Rycerz Kielichów

Rycerz Kielichów- twórca i burzyciel tronów.

Aby zrealizować swoje marzenia poświęci wiele. Nawet przyjaźń. Nawet miłość. Nawet cały świat.

A gdybyś trafił na kogoś kto pozwala ci śnić najbardziej niezwykły i najbardziej realistyczny sen jaki miałeś w życiu?
A gdybyś zamienił się w nieustraszonego rycerza, ludowego bohatera, temat pieśni i legend?
A gdyby damą twojego serca została najpiękniejsza kobieta świata?
Co oddałbyś za to, by ten sen mógł trwać?
I co oddałbyś, by z tego snu się wyrwać, kiedy zmieni się w koszmar?

Walcz albo giń. Bo już nie przestaniesz śnić.

Informacje dodatkowe o Rycerz Kielichów:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2018-08-08
ISBN: 978-83-7964-353-0

Kup książkę Rycerz Kielichów

Rycerz Kielichów - opinie o książce

Polska fanstastyka nigdy nie zaprzątała mi głowy za mocno. Dopiero od pewnego czasu czytam książki z tego gatunku i sprawdzam, co polscy pisarze mają mi do zaoferowania. Tym razem sięgnęłam po "Rycerza kielichów" autorstwa Jacka Piekary. Nazwisko pisarza obiło mi się kilkukrotnie o uszy , więc mając okazję zapoznać się jego twórczością chętnie z niej skorzystałam . Czy warto było? O tym za chwilkę.

Głównym bohaterem jest zwyczajny , współcześnie zapracowany na maksa mężczyzna. Jest on zmęczony swoją monotonną codziennością. Nic go już nie cieszy i nie sprawia satysfakcji. Pewnego dnia na ulicy mija nieznaną mu dziewczyna. Ta szepcze słowa" Czy mogę śnić twój sen". Mężczyzna nie zważając na zagadkowe słowa kobiety i udaje się do domu. W nocy śni mu się niesamowity sen. Sen jest o tyle dziwny i intrygujący, dlatego że bohater jest w nim rycerzem, porusza sie na swym oddanym druhu- smoku. Ale co w tym dziwnego? Przecież fantazję senne są normą. Otóż bohater odnosi wrażenie jakoby wszystko działo się w rzeczywistości. Budzi się i zapomina o śnie. Podczas powrotu do domu, dnia kolejnego znów spotyka nieznajomą i ta ponownie powtarza to samo zdanie,co dnia poprzedniego. Mężczyzna czuje się zaintrygowany i pragnie dowiedzieć się o co dziewczynie chodzi. Czy pod jej słowami kryje się choroba psychiczna, a może jakiś głębszy sens? Kobieta wyjaśnia mu , że nazywa się Anna i , że jest jakby medium , pomostem między życiem realnym a krainą snu oraz , że głęboko odczuwa wszystko to, co śni się naszemu bohaterowi. Para postanawia zamieszkać ze sobą. Bohater ma bujnie życie seksualne i ponownie nawiązuje znajomość z damą, której imienia kompletnie nie pamięta. W krainie snu bohaterek nosi imię Lanne Lloch l'annach. Trafia on do królestwa Kornelii (z którą notabene też miał burzliwy romans), ta jednak uznaje go za zdrajcę i postanawia stosownie ukarać. Jednak rycerz unika kary poprzez ponownie uwiedzenie księżniczki. ..
Trudno jest mnie ocenić tę książkę. Dla mnie to taka bajeczka nie wiadomo o kim i dla kogo. Bohater w realnym świecie jest napompowanym samcem. Żadna mu nie umknie, a on jest kochankiem przecudownym. Natomiast w świecie snu jest potężnym rycerzem, a jego rywale czują przed nim respekt i bojaźń. Dzięki swoim podwórkowym doświadczeniom jest wstanie pokonać najzręczniejszych wrogów.

Najśmieszniejszy był fakt, że rycerz nie miał zielonego pojęcia o dowodzeniu, strategii, a przemówił takim "ludzkim" głosem do swoich towarzyszy, że ta garstka pokonała wielotysięczną armie Suzerena
Przyznaję, że na początku wciągnęłam się w całą tę historię. Odniosłam wrażenie, że tak zapowiadająca się opowieść przeniesie mnie w świat intryg, odwagi i brawury. A z każdą kartką czułam się coraz bardziej zawiedziona. Bohaterowie byli bezkształtni, bez wyrazu. Cała akcja sprowadzała się do dziwnych , niezrozumiałych dialogów oraz naciąganych na siłę scen więzienia, ucieczki itp.. Jak dla mnie za mało było fantastyki samej w sobie. Ta pozycja ma wiele nieścisłości, niedociągnięć i kompletnie brak w niej logiki.
Jacek Piekara skutecznie mnie do siebie zniechęcił.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-10-04, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka w miarę spokojna. Wszystko zaś dzieje się wokół tytułowego rycerza kielichów, który pojawił się przez sny w świecie magii. Jego celem zaś jest sprawić, by w tym drugim świecie żyło się lepiej. Jednak cel wybrany, a ten prawdziwy przez który pojawił się w nowym świecie nie zawsze idą w parze. Na dodatek na jego drodze pojawi się wiele przeszkód.

Opowiesc dzieje sie rownoczesnie w dwoch rownoleglych swiatach: wspolczesnym i magicznym sredniowieczu. Poznajemy bohatera zyjacego nudnym, nieciekawym zyciem. Pewnego dnia w drodze do pracy spotyka tajemnicza dziewczyne Anne ,ktora proponuje mu ze pedzie snila jego sny. Anna przenosi sie do jego mieszkania, dzieki temu bohater we snie staje sie Lanne Lloch l'Annach i poznaje magiczny swiat.
Avatar użytkownika - Laurela
Przeczytane:2010-06-10, Ocena: 6, Przeczytałam,
Alicja. Tom 1
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Alicja. Tom 1

Kiedyś, dawno temu Aleks zrezygnował z dobrej pracy i miłości, podążając za marzeniem swojego życia. Dziś nieustannie poprawia scenariusz, którego...

Szubienicznik
Jacek Piekara0
Okładka ksiązki - Szubienicznik

Najnowsza powieść Jacka Piekary! Kto i po co zgromadził obcych sobie ludzi w majątku stolnika Ligęzy? Kto i po co napisał do nich wcześniej dramatyczne...

Forget Me Not
Julie Soto