Rzeczy niekształtne

W Weird, dzielnicy magicznych istot z Faerie, opary czarów i magia wiszą nad ulicami jak smog w centrum Bostonu. Porucznik Leo Murdock z Bostońskiego Departamentu Policji ma twardy orzech do zgryzienia. Ktoś morduje wróżki z Weird - męskie dziwki z kolorowymi skrzydełkami . Sprawa jest lepka i śmierdząca. Connor Grey to były członek Gildii - druid, który stracił moc w potyczce z terrorystą. Dla maga wysokiej klasy to gorsze niż nadepnąć skrzata. Pracując jako konsultant Murdocka od spraw fata, Grey musi udać się na miejsce zbrodni. Rozmazana na asfalcie wróżka z wyrwanym sercem i wciśniętym w ranę kamieniem to niecodzienny widok, nawet jak na Weird. Bostoński Departament Policji i Gildia najchętniej zamietliby sprawę pod dywan, ale tym razem to się nie uda. Wtorkowy Zabójca nie zamierza poprzestać na jednej ofierze. Connor odnajduje ślad, który prowadzi wprost do... Kryminał w dualnej rzeczywistości. Magiczne istoty wprost z baśni braci Grimm i współczesna metropolia, amerykański Boston. Czy to się uda? A czemuż by nie! Murdock i Grey - duet, którego nikt nie powstrzyma.

Informacje dodatkowe o Rzeczy niekształtne:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-7574-346-3

Kup książkę Rzeczy niekształtne

Rzeczy niekształtne - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-06-12, Ocena: 5, Przeczytałam, detektyw, kryminał, fantastyka, SF,
W Bostonie giną wróżki z Weird. "Wtorkowy morderca" po zabójstwie zostawia w sercu kawałek selenitu. Sprawą zajmuje się porucznik Leo Murdock wraz z konsultantem i jednocześnie druidem bez mocy Connorem Greyem. Do tego okazuje się, że osobą, która widziała mordercę jest niezrównoważony chochlik, który określa mordercę jako "ska" (zły). W grę wchodzą nie tylko morderstwa, ale i powiązany z nim rytuał. Powieść ta to kryminał zawarty w fantastycznej oprawie.