Rywalki. Opowiadania

Pierwsze miejsca list bestsellerów na całym świecie!

Pałacowe intrygi, wielkie bale i miłość!

Książę i Gwardzista orazKrólowa i Faworytka

teraz w jednym tomie.

Książę pokazuje wydarzenia sprzed Eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia.

W opowiadaniu Gwardzista przekonamy się, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach - i ujrzymy prawdę o świecie gwardzistów, której nigdy nie poznała America...

W Królowej możemy śledzić losy przyszłej matki księcia Maxona, Amberly, podczas poprzednich Eliminacji, w których wybrano ją na żonę władcy.

Jedna z 35 kandydatek, Marlee Tames pojawiła się w pałacu, by zdobyć serce księcia Maxona - ale jej własne serce miało inne plany. Faworytka przedstawia sceny ze wspólnego życia Marlee i Cartera, poczynając od pamiętnej nocy, gdy ich sekret wyszedł na jaw, aż po wydarzenia z finału Jedynej.

W książce znalazły się również krótkie opowiadania o przeżyciach w pałacu Celeste oraz pokojówki Ameriki, a także specjalne dodatki - wywiady z autorką, lista klas, drzewa genealogiczne rodów, spis wszystkich kandydatek oraz oficjalne playlisty.

Kiera Cass - autorka bestsellerowej serii Rywalki.

Ukończyła historię na Radford University. Dorastała

w Południowej Karolinie, a obecnie mieszka w Valencii w stanie Kalifornia z mężem inżynierem elektrykiem, synem z obsesją na punkcie samochodów i córką kochającą księżniczki. Jak sama twierdzi, jest także cenioną klientką w lokalnym sklepie z babeczkami.

Informacje dodatkowe o Rywalki. Opowiadania:

Rywalki. Opowiadania - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2022-05-01,

Czy są tu ze mną fani serii „Rywalki” Kiery Cass? Ja w książkach autorki zakochałam się jakiś czas temu. Przeczytałam wszystkie i byłam zachwycona.

Seria składa się z pięciu tomów oraz dwóch dodatkowych pozycji „Książe i gwardzista”, „Królowa i faworytka”.

Fabuła serii opowiada o 35 pięciu dziewczynach, które przybywają do pałacu, aby poddać się Selekcji. Jedna z dziewczyn zostanie żoną przystojnego księcia Maxona. Rywalizacja będzie bardzo zacięta. Jest jednak jedna dziewczyna, której nie zależy na wygranej, ponieważ kocha kogoś innego.

Najnowsza książka autorki „Rywalki. Opowiadania” to zbiór opowiadań, które jeszcze bardziej pozwalają nam poznać odczucia bohaterów, ich myśli i punkt widzenia.

Książka jest podzielona na kilka części. Każda część opowiedziana jest z perspektywy innego bohatera.

Dzięki lekturze poznamy losy księcia Maxona sprzed Eliminacji, poznamy historię Królowej Amberly oraz bardziej zagłębimy się w rozwijającym się uczuciu Marlee i Cartera.

W książce znajdziemy krótki rozdział poświęcony niektórym dziewczyną, które brały udział w Eliminacjach, poznamy ich dalsze losy.

Na końcu lektury znajdziemy  wywiad z autorką, drzewa genealogiczne rodów, listę klas oraz oficjalną playlistę.

To była dla mnie prawdziwa przyjemność, że mogłam jeszcze raz przenieść się do pałacu i wraz z bohaterami przeżyć Eliminację.

Polecam wam bardzo gorąco wszystkie książki autorki.

"Prawdziwa miłość jest okropnie niewygodna"

Pamiętam, jak koleżanka ze studiów pożyczyła mi pierwszy tom Rywalek, trochę się wzbraniałam, bo uważałam, że ta książka nie jest dla mnie. Później wprost nie mogłam się oderwać i pochłaniałam kolejne tomy jeden po drugim. Kiedy wydawnictwo Jaguar zaproponowało mi przeczytanie książki "Rywalki. Opowiadania" nie wahałam się ani chwili  i z wielką chęcią wróciłam do pałacowych klimatów Rywalek.

"Rywalki. Opowiadania" to wszystkie opowiadania z tej serii w jednym tomie. Mamy tu połączenie "Księcia i gwardzisty" oraz "Faworytki".

Książę pokazuje nam wydarzenia z okresu przed eliminacjami i pozwala śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W opowiadaniu Gwardzista poznajemy życie gwardzistów i możemy się przekonać, jak płynęło życie Aspena w pałacowych komnatach. Autorka pokazuje nam tu również losy królowej Amberly, podczas poprzednich eliminacji, w których została wybrana na żonę władcy. Mamy tu kilka innych opowiadań o rywalkach oraz wywiad z autorką.

"Rywalki. Opowiadania" to obowiązkowa książka dla fanów Rywalek, podczas lektury bawiłam się świetnie. Nie myślałam, że ten powrót będzie aż tak udany. Polecam !

Miło było wrócić do Illei. Mimo tego, że serię przeczytałam jakieś dwa lata temu to nie miałam najmniejszego problemu do powrotu. Historia Amy i Maxona zapadła mi w pamięci, a opowiadania tylko ją dopełniły.
"Rywalki. Opowiadania" to zbiór historii pokazanych oczami różnych bohaterów. W "Księciu" mamy Maxona zdenerwowanego Eliminacjami. "Gwardzista" ukazuje Aspena przejmującego się losem Marlee i Cartera. "Królowa" przedstawia Amberly, matkę Maxona podczas jej własnych Eliminacji. W "Faworytce" opisana została miłość Marlee do Cartera. "Celeste" to następne opowiadanie, które ukazuje dziewczynę pogodzoną z porażką. Natomiast "Pokojówka" jest historią Lucy i Aspena, a "Jedyna" przedstawia reakcję Maxona na pierwszą ciążę Amy.
Oprócz samych opowiadań, w książce znajdziemy:
- drzewa genealogiczne Amy, Aspena i Maxona,
- listę kandydatek,
- playlistę do "Rywalek" i "Elity",
- wywiady z autorką,
- listę klas,
- dalsze losy dziewczyn z Elity.
Jeśli uwielbiacie świat stworzony przez Kierę Cass to "Rywalki. Opowiadania" są idealne dla was.

Rywalki
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Rywalki

Nigdy nie zazdrościłam szlachetnie urodzonym. Nie pragnęłam zostać wybrana. I nie chciałam brać udziału w konkursie, w którym stawką jest małżeństwo...

Rywalki. Książę i gwardzista
Kiera Cass0
Okładka ksiązki - Rywalki. Książę i gwardzista

„Książę” pokazuje wydarzenia sprzed eliminacji i pozwala czytelnikowi śledzić młodego władcę od pierwszego dnia ich rozpoczęcia. W drugiej...