdziemy kilka opowieści, które można czytać zarówno samodzielnie, po jednej, jak i wszystkie naraz. Każda jest inna, każda ciekawa, wciągająca, pełna humoru. To pozycja, przy której uśmiech nie schodzi z twarzy.

Wizualnie książka również nam się spodobała. Znajdziemy w niej duże, niebanalne ilustracje Daniela de Latour. Zdecydowanie przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Okładka twarda i solidna. Dzięki niej książka nie zniszczy się szybko, nawet kiedy będzie często używana, a uwierzcie mi na słowo, że będzie.

„Sekretna historia ludz... skarpetek tom 2” to świetna książka, z dużą dawką humoru, niebanalnymi ilustracjami i walorami edukacyjnymi. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Link do opinii
Avatar użytkownika - malutkaska
malutkaska
Przeczytane:2023-10-15,

Ledwie opadł kurz po ostatnich, osadzonych w przeszłości przygodach otulistópek, które poznaliśmy dzięki ciekawości małej Be i życzliwości jej dziadka, muzealnego kustosza, a Nasza niezawodna bohaterka znów zapewniła czytelnikom dużą dawkę rozrywki ze skarpetkami w roli głównej. Tym razem wszystkiemu winny okazał się manuskrypt, który dziadek podarował małej Be podczas wizyty w muzeum. Jesteście ciekawi, co zawierał? Koniecznie sięgnijcie po kolejną część przygód Naszych materiałowych przyjaciół z książki pt. "Sekretna historia ludz... skarpetek" autorstwa Justyny Bednarek.

Kim byłby da Vinci bez swojego mistrza Calzino? Co zrobiłby Tycho Brache, gdyby na swojej drodze nie spotkał brudnoniebieskiej skarpetki? Z pewnością obaj mieliby poważne kłopoty. Na szczęście, niezależnie od dziejowych zawirowań i specyfiki czasów, w jakich przyszło człowiekowi żyć, jedno okazuje się pewne: kiedy pojawiają się problemy, na skarpetki zawsze można liczyć. Nasi mali bohaterowie są niezawodni w każdej sytuacji, a ich błyskotliwe pomysły nie jeden raz ratują losy świata. Towarzyszą tęgim umysłom przy ich twórczej pracy. Przemierzają kontynenty i świetnie radzą sobie na wodach. Podsuwają ludziom nietuzinkowe idee. Są wszędzie tam, gdzie pojawiają się problemy, a za swoje zaangażowanie nie oczekują niczego w zamian. Jedyny istotny dla nich dowód uznania to fakt, że to one nadają bieg historii. I nie da się ukryć, że to właśnie dzięki skarpetkom, każda przygoda opowiedziana na kartach tej książki nabiera głębszego sensu.

Justyna Bednarek po raz kolejny sprawiła ogromną przyjemność swoim małym i dużym czytelnikom, oddając w Nasze ręce aż osiem wspaniałych skarpetkowych historii, opatrzonych uroczymi ilustracjami, które wyszły spod ręki niezawodnego Daniela de Latour. Skarpetki powołane do życia przez wspominany duet swoim dorosłym fanom proponują oryginalną, okraszoną dużą dozą ironii lekcję historii a dzieciom po raz kolejny gwarantują doskonałą rozrywkę połączoną z poznawaniem elementów historycznych w przyjemnej i zabawnej dla młodych czytelników formie. Z "Sekretną historią ludz... skarpetek" nie sposób się nudzić. To pozycja z gatunku tych, które bawią i uczą jednocześnie. Wystarczy tylko posłuchać, co mają do powiedzenia Nasi kolorowi bohaterowie.

Na szczególną uwagę zasługuje zawarta w tym tomie serii najbardziej kolorowa historia o skarpetkach niebiesko-żółtych i biało-czerwonych, które muszą stoczyć walkę z czerwoną skarpetkową zarazą. Ta pełna zwrotów akcji opowieść podsumowująca cały zbiór otulistópkowych przygód, to wyjątkowo trafiony sposób na wyjaśnienie młodszym dzieciom w przystępnej dla nich formie, skąd bierze się zło na świecie, czym jest konflikt i dlaczego warto pomagać innym w potrzebie. Nieco starsi czytelnicy pewnie bez trudu odnajdą w tej historii analogię do wojny rosyjsko-ukraińskiej i roli, jaką Polacy odgrywają w tym nieustannie trwającym politycznym konflikcie. Za ten współczesny akcent w "Sekretnej historii ludz... skarpetek", ułatwiający dzieciom zrozumienie, co dzieje się wokół nich, niewątpliwie należą się autorce wyrazy uznania.

Wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji poznać talentu literackiego Justyny Bednarek, gorąco zachęcam do przeczytania obu tomów "Sekretnej historii ludz... skarpetek" i innych przygód otulistópek zawartych w pozostałych książkach autorki, a ja, w towarzystwie mojego syna, oczarowanego przygodami sprytnych tekstylnych przyjaciół, po cichu liczę na to, że niebawem światło dzienne ujrzy kolejny tom tej serii, który udowodni, że skarpetki żyjące obecnie pośród Nas każdego dnia dbają o losy świata.

Link do opinii
Inne książki autora
Dusia i Psinek-Świnek. Zwierzątko do kochania
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Dusia i Psinek-Świnek. Zwierzątko do kochania

W przedszkolu pojawia się piszczący karton - ojej, ktoś podrzucił szczeniaczka! Dusia, Tomek i inne dzieci starają się pomóc pieskowi, a tymczasem...

Basik Grysik i wrony
Justyna Bednarek0
Okładka ksiązki - Basik Grysik i wrony

Basik Grysik Kapelusik - tak się nazywa dziewczynka, która przychodzi na świat w pewną mroźną, styczniową noc. A wrony siedzą na drutach przy szpitalnym...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy